A divizionas: Prasideda intensyvi Ave.Ko. medžioklė (12 turo anonsas) Visos

 

Atostogos, kaip ir visi geri dalykai, baigiasi. Bet po jų prasideda dar geresni – tęsiasi intriguojantis SFL sezonas.

Šiemet A divizione – tikra mėsmalė ir pačios komandos negali atsidžiaugti tokia nuožmia konkurencija. Įpusėjus sezonui, į titulą teoriškai pretenduoja net 7 komandos.

Geriausioje situacijoje yra 26 taškus surinkę Ave.Ko., tačiau artimiausi persekiotojai tik ir laukia lyderių kluptelėjimo.

Rudens rate kiekviena pergalė ir turbūt kiekvienas taškas turės didžiulę vertę, o kova dėl medalių prasideda jau nuo 12–ojo turo. Jame – tradiciškai šešerios rungtynės.

 

Lentvaris – Viesulas
Šeštadienis, 16.30, Trakų naujas stadionas.

Šioms komandoms teko garbė atidaryti antrąjį pirmenybių ratą. O pasirinkti favoritą šiame mače didelių žinių nereikia. Pakanka prisiminti, kad Viesulas per pirmuosius 11 turų dar neiškovojo nė vieno taško.

Liaudyje yra toks posakis, kad „geriems treniruotis nereikia, o blogiems jau nepadės“. Panašiu požiūriu vadovavosi ir Viesulas, pertraukos metu pagrindinį dėmesį skyręs poilsiui. Viesuliečiai treniravosi nedaug, tiesa, pasipildė keliais žaidėjais, kurie galbūt užkamšys pavasarį atsivėrusias spragas įvairiose grandyse.

„Didelių darbų per atostogas nenuveikėme, bet esame pasiruošę grįžti ir kovoti. Turime neblogus žaidėjus, bet iki šiol koją kišo traumos ir kelionės. Jei rinksimės normaliai, rezultatai tikrai gerės“, – neabejojo Viesulo atstovas Vytautas Liubinas.

Tuo metu Lentvario komanda pertraukos metu aktyviai judėjo ir netgi sužaidė draugiškas rungtynes su Riterių dubleriais. Rezultatas neskelbiamas, bet, kaip praneša lentvariškiai, tai buvo gera treniruotė, suteikusi geros praktikos ir žinių, kaip žaidžiamas tikras futbolas.

„Svarbiausia buvo puikios nuotaikos, o draugiškose rungtynėse rezultatas nėra svarbiausias dalykas. Na gerai, žinau, kad SFL bendruomenei rūpi įvarčių skaičius, tad pasakysiu, kad praleidome berods 8, – atskleidė Lentvario vadovas Nerijus Varnas. – Bet juk ne kasdien turime progą sužaisti su Lietuvos grandų dubleriais. Riteriai buvo pasistiprinę jau legendiniu Trakų futbolininku Justinu Januševskiu ir keliais kitais pirmos komandos žaidėjais. Tikriausiai todėl, kad mūsų paraiškoje pamatė Kostevič ir Kliukoit pavardes.“

Lentvaris turėjo dar vieną naudingą „sparingą“ ir rezultatyviame mače įveikė III lygos atstovus VJFK Trakus. Tad galima neabejoti, kad rudens ratui pasirengė puikiai.

Pirmosiose Lentvario ir Viesulo komandų rungtynėse intriga nė nekvepėjo. Senvagės stadione Lentvaris jau per pusvalandį sumušė tris įvarčius, o galiausiai Viesulą nokautavo rezultatu 5:0.

Prognozė: nėra ženklų, rodančių, kodėl Lentvaris turėtų prarasti taškus. 4:1.

 

Viltis B – Futbolo Broliai–Railana
Sekmadienis, 18.00, LFF stadionas.

