A divizionas: Šešerios rungtynės - 35 įvarčiai Visos

Taip. Pagaliau ta Sekmadienio Futbolo Lygos antrojo turo apžvalga pamatė saulės šviesą.

Taip – ne laiku. Ir baisiai ne laiku.

Bet geriau, aš Jums, mieli skaitytojai nesiteisinsiu dėl ko ir kaip taip uždelsiau. Tiesiog pasižadėsiu labai pasistengti, kad kitą kartą taip neįvyktų.

Štai tokia gavosi įžanga į turo nagrinėjimą.  O pats turas buvo tikrai rezultatyvus. Per šešis jo mačus komandos įmušė 35 įvarčius, arba vidutiniškai 5,8333... įvarčio per rungtynes.

Antra – per jį pirmenybes pradėjo Salininkai ir Divenda, kurių pirmojo turo tarpusavio mačas perkeltas į karštą vasarą. Abu, beje, pradėjo nekaip – pralaimėjimais.

A divizione dar nė vienerios rungtynės nesibaigė lygiosiomis. Todėl komandos pasiskirstė į tris grupes: tos, kurios turi 6 taškus, tos, kurios turi 3 taškus ir tos, kurios taškų neturi.

Tačiau kol kas rimčiau skirstyti jas į lyderes ir autsaideres dar labai per anksti.

Širvintos – Divenda 2:1

Širvintos, sezono starte nusileidusios Olimpijai, vėl rungtyniavo namie. Šį kartą į jų stadioną atvyko kaišiadoriečiai.

Tie irgi taškų grafoje turėjo baranką ir kitaip negalėjo ir būti, kadangi pirmojo turo mačo Divenda nežaidė.

Tam, kad įmuštų pirmą sezono įvartį, Divendai prireikė 7 minučių.

Tiesa, dar iki pertraukos šeimininkai rezultatą sulygino, o antrą kėlinį persvėrė.

Beje, šios rungtynės buvo mažiausiai rezultatyvios iš visų antrojo turo mačų.

Anot Divendos vadovo Mindaugo Žigučio, baigtis galėjo ir visai kitaip. Jei svečiai būtų išnaudoję progas tada, kai pirmavo.

Štai trumpas jo rungtynių aprašymas: „Į rungtynes susirinkome gausiai.

Kaip pirmas rungtynes pirmą kartą žaidžiant vertinu teigiamai, nepaisydamas neigiamo rezultato.

Varžovai niekuo nenustebino, apart dviejų gražių įvarčių, kurie ir nulėmė rungtynių baigtį. Mūsų atakuojantys žaidėjai turėjo įmušti porą įvarčių tada, kai jau pirmavome ir, manau, dabar rašyčiau visai kitaip.

Oras buvo labai geras, gal net truputį per karšta.

Reziumuojant visas rungtynes, manau, dėsningiausias rezultatas būtų buvę lygiosios.

Jeigu toliau išlaikysime tokią sudėtį, ateityje, manau, išvysite ne vieną Kaišiadorių pergale“.

Ką gi. Pagyvensim - pamatysim.

Tiesą sakant, galima jau sakyti, kad vieną pamatėme. Bent jau taurės mače, kur Divenda 2:1 nugalėjo B diviziono Katastrofą. Įdomu, ar jau galima teigti, kad Mindaugo pažadai pildosi?

Anonsuodamas šį mačą prognozavau širvintiškių pergalę 3:1. Ne taip labai ir suklydau.

Advoco A Komanda – Salininkai 4:1

Salininkai atsilaikė kėlinį prieš Advoco, bet per antrą buvo sutriuškinti.

Bet aš daugiau pats nerašysiu apie šį mačą pasts, leisiu pasireikšti abiems pusėms: perpostinsiu čia Advoco atstovo laišką ir Salininkų Facebook paskyros rungtynių aprašymą.

