A divizionas: Priekyje Trakai, iškart už jų - likęs didysis penketas Visos

Sekmadienio Futbolo Lygos A divizione lyderis šįsyk nesikeitė. Kas šiam divizionui yra ne visai įprasta. Trakai, prieš turą išsiveržę į pirmąją vietą, joje ir liko nes nugalėjo Viltį. Komandą, kuri pati aukštose vietose nesilaiko, bet mėgsta iškrėst šunybę tiems, kas dėl prizų kovoja.

O kovoja (be Trakų) dar bent keturios komandos. Pradedant Geležinį Vilką nušlavusiomis Širvintomis, baigiant pergale prieš Futbolo Brolius ir priartėjimu prie 3-4 vietas užimančių komandų apie save priminusia Nemenčine.

Turnūt nesuklysiu pasakęs, kad Trakai, Širvintos, Mostiškės, Advoco ir Nemenčinė yra A diviziono didysis penketas.

O per tarpą apžvalgų buvo sužaistos ne penkerios, kaip įprasta, o šešerios rungtynės. Į keturiolikto turo susitikimus įsimaišė vienas, atkeltas iš vienuoliktojo turo.

Viltis B – Advoco 1:0

Šių rungtynių rezultatas yra mano žodžių apie Viltį B, mėgstančią pakiaulinti aukštų vietų siekiantiems varžovams, patvirtinimas.

Advoco, pradėjusi antrą ratą pergale prieš Viesulą vėl galėjo pagalvoti apie aukščiausias vietas divizione. Bet po labai atkaklaus susitikimo su Viltimi apie tas vietas vargu ar tebegalvoja taip pat optimistiškai. Faktas, kad komanda, siekianti pirmosios vietos, neturėtų prarasti taškų prieš diviziono vidutiniokus. Kad jie ir antrosios lygos komandos dubleriai.

Advoco tuos taškus prarado. Tiksliau - neprisidėjo prie sąskaitos nė vieno taško. Ir smuktelėjo viena vieta žemyn – iš trečiosios į ketvirtąją, leisdama save aplenkti Širvintoms.

Prognozuodamas šių rungtynių rezultatą spėjau, kad komandos sužais rezultatyvias lygiąsias 2:2. Įvyko visai ne taip.

Širvintos – Geležinis Vilkas 8:0

Na ir ką tu gali pasakyti apie tokias rungtynes? Pamatai jų rezultatą ir viskas tampa aišku.

Be keitimų susirinkęs į Širvintas Geležinis Vilkas pirmą pusvalandį sugebėjo atsilaikyti prieš išties galingus varžovus, bet po to įvarčiai pasipylė.

Viso – 8:0 ir Širvintos kyla į antrąją vietą. Teoriškai, nes iš tiesų yra sužaidusios vieneriomis rungtynėmis daugiau negu visi jų pagrindiniai varžovai.

Prognozėje atspėjau, kad Širvintos nesunkiai laimės. Neatspėjau kiek laimės, įrašydamas rezultatą 5:0.

Ave.Ko – Kruša 4:2

Na štai pagaliau (tenesupyksta Kruša). Kas pagaliau? Pagaliau Ave.Ko laimėjo gimtuosiuose Kalveliuose.

Šiemet tikruosiuose savo namuose Kalvelių komandai kaip nesisekė, taip nesisekė laimėti.

Po pralaimėjimo geografinių kaimynų – Mostiškių ekipai, Ave.Ko Facebookas net rašė, apie komandą užklupusią psichologinę duobę. Per rungtynes su Kruša tos duobės Ave.Ko žaidime nesimatė. 12 minutę atvėrę rungtynių įvarčių sąskaitą šios komandos futbolininkai pirmavimą išlaikė iki susitikimo pabaigos, nors rezultatas nekart keitėsi. Taip kalveliškiai kontroliavo žaidimą savo rankose (ar kojose).

„Šiandien komanda namie pagaliau iškovojo pergalę ir taip atsidėkojo už sirgalių ištikimybę ir palaikymą net sunkiausiais momentais! Ačiū visiems, kas buvo kartu su komanda“, - džiūgavo Ave.Ko Facebooko paskyra. Ir teisingai, kad džiūgavo. Nes ko jai nesidžiaugt?

Tiesa, komandų užimamoms vietoms A diviziono turnyro lentelėje rezultatas įtakos neturėjo.

Prognozėje nepataikiau. Rašiau, kad abejoju Ave.Ko pergale ir kad mačas baigsis lygiosiomis 1:1.

Viesulas – Mostiškės 3:0

Štai tau. Vienos iš A diviziono favoričių Mostiškės patyrė stambų pralaimėjimą ir pastatė apžvalgininką į visiško kvailio vietą. Na ne, gal ne Mostiškės pastatė, o Viesulas. Kaip ten bebūtų, prognozuodamas tikinau, kad Mostiškės sutriuškins Viesulą 5:0...

Apie rungtynes Viesulo Facebook paskyra: „Pergalė mokslo pradžios proga! Viesulas - Mostiškės 3:0

Visų pirma tai skiriame šią pergalę mūsų Viesulo šeimos vaikams ir jų tėveliams mokslo metų pradžios proga.

