A divizionas: Po paskutinio pirmojo rato turo Versmė sugrįžo į turnyro lentelės viršukalnę Visos

Štai ir baigėsi Sekmadienio futbolo lygos A diviziono pirmasis ratas. Na, oficialiai – gal dar nesibaigė. Širvintų ir Krušos mačas nukeltas į rugpjūtį. Bet absoliuti dauguma komandų pirmąją sezono pusę jau baigė.

Ir per tą paskutinį pirmojo rato turą į pirmą vietą sugrįžo ilgą atkarpą lyderiavusi Elektrėnų Versmė. Pirmavo elektrėniškiai, kol birželio vidury nepasėdo ir kol jų neaplenkė iki tol vis Versmės pėdsakais žengęs Viesulas.

Viesului gi nenusisekė du paskutiniai pirmojo rato turai, per kuriuos jis prarado penkis taškus ir buvo pavytas konkurentų. O kadangi dviejų lyderių tarpusavio dvikovą dar antrame ture (kai vėliau sekusių įvykių niekas ir numatyti negalėjo) laimėjo elektrėniškiai, jie ir turnyro lentelėje pirmi.

Šiaip jau, nepaisant to, kad lyderiai A divizione keitėsi nedažnai, pirmasis ratas jame visai pavyko. Daugelio rungtynių baigčių prieš joms prasidedant nuspėti negalėjo ne tik nevykęs pranašas diviziono apžvalgininkas, bet ir, matyt, didžioji dauguma kitų A divizionu besidominčių žmonių. O ir didelių taškų tarpų tarp komandų turnyro lentelėje nėra, kas irgi patvirtina, kad pirmasis turas buvo sunkiai prognozuojamas. Net per du pastaruosius turus gerokai (6 taškais)pasitempęs autsaideris Imperialas dabar atrodo visai solidžiai – vos per vieną pergalę atsilieka nuo priešpaskutinio AFK.

Nėra kažkokio išsiskiriančio lyderio, kurį būtų galima pavadinti įvarčių mašina ir rezultatyviausiųjų sąraše. Ten, kaip ir turnyro lentelėje – dvivaldystė. Po 10 įvarčių yra įmušę Julius Dranginis iš Versmės ir Valdemaras Juchnevičius iš Šalčininkėlių Visinčios. Vienu įvarčiu nuo jų atsilieka Viesulo atakų lyderis Kostas Pavliukas, netoliese – ir kiti komandų snaiperiai.

Žodžiu, darau išvadą, kad pirmasis ratas išaiškino tik tai, kad niekas toli gražu šiame divizione yra neaišku ir buvo kaip preliudija antrajam, rudens ratui, per kurį viskas ir spręsis ir kuriame nusimato labai atkakli konkurencija.

Nemenčinė – Divenda 0:1

„Kaišiadorių komanda į tolimą kelionę veikiausiai vyks pergalės, kadangi tai ją įpareigoja turnyro padėtis. Bet aš manau, kad Nemenčinė pakiš jai koją – sužais lygiosiomis. Kad ir vėl 2:2. Ir V. Pivovaras mums vėl parašys ką nors linksmo“, - taip prognozavo apžvalgininkas anonsuodamas šias rungtynes.

Niekas neišsipildė: Divenda laimėjo, kad ir minimaliu rezultatu 1:0, o Vladimiras Pivovaras parašė ne tiek linksmai, kiek „daug linkinčiai“ Lietuvos futbolo federacijai.

„Apie rungtynes nedaug šį kartą. Rezultatas turėjo būti 1:1 arba 0:0. Bet zonderkomanda su Kadžiu Jugu priešakyje pasistengė. Divenda įmušė įvartį po gan grubios teisėjų  klaidos: kiek pagrindinio, tiek ir šoninio. O šiaip viskas turėjo pasibaigti lygiosiomis, - rašė Nemenčinės komandos vadovas. O toliau jis priminė tą prieš sezoną nuskambėjusį draudimo skandalą. - Įdomiausia yra kitkas. Mūsų žaidėjui rungtynių metu truko achilas. Dabar jam jau viskas gerai, išoperuotas grįžo namo  reabilitacijai. Bet prisiminiau – opapa. Taigi LFF skelbė kad šiais metais visus mus apdraudė...  Pasirodo – nifiga. Čia eilinis feikas. Kai mes - mėgėjų klubai atsisakėm mokėti, viskas ir tuo ir pasibaigė. Jokių  draudimų iš LFF mes neturim. Dar kartą pabrėžiu: LFF visiems deklaruojama ir  bandoma prakišti programa yra "karvės melžimas" kažkieno interesams patenkinti. Tą info noriu paprašyti paplatinti, kad visi klubai sužinotų.

Ir paskutinis: noriu priminti LFF veikėjams, kad Vytautas Šustauskas - vis dar be darbo...”

Prie ko čia V. Šustauskas, nežinau.

Kitaip rungtynes vertino Divendos vadovas Mindaugas Žigutis. Jo nuomone, kaišiadoriečių pergalė – visiškai pelnyta.

“Rungtynės su Nemenčine vyko pagal mūsų scenarijų, bet nesakau, kad buvo lengva. Tai atsispindi rezultate. Kamuolio kontrolė buvo panaši, bet progų pelnyti įvartį turėjome triskart daugiau.

Nemenčinė mums - labai neparanki varžovė, nors turnyrinėje lentelėje stovim skirtingai.

Džiugu, kad pirmą ratą baigėme pergale. Antrame bandysim lipti ant prizininkų pakylos, nors tai padaryti nebus lengva.

O dėl pirmojo rato galiu pasidžiaugti, kad neblogai rinkomės į rungtynes, nors keletą kartų buvo, kad turėjom 1-2 atsarginius. Reziumuojant - visai viskas neblogai.

Laukia įdomus antras ratas, visiems gerų atostogų.”

Visinčia – Versmė 1:3

Tada dar pretendentė į pirmojo rato nugalėtojus Versmė iš pradžių buvo susidūrusi su susirinkimo problemomis. Tiesa, paskutiniu momentu viskas elektrėniškiams išsisprendė teigiamai ir jie Šalčininkėliuose įveikė vietos Visinčią, kaip aš ir prognozavau anonsuodamas.

Na gal ne visai taip, nes sakiau, kad Versmė laimės 3:2, o laimėjo 3:1.

Apie rungtynes rašo Versmės vadovas Romas Ščiuka: „Paskutinėms pirmojo rato rungtynėms keliavome i Šalcininkėlius. Susirinkti šį kartą sekėsi sunkiai, ryte sąraše buvo tik 10 žmonių, bet iki kelionės atsirado dar keletas žaidėjų ir išvykome neblogos sudėties, ko nesimatė pas varžovus. Jie jau prieš mačą mąstė, ar išvis turės 11 žmonių. Turėjo ir kovojo.

Mes rungtynes pradėjome aktyviai, varžovai klydo, bet mes klaidų įvarčiais nepavertėm. O štai Visinčia