A divizionas: Prie Advoco grėsmingai priartėjo Trakai Visos

Per aštuntąjį Sekmadienio Futbolo Lygos pirmenybių A diviziono turą jo lyderiai Advoco sužaidė antras paeiliui lygiąsias.

Pirmoje vietoje turnyro lentelėje iki šiol nenugalėti Advoco išliko, bet jau labai grėsmingai prie jų priartėjo dar vieni nenugalėtieji – Trakai.

Dabar Advoco ir Trakus skiria vos du taškai. O Trakai dar ir yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau. Tad pagal neprarastus taškus lyderiai – trakiškiai.

Su pirmąja pergale vertėtų pasveikinti Viesulą. Ta pirmoji pergalė leido komandai pakilti iš paskutiniosios vietos vienu laipteliu aukštyn.

Ką dar galima pasakyti apie turą? Jis buvo ganėtinai įtemptas ir praktiškai kiekvienose rungtynėse virė arši kova. Didžiausiu santykiu savo rungtynes laimėjo Trakai, įveikę autsaiderį Geležinį Vilką 3:1. Kituose mačuose arba buvo užfiksuotos lygiosios arba minimali – vieno įvarčio kurios nors komandos persvara.

Mostiškės – Advoco 0:0

Iš karto noriu pasigirti, jog atspėjau, kad šios komandos sužais lygiosiomis. Tiesa, prognozavau jas kur kas rezultatyvesnes – 2:2. Realybėje gi ekipų gynyba nugalėjo puolimą.

Kad susitikimas buvo atkalus, byloja ne tiek ir mažai pademonstruotų geltonų kortelių – abi ekipos išvydo  jas po tris.

Bet net jei kortelių teisėjai nebūtų parodę nė vienos, vis vien būtų aišku, kad šis susitikimas neatkaklus būti negalėjo.  Kas be ko, juk susitiko turnyro lentelės lyderiai ir pretendentai jais tapti.

Prieš savaitę Advoco sužaidė pirmas lygiąsias ir prarado pirmuosius taškus. Tada, komanda, aišku buvo labai nepatenkinta savimi. Gal ir suprantama. Nujaučiu, kad šis rezultatas buvo sutiktas palankiau. Vis dėl to juk Ave. Ko, nors kartais šiemet rungtyniauja smagiai, nėra lygoje toks autoritetas, kaip su Naujaisiais Verkiais prieš pirmenybes susijungusios Mostiškės.

Todėl veikiausiai šio mačo rezultatą reikėtų užrašyti labiau į pozityvą Advoco ir į negatyvą pretendentams. Bet suprantama, naudingiausias toks rezultatas – Trakams.

Ave.Ko – Viltis B 2:2

Antras rungtynes paeiliui lygiosiomis sužaidė ir Ave.Ko.  Dėl pirmųjų su Advoco, Kalvelių futbolininkai buvo lyg ir nieko labai prieš, bet šį kartą jie labai jau norėti laimėti prieš savo publiką. Nes dar nėra laimėję savo tikruose namuose - Kalveliuose.

„ Šiandien nepavyko iškovoti pergalės, bet iškovojom sunkias lygiąsias ir 1 taškelį.Ačiū už palaikymą sirgaliams!“ – rašė Ave.Ko Facebooko paskyra.

O Vilties interneto svetainė surašė rungtynių reportažą: „Kalvelių stadionas pasižymi itin įdomiomis proporcijomis, savo išmatavimais labiau primenančiomis žolės riedulio, o ne futbolo aikštę. Bet toks jau tas Lietuvos futbolas.

Susitikimas prasidėjo apylygiai, abiem komandoms apsikeičiant pavojingomis atakomis prie varžovų vartų. 41-ąją akistatos minutę po tikslaus Dmitrijaus Ovsejuko smūgio šeimininkai išsiveržė į priekį.

Antrojo kėlinio viduryje Viltis perėmė iniciatyvą ir per šešias minutes pelnė du įvarčius.

Kai atrodė, jog mačas baigsis Vilties dublerių pergale, teisėjas parodė į vienuolikos metrų žymę, taip duodamas šansą Ave. Ko. išplėšti tašką. Tuo pasinaudojo šeimininkų saugas Viliamas Novickis, sėkmingai realizavęs vienuolikos metrų baudinį.“

Ir žaidėjo atsiliepimas apie rungtynes surašytas.

Gynėjas Vladislavas Ravdanovičius: ,,Nors rungtynės buvo apylygės, antrojo kėlinio viduryje sugebėjome pelnyti du įvarčius, tuo perimdami rungtynių kontrolę į savo rankas. Gal pritrūko kiek koncentracijos, todėl paskutinę pagrindinio laiko minutę gavom baudinį. Žiauriai apmaudu paskutinę minutę prarasti du taškus. Bet laukiame kitos savaitės, kai namuose atsigriebsime prieš Mostiškių futbolininkus.”

O prognozė? O prognozė buvo, kad 4:2 laimės Viltis.

Viesulas – Širvintos 2:1

Kaip jau rašiau, Viesulas iškovojo pirmąją pergalę.

O Širvintos patyrė antrą pralaimėjimą paeiliui. Nors antrame kėlinyje puolė varžovų vartus nevaikiškai. Viesulas išstovėjo, o mačo pabaigoje smeigė lemtingą smūgį.