Kas liečia pačias rungtynes, tai susirinkom labai neblogai. Aišku, trūko Marko, Efkos, Povilo ir Agniaus pilnam komplektui. Bet po ilgo gydymosi grįžo mūsų Kostas, po atostogų Rimvis. Pradėjome sunkiai ir varžovai spaudė mus mūsų pusėje, bet paskui įsižaidė ir mūsų puolamoji artilerija. Po truputį pradėjome judėti varžovų vartų link. Rokas, gavęs velnių nuo komandos draugų, pradeda savo šou. Po Mariaus paso įkala bankę pirmam kėlinyje. Matom, kad panikuoti nereikia ir antrą kėlinį žaidžiam panašiai. Po neilgos pertraukas Rokas muša antrą savo įvartį ir panašu, kad pradedam atsipalaiduoti. Varžovai atgauna teritoriją, bet niekaip nesurezgia kažko ypatingai pavojingo. Galiausiai trečią golą fantastišku smūgiu kala sau patys varžovai (nežinau ką ten jų žaidėjas norėjo padaryti, bet smūgis buvo netraukiamas ir stiprus). Galiausiai atrodė, kad varžovai pavargo ir nebebuvo energijos iš jų pusės.

Įsirašom pergalę ir laukiam kitų komandų. Nojau, super varai, Rokai, nesitikėjau, kad nuo mažo berniuko išaugsi visas vyras , Kostai, welcome back! Šiaip visi gerai pavarėm. Tikiuosi, kad susirinkus visiems dar geriau bus!“

Nepaisant pergalės, Viesulas išliko devintojoje vietoje, o Mostiškės smuko iš antros į trečią.

Viltis B – Trakai 1:2

Matyt norėjo Viltis B pakišti koją ir Trakams. Bet šie pasirodė rimtesni nei Advoco. Nors pirmi praleido, pajėgė ne tik tuoj pat išlyginti, bet ir persverti rezultatą.

Visas pagrindinis veiksmas vyko antrame kėliny.

Trakų futbolininkas Edgaras Ališauskas: „Lyg per kokias antras Kalėdas apsikeitėme su varžovais dovanomis: grubi klaida gynyboje ir įvartis į mūsų vartus, visai netrukus - grubi varžovų vartininko klaida ir kamuolys jau Vilties komandos vartuose.

Atlaikėme varžovų pirmą ataką ir jau nuo tada visą žaidimą perėmėm į savo rankas. Uždarėm varžovus jų aikštės pusėj, gerai ridenom kamuolį, gerai pavykdavo kurti progas, bet lygiai taip pat jų ir neišnaudoti... Antrame kėlinyje vaizdas buvo toks pat, tačiau iki tos lemtingos klaidos, kai suklydome ir praleidome įvartį. Tačiau gerai, kad greitai situaciją pavyko stabilizuoti, o neilgai trukus ir galutiniai persverti rezultatą. Iškovojom labai svarbią pergalę, dar ir tas faktas, kad tai buvo varžybos iš praeities - iš pirmojo rato. Tad barstyti taškų buvo nevalia, nes žemiau esantys varžovai lipa ant kulnų.“

Čia su spėjimu pataikiau geriau nei kituose mačuose. Spėjau Trakų pergalę 3:2.

Futbolo Broliai – Nemenčinė 1:3

Nors aš prognozėje spėjau lygiąsias 1:1, Nemenčinė įrodė, kad ne veltui užima aukštesnę (penktąją) vietą nei Futbolo Broliai (aštuntą).

Iki šiol šiemet šiuodvi komandos buvo sužaidusios du susitikimus ir abu jie baigėsi rezultatu 2:1. Taip Nemenčinė pirmą ratą laimėjo čempionato rungtynes, o Broliai – taurės turnyro susitikimą.

Anonsas

Nemenčinė – Širvintos

09.09 16.00 Nemenčinė

Pirmojo rato susitikimą Širvintose šios komandos sužaidė lygiosiomis – 1:1.

Nors šiaip Širvintos Nemenčinei – neparankus varžovas. Nemenčinės futbolininkai niekada nėra įveikę širvintiškių didžiajame futbole.

Matyt gerokai rizikuoju, bet nekreipdamas dėmesio į istoriją ir tradicijas, šio dviejų didžiojo penketo komandų mačo nugalėtoja spėsiu Nemenčinės ekipą – 2:1.

Trakai – Ave.Co

09.09 17.00 Trakų miesto

Pirmą ratą Kalveliuose Trakai įveikė šeimininkus 3:0.

Nemanau, kad Ave.Ko ras kozirių priešpastatyti Trakams jų stadione tada, kad trakiškiai užime pirmą vietą ir jaučia grupės varžovų kvėpavimą į nugarą. Tokiu pat rezultatu 3:0 laimės Trakai.

Advoco – Futbolo Broliai

09.09 20.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Puikiai pirmąjį ratą pradėję Advoco futbolininkai ketvirtajame ture įveikė Futbolo Brolius 2:0.

Labai sunku spėti šiuometinio Advoco rezultatus. Tai yra gerokai nestabili komanda. Nelabai stabiliai žaidžia ir Futbolo Broliai.

Tiek to, bandysiu prognozuoti lygiąsias – 1:1.

Kruša – Mostiškės

09.09 20.10 Senvagės

Pirmą ratą Kruša pajėgė atimti iš Mostiškių taškus – komandos sužaidė lygiąsias 0:0.

Jeigu tai pasikartotų ateinantį sekmadienį, į aukščiausias vietas besitaikančios Mostiškės, matyt, visus nagus apsigraužtų.

Todėl, kaip ten bebūtų, spėsiu Mostiškių pergalę. 4:0.

Viltis B – Viesulas

09.10 20.00 LFF

Pirmą ratą Viltis B įtikinamai nugalėjo Viesulą - 5:2.

Tada Viesulas pralaimėdavo mačą po mačo ir rinko netrumpą nesėkmių seriją.

Dabar yra šiek tiek kitaip – Viesulo futbolininkai turėtų būti pakylėti pergalės prieš Mostiškes.

Tad Vilčiai tikrai gali būti nelengva.

Prognozuosiu aš šiam mačui lygiąsias. Tebūnie – 2:2.