Vilties B komanda kol kas yra didžiausias A diviziono sezono nusivylimas. Aukščiausius tikslus deklaravę dubleriai per 11 turą surinko tik 4 taškus. Priežasčių tokiam prastam pasirodymui būta įvairių. Viena iš pagrindinių – nuolat kitusi komandos sudėtis.

„Nemažą dalį liepos mėnesio paskyrėme poilsiui – sezonas buvo intensyvus, treniruočių nemažai, tad tam tikras laikas atostogų yra būtinas. Paskutinėmis liepos dienomis grįžome į treniruotes, kuriose akcentavome fizinį pasiruošimą, gerinome ištvermę, po atostogų siekėme susigrąžinti komandos sportinę formą“, – apie vasaros veiklą pasakojo Vilties B vadovas Teodoras Žukas, prie kurio komandos prisijungė keli naujokai.

Pirmame rate Fabijoniškėse komandos sužaidė įspūdingas rungtynes. Vilties dubleriai pirmieji įmušė įvartį ir išsiveržė į priekį, tačiau Broliai į tai atsakė penkiais įvarčiais be atsako bei triumfavo 5:1.

Prognozė: Rungtynės vėl bus rezultatyvios ir baigsis lygiosiomis 3:3.

 

Mostiškės–Tonitra – Top Kickers
Sekmadienis, 18.00, Nemenčinė.

Pavasario ratas Mostiškių komandai buvo labai vidutinis ir tą atspindi užimama 9–oji pozicija. O pertraukos jie laukė bene labiausiai, nes negalėjo laimėti 6 turus iš eilės.

Tarpusavio kovoje su Top Kickers Mostiškių žaidėjai buvo sutriuškinti 4:0. Ir nors Kickersų pirmoji sezono dalis buvo labai banguota, nepanašu, kad sekmadienį Nemenčinėje jie gali turėti rimtų problemų.

Liepos mėnesį antrąją dalį Top Kickers paskyrė poilsiui ir atostogoms, nors aktyviausieji komandos nariai nevengė užsukti ir į sporto klubą. Nuo rugpjūčio jie vėl rengia reguliarias treniruotes lauko aikštėje. O draugiškose rungtynėse Kickersai Širvintose 9:7 palaužė vietos Vilkus.

„Akivaizdu, kad abi komandos turi problemų gynyboje, tačiau puolėjai įgūdžių tikrai nepraradę“, – vertino Top Kickers vadovas Mantas Urbonas.

Kalbėdamas apie antros sezono dalies tikslus, Mantas braižo užduotį būti pirmame trejete: „Nelaidojame vilčių ir pakovoti dėl aukso, bet tam turime rinkti taškus kiekvienose rungtynėse. Mačas su Mostiškėmis ir parodys, ar nepraradome motyvacijos.“

Prognozė: Mostiškės priešinsis pusantro kėlinio, bet svečiai išsiveš tris taškus – 1:3.

Taip pat rekomenduojame puikų Vaidoto Kazlausko interviu su bene žinomiausiu Top Kickers nariu Simonu Stankevičiumi.

 

TEC – Pagiriai
Sekmadienis, 18.30, Senvagės stadionas.

Pirmame rate TEC neretai mums dovanodavo įvarčių fejerverkus, jų rungtynėse buvo ir tokių rezultatų, kaip 5:2, 7:3 ar 3:9. Ši komanda mėgaujasi futbolu, tačiau kovojant dėl medalių per 11 rungtynių praleisti 28 įvarčius – aiškiai per daug.

Rudens ratą TEC'ai pradeda turbūt nuo palankiausio varžovo – septynerių iš eilės rungtynių nelaimėjusių Pagirių, kurie liepos viduryje Širvintose praleido 17 įvarčių. Nepanašu, kad Pagirių stovykloje matyti situacijos pagerėjimo ženklų, tad sekmadienį šeimininkai privalo įsirašyti tris taškus.

Būsimoms kovoms TEC rengėsi aktyviai, sužaidė draugiškas rungtynes su FKK Spartaku (2:4) bei Gariūnais (3:1).