„Rungtynes pradėjom neblogai, turėjom keletą progų, bet praleidom įvartį po kampinio, - rašo Viesulo komandos vadovas Giedrius Slivinskas. - Gerai, kad pirmo kėlinio pabaigoje pavyko išlyginti.

Širvintos antrame kėlinyje įjungė aukštesnę pavarą ir nuolat mėtė kamuolius savo puolėjams, tad mūsų gynyba ir vartininkas turėjo nemažai darbo.

Rezultatu esam patenkinti, žaidimu - pusiau patenkinti. Komanda nuo pernai yra pasikeitusi ir geresnei kokybei reikia laiko. Taip pat ne visada pakankamai gerai susirenkam.”

Prognozavau ganą ramią širvintiškių pergalę 2:0...

Geležinis Vilkas – Trakai 1:3

Prieš turą pirmą pergalę iškovoję Geležinio Vilko futbolininkai ilgai gadino nervus ir Trakams.

Pasirinkę gynybinę taktiką, vilkai pirmojo kėlinio viduryje po kontratakos išsiveržė į priekį.

Ir tik jau rungtynėms gerokai priartėjus prie pabaigos Trakai trimis įvarčiais iškovojo pergalę.

Apie tai – Trakų pergalės kalviai Tomas Pučinskas ir Andrius Jachimovičius, įmušę įvarčius tada, kai jų reikėjo labiausiai: “Aikštė ir oras buvo labai parankūs žaisti futbolą. Nuo pat pradžių perėmėme iniciatyvą. Geležinis Vilkas žaidė labiau gynybinį futbolą su kontratakomis, po vienos kurių įmušė mums įvartį. Po įvarčio pirmajame kėlinyje spaudėme varžovus dar labiau, turėjome daug progų, kurių neišnaudojome.

Antrą kėlinį kamuolį valdėme gal apie 75 procentus, turėjome labai daug momentų ir jų vis nepavykdavo išnaudoti. Gale rungtynių pavyko pralaužti geras varžybas žaidusį vartininką ir išlyginome rezultatą. Varžovai palūžo, tad dar du greitus įvarčius ir pelnytai laimėjome.

Apibendrinant, rungtynės buvo sunkios vien dėl to, kad išėjome į aikštę jau laimėję ir bandėme laimėti tik viena koja, o varžovas buvo nepėsčias ir įkando. To tikrai nesitikėjome (na gal šiek tiek). Progų realizavimas buvo tragiškas ir blogiau. Jų vartininkas gelbėjo vartus visais įmanomais būdais, galime teigti, kad daugiau mes jam padėjome beveik visą mačą išlaikyti savo vartus sausus. Aš tokios rungtynių eigos ir tikėjausi, jog bus sunku pramušti jų sutankintą gynybą.

Geležinis Vilkas pademonstravo, kad gali ir nori žaisti. Sėkmės jiems rungtyniaujant toliau.“

Prognozėje buvo daug ramesnė ir užtikrintesnė Trakų pergalė 3:0.

Nemenčinė – Kruša 2:1

Dar viena A diviziono autsaiderių Kruša pagrojo nemenčiniškių nervais jų miestelyje.

Nors iš pradžių kažkokios didelės audros debesų Nemenčinei nesimatė. Pirmą kėlinį ji laimėjo 1:0, nors įvartį įmušė jau į kėlinio pabaigą ir iki 60-os minutės šeimininkams atrodė viskas einasi pakankamai gerai.

60-ą minutę svečiai pajėgė išlyginti rezultatą.

O į aukštas vietas pretenduojantys šeimininkai gavo dar pavargti 20 minučių, kad įmuštų antrą įvartį ir išlaikytų pergalingą rezultatą likusį dešimtminutį.

Žodžiu, Nemenčinei viskas baigėsi laimingai, pasipildant trimis taškais. Nors toli gražu ne taip lengvai ir paprastai, kaip apžvalgininkas spėjo prognozėje (4:1).

Viltis B – Mostiškės

06.17 18.00 LFF

Abu pernai žaistus šių komandų tarpusavio mačus laimėjo Vilties B komanda. Tačiau tada Mostiškės dar neturėjo papildymo iš Naujųjų Verkių.

Prognozė: Vis dėl to spėsiu, kad šįkart Mostiškės pasieks revanšą. 3:2.

Nemenčinė – Trakai

06.17 18.00 Nemenčinė

Tai bus pirmas komandų susitikimas didžiojo futbolo aikštėje

Prognozė: Įsivažiavę Trakai laimės ir čia. Labai atkaklų susitikimą. 3:2 svečių naudai.

Ave.Ko – Futbolo Broliai

06.17 19.00 Kalveliai

Komandos yra susitikusios vieną kartą. 2015 metais SFL taurėje Futbolo Broliai nugalėjo Kalvelių komandą 1:0

Prognozė: Ir čia prognozuosiu revanšą. Ave.Ko pagaliau pasieks pergalę Kalveliuose. 3:1.

Advoco – Kruša

06.17 20.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Tarpusavio susitikimuose tris kartus yra laimėję Advoco, du kartus – Kruša ir kartą mačas yra pasibaigęs lygiosiomis.

Prognozė: Šį kartą, manau didelių problemų Advoco nebus. Jie įveiks Krušą 3:0.

Geležinis Vilkas – Viesulas

06.18 20.20 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Didįjį futbolą komandos yra žaidusios du kartus 2014 metais. Abu kartus laimėjo Viesulo komanda.

Prognozė: Labiausiai panašu, kad ekipos sužais lygiosiomis. 2:2.