Advoco: „Į rungtynes susirinkome gausiai, vėl turėjome apie 8 keitimus, galėjom daryti rotaciją. Žaidėme šeštadienį vakare, oras buvo superinis, gal šiek tiek karšta. Nebuvo mūsų pirmo vartininko, bet jį puikiai pakeitė kitas vartininkas T.Molnikas, kuris labai gerai debiutavo.

Apie pranašumą - pirmajame kėlinyje iki 30 minutės sakyčiau kontrolė buvo gal kokia 50 ant 50, vėliau, likus 15 minučių iki pirmojo kėlinio galo mes perėmėm iniciatyvą, tačiau pavojingų progų nesugebėjom sukurti, neskaitant to, kad manau teisėjas turėjo išvaryti Salininkų vartininką iš aikštelės, nes jis neleistinai už savo baudos aikštelės sužaidė rankomis, tačiau teisėjas jam parodė tik geltonąją. Antrajame kėlinyje visiškai perėmėm iniciatyvą į savo rankas. Įmušėme 3 įvaržius ir jau baigtis rungtynių kaip ir buvo aiški, nors vėliau Salininkai atsakė įvarčiu ir netgi po poros minučių sudrebino virpstą,. Galutinį tašką uždėjo mūsų saugas, pelnydamas ketvirtą įvartį. 6 Taškai iš tiek pat galimų - neblogas startas.

Ar nustebino varžovai? Na sakyčiau - tikėjomės sunkesnės kovos, gal nebuvo jų lyderių, o gal ir mes gerai sužaidėm. Šiaip Salininkai žaidė tikrai neblogai, manau jiems trūko gero puolėjo.“

Salininkai: „Čempionato pradžia susiklostė, švelniai tariant, ne kaip. Buvome sutriuškinti Advoco komandos rezultatu 1:4. Nors pirmas kėlinys nieko blogo nežadėjo, žaidimas buvo lygus ir rezultatas 0:0. Tačiau antrasis prasidėjo tragiškai - jau 10 min. prasileidžiame įvartį. Seka kvailas trenerio sprendimas, po kurio ir atakoje nieko nenuveikiame , o į savo vartus prasileidžiame dar 2 įvarčius. Nors vėliau ir Pavelas atlošia įvartį, esant rezultatui 3:0. Tačiau pabaigoje greičiausiai teisėjas gražina priešininkų komandai duoklę, (neišvaręs mūsų vartininko pirmame kėlinyje už žaidimą ranka už baudos aikštelės ribų), neužfiksuodamas žaidimo ranka, Advoco žaidėjui. Kol mūsų žaidėjai teisėjauja aikštėje, užmiršę , kad neturi švilpuko, Advoco muša ketvirtą įvartį.”

Prognozės tikslumas – 100 procentų. Sveikinu save su sėkmingai išpranašautu rezultatu.

Kruša Basica – Olimpija 2:6

Nors pirmą kėlinį Kruša tėškė gana rimtą pareiškimą – įmušė du įvarčius, tačiau pergalės išlaikyti nepajėgė. Kur ten pergalės – Kruša, nors ir sugebėjo laimėti pirmą kėlinį 2:1, viso prasileido šešis įvarčius ir patyrė sutriuškinimą.

Apie rungtynes pasakoja Olimpijos komandos vadovas Donatas Dromantas:

Susirinkom gausiai - 18 žmonių. Nors prieš tai atrodė, kad galim ir nesusirinkti išvis. Pakvietėm net po metų pertraukos ar išvis nežaidusius dar už Olimpiją žaidėjus.

Lengvas lietus atgaivino rungtynes. Varžovai nustebino sudėtimi. Nors pas mus perėjo 6 jų žaidėjai, jų sudėtis nesusilpnėjo.

Ko gero, mes išėjom visiškai miegantys nes per pirmas 20minučių varžovai darė ką norėjo ir todėl po 9 minučių jau atsilikinėjom 0:2. Du individualius reidus kraštu padarė Giedrius Petryla ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus komandos draugams, kuriems belikdavo tik uždaryti juos į tuščius vartus. Olimpijos šokas truko dar geras 10 minučių ir tada galbūt varžovų smogiamasis trejetas (V.Pranys, G.Petryla, R.Kurecas) pavargo arba užsikūrė Olimpijos motoras. Iš 20 metrų P.Kirijenko smūgiavo į apatinį vartų kampą, Andrius Monkus iššoko vienas prieš varžovų vartininką ir jau 2:2. Edvinas Mučinis 55 minutę už kalbas su arbitru gavo raudoną kortelę. Olimpiją atsitraukia ir kontratakose baudžia varžovus. 63 minutę T. Staniūnas realizuoja baudos smūgį. O vėliau seka 3 įvarčiai iš baudos aikštelės. Visuose įvarčiuose milžinišką darbą atliko Martynas Rašinskas.

Reziumė: 20minučių visiškas Krušos dominavimas, 25minutes lygus žaidimas. Antrasis kėlinys jau priklausė Olimpijai, nors ir žaidusiai mažumoje.

Derbis gavosi labai keistas. Džiugu, kad Olimpija laimėjo, bet jei Kruša rinksis į varžybas, tai turėtų sezoną užbaigti aukštai.

Remigijus Mielinis (Kruša): „Labai keistos rungtynės su Olimpija gavosi. Sakyčiau - totalus fiasko. Čia gal dėl ilgos 2dviejų savaičių pertraukos be futbolo, gal visi perkaitę buvo po gražaus šeštadienio. Pirmajame kėlinyje užtikrintai valdėme žaidimą, kontroliavome kamuolį, išnaudojome visą aikštės plotą, todėl pirmavome 2:0. Atrodė, kad pergalė jau kišenėje. Matyt, taip pagalvojo ir komanda. Deja, Olimpija turėjo kitų minčių, perėmė iniciatyvą ir pakilo į šturmą. Antro kėlinio pradžioje rezultatas jau tapo lygus, tačiau jų žaidėjas buvo pašalintas iš aikštės. Visi atsipūtė ir pagalvojo, kad tuoj viskas stos į savas vėžes, susigražinsim persvarą. Ir vėl - deja: mes kontroliavome kamuolį, o priešininkas kontratakomis mums siuntė vieną įvartį paskui kitą. Kažkokia neviltis, pralaimėjome 2:6... Po tokių rungtynių sakoma, kad „.. nėra komentarų..“. Labai tikiuosi, kad šios rungtynės taps gera pamoka komandai, kad rungtynės tęsiasi 90 minučių.“

Olimpietis Pavelas Kirijenko įmušė tris įvarčius.

Čia tesugebėjau atspėti laimėtoją. Rašiau, kad Olimpija nugalės Krušą 2:1.

Visinčia – Imperialas 6:2

Dar vienerios rungtynės, kurios baigėsi tokiu pat rezultatu 6:2. Dar vienerios rungtynės, kuriose nugalėjusios komandos žaidėjas įmušė hattricką. Tai pasisekė nuveikti Visinčios puolėjui Valdemarui Juchnevičiui.

„Mūsų komandai pavyko sužaisti po 15-20 min. kiekvienam kėlinyje. Aišku tam, kad iškovotume taškus, to yra per maža. Šeimininkai žaide protingai, užmesdami kamuolius greitam puolėjui. Antrame kėlinyje visus įvarčius varžovai įmušė išbėgę vienas prieš vieną. Mūsų komandai kol kas dar trūksta vienas kito supratimo ir susižaidimo“, - rašo Imperialo treneris  Janas Vilkinas.

Atsigauti Imperialui aš linkiu, bet pats tuo atsigavimu nelabai tikiu. Kaip ten bebūtų, kol kas Imperialo komanda užima paskutinę A diviziono turnyro lentelės vietą.

Anonsuodamas šį mačą spėjau lygiąsias ir neatspėjau nieko.

AFK – Nemenčinė 4:0

Dar vienerios rungtynės, pasibaigusios aiškia vienos komandų persvara. AFK pirmą kėlinį įmušė vieną įvartį, o antrą pridėjo dar tris. Sausus.

„Į šias rungtynes pavyko gausiai susirinkti ir, svarbiausia – laiku. Valandą iki švilpuko jau kalbėjomės rūbinėje. Oras buvo kaip užsakytas futbolui, nei per karšta, nei per šalta. LFF stadiono danga buvo šiek tiek drėgna, todėl kamuolys ganėtinai greitai slydo ir tai pagyvino žaidimą, - apie rungtynes pasakojo AFK treneris Aurimas Tamaliūnas. - Varžovų amžiaus vidurkis buvo didesnis, todėl pradėjome aktyviai, stengdamiesi kuo daugiau kontroliuoti kamuolį ir to neleisti daryti priešininkams. Pasiekėm greitą įvartį, turėjom dar keletą progų pirmam kėlinyje, bet į pertrauką išėjom rezultatui esant 1:0. Rūbinėj nutarėm neatsitraukt ir toliau atakuot. Tai davė savo vaisių ir antram kėlinyje įmušėm 3 greitus įvarčius per pirmas 7 min., kas leido visiškai atsipalaiduot ir mėgautis futbolu. Esant tokiam rezultatui leidom pasireikšt ir mažiau žaidybinio laiko gaunantiems žaidėjams, todėl visi patenkinti ir rezultatu, ir galimybe pažaist.

Sumoj gavos tikrai neblogos rungtynės. Reikia neužriest nosies ir maksimaliai ruoštis kitam susitikimui.

Ir pabaigai noriu paminėt, kad vienam mūsiškių vos išsigydžius traumą ir žengus i aikštę, susiklostė nemaloni situacija ir buvo sulaužyta nosis. Visiškai žaidybiniam epizode, netyčia. Tad komandos vardu siunčiu jam palaikymą ir laukiam grįžtant. Gedai sveik!“

Štai taip. Manau, galima konstatuoti, kad didelio vargo AFK su Nemenčine neturėjo.

Prognozavau AFK komandos pergalę 2:0. Laimėtoją atspėjau. Atspėjau ir kad jis nepraleis. Bet AFK įmuštų įvarčių pagailėjau.

Viesulas – Versmė 2:5

Viesulo rungtynės su Versme priminė Krušos susitikimą su Olimpija. Čia irgi pralaimėjusi komanda pirmavo 2:0 ir irgi pralaimėjo ryškiu skirtumu.

Ir nesunku suvokti, kad laimėjusioji buvo Versmė, kuriai dauguma A diviziono komandų priskiria favoritės funkcijas, o pralaimėjęs – kuklus Viesulas. Nors gal ne toks ir kuklus. Bent jau pralaimėjimu Viesulo atstovas Giedrius Slivinskas yra nepatenkintas. Ir gerokai nepatenkintas.

„Rezultatu esame nepatenkinti - pirmaujant 2:0, per trumpą laiką praleisti tris įvarčius yra neleistina, - rašo jis. - Pirmą kėlinį sužaidėme pagal planą ir pirmavome dviem įvarčiais. Antrame kėlinyje mūsų žaidimas išsibalansavo ir varžovai tuo pasinaudojo. Varžovus galiu pagirti už ryžtą nenuleisti rankų ir atkaklų bandymą perlaužti rungtynes, kas jiems ir pavyko.“

Versmės vadovas Romas Ščiuka rungtynes aprašo šiek tiek daugiau: „Kaip bebūtų keista, turėjome susirinkimo problemų, bet proga pasireikšti gavo mažiau žaidžiantys. Ir parodyti savo vertę.

Rungtynes pradėjome gerai ir turėjome dvi geras progas pelnyti įvarčius. Deja, nepavyko ir tada per 3 min. po dviejų klaidų praleidome du įvarčius.

Rungtynės vyko gan lygiai, varžovai labiau buvo susispaudę gynyboj ir laukė galimybių kontratakuoti.

Antrajame kėlinyje vaizdas nelabai keitėsi, mes daugiau atakavome ir kontroliavome kamuolį, bet kažko ypatingo sukurti nepavyko, nes varžovai puikiai žaidė nuo gynybos. Vis del to ledus pralaužti pavyko. Gal varžovai šiek tiek pavargo, ir mes sugebėjome per 22 min. pelnyti 5 įvarčius ir švęsti pergalę.“

Vėl atspėjau komandą, laimėjusią rungtynes. Tiesa, maniau, kad mačas bus kur kas neįdomesnis, kad Versmė jį laimės 4:0.

Širvintos – Advoco A Komanda

05.13 13.00 Širvintos

Komandos tarpusavyje yra žaidusios tikrai ne kartą, o per tarpusavio susitikimus abi yra po du kartus laimėjusios ir du kartus sužaidusios lygiomis.

Susitikimas prasidės 13 dieną 13 valandą. Šis velnio tuzinų derinys labai nepatinka Advoco komandai.

„Kitas rungtynes žaisime Širvintose 13 val. Laikas tikrai pasirinktas kažkoks nesąmoningas, tokiu metu dažniausiai visi žmonės ilsisi po sunkios darbo savaitės. Na bet Širvintų komanda savo idėjomis jau nebestebina.

Jau aišku, kad nebus mūsų penkių pagrindinių žaidėjų, kurie važiuoja į MFL turą po Lietuvą. Tai va, prasideda mums iššūkiai su sudėtimi“, - rašo Advoco atstovas.

Prognozė: Jeigu advokatai nebūtų prisipažinę, kad turės problemų su komandos pagrindo surinkimu, turbūt būčiau statęs už juos. Bet dabar spėsiu, kad bus sužaistos pirmosios lygiosios divizione – 1:1.

Versmė – Nemenčinė

05.14. 14.00 Nemenčinė

Prognozė: R. Ščiuka, apie artėjančias rungtynes užsiminė tiek, kad Versmė Nemenčinėje sieks pergalės. Ggalėjo to ir nerašyt, tai buvo savaime aišku.

Spėju, kad elektrėniškiai pasieks savo Nemenčinėje. Rezultatu 4:0.

Divenda – Kruša Basica

05.14 15.00 Kaišiadorių miesto centrinis stadionas

Abi šios komandos iškrito į A divizioną iš III lygos.

Jų tarpusavio santykiuose geriau sekasi Divendai. Kad ir pernai kaišiadoriškiai laimėjo namų mačą ir sužaidė lygiosiomis svečiuose.

Prognozė: nors M. Žigutis ir žadėjo mus džiuginti kaišiadoriečių pergalėmis, bet nesakė kada taip bus. Todėl labiau šį kartą pasitikėsiu Krušos vyrais. Spėju, kad jie laimės 2:1.

Salininkai – AFK

05.14 15.00 Dilgynė.

Prognozė: Nėra čia jau kur ko sukinėt. Tikrai manau, kad AFK laimės. Jei būtų mačas žaidžiamas Salininkų stadione – dar dar. Bet nDilgynės stadionas nėra Salininkams gimtasis. 2:0 Alternatyvininkų klubo naudai.

Imperialas – Viesulas

05.14 18.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Prognozė: O štai tam, kad nuspėčiau šitų rungtynių nugalėtoją, verta susimąstyti ilgesniam. Vertinu šias dvi varžoves, kaip labai panašaus pajėgumo komandas. O kad jau pajėgumas panašus, spėju, kad tai bus dar vienos A diviziono lygiosios – 2:2,

Olimpija – Visinčia

Olimpija niekada nėra nugalėjusi Visinčios. Nors kažkada šios komandos yra žaidusios du tarpusavio mačus. Vienas jų baigėsi Visinčios pergale, vienas – lygiosiomis.

Prognozė: Olimpiečiai kažkaip labai sėkmingai pradėjo pirmenybes. Jau turi dvi pergales ir aš spėsiu, kad susitikime su Visinčia iškovos trečiąją. 3:1 Olimpijos naudai.