Pirmo turo kovoje Dilgyinėje 3:1 pranašesnė buvo TEC komanda.

Prognozė: Jei patys sau neprisidarys problemų, TEC'ai nesunkiai laimės. 5:1.

 

Salininkai – Širvintos/VGTU–Vilkai
Sekmadienis, 19.00, Dilgynės stadionas.

Abi komandos sezoną pradėjo tarpusavio lygiosiomis 1:1, o po to panašiu ritmu rinko taškus ir kitose rungtynėse. Vilkai kol kas sukaupė 21 tašką, Salininkai – 18.

Įdomu, kad abu kolektyvai vasarą praleido aktyviai. Salininkai sužaidė net trejas kontrolines rungtynes su Ave.Ko. (7:5), FKK Spartaku (3:1) ir Tera (0:2). Ypač nesėkmingos pastarosios rungtynės buvo Salininkų komandos vadovui Pranui Janušauskui, kuriam lūžo plaštakos kaulas. Tad dabar Pranas savo komandai galės padėti tik dalindamas nurodymus.

Nuo rugpjūčio pradžios sportuojantys VGTU–Vilkai jėgas pasitikrino pralaimėdami Top Kickersams ir įveikdami Teros komandą bei teigė, kad antrą sezono dalį pasitinka pakiliomis nuotaikomis.

Širvintų komandos trenerio Nerijaus Kuzmicko komentaras: „Turime keletą naujokų, o draugiškose rungtynėse maloniai nuteikė tai, kad vėl mušame įvarčius. Liūdina tik tai, kad turint palankų rezultatą komanda atsipalaiduoja ir po to būna sunku sugrįžti į ritmą. Bet analizuoju tai ir matau problemas, kurias reikia perprasti. Visi yra žaidę viename ar kitame lygyje ir manau, kad trenerio mintį pagaus. Rungtynės su Tera parodė, kad antram ratui turėtume būti pasiruošę.“

Prognozė: Nors Vilkai atsigavo puolime, Salininkai jiems pastatys rimtą gynybos sieną. 1:2.

 

Ave.Ko. – FC Vova
Sekmadienis, 20.00, Kalvelių stadionas.

Pirmoje sezono dalyje solidžiausiai atrodė Ave.Ko. Jie patyrė tik vieną pralaimėjimą ir surinko 26 taškus iš 33 galimų.

Daug kam įdomu, ką A diviziono lyderiai veikė pertraukos metu. Iš tiesų, tai nieko ypatingo. Spėjo ir paatostogauti, ir vėl grįžti į treniruočių ritmą. Tiesa, dvejos kontrolinės rungtynės džiaugsmo nesuteikė – Salininkams pralaimėta 5:7, Granitui 2:4.

„Tikrai ne tai planavome, bet nepavyko įgyvendinti savo sumanymų. Vis tik draugiškos rungtynės žaidžiamos tam, kad vėliau teigiamus rezultatus parodytum oficialiuose mačuose“, – samprotavo Ave. Ko. vadovas Sergejus Lajevskis.

Prie Ave.Ko. komandos po trumpos pertraukos vėl prisijungė Tomašas Pavtel, jiems turėtų padėti ir Marius Stanaitis, praeityje žaidęs keliose A lygos komandose.

Dėl savo solidaus žaidimo FC Vova pretenduoja tapti A diviziono atradimu. Tikriausiai nedaug kas tikėjosi, kad jie sezono viduryje bus antri. Voviniai buvo vieni iš nedaugelio, kurie pelnė taškų žaisdami su Ave.Ko. – balandį Senvagės stadione vykusi akistata baigėsi be įvarčių, 0:0.

Besiruošdama rudens ratui, FC Vova smaginosi talžydama III lygos komandas: Nemenčinė nugalėta 5:1, o Ozas – 6:3.

Prognozė: Kalveliuose šeimininkai dažnai sužaidžia efektingai, bet šį kartą juos tenkins bet kokia pergalė. Kad ir 1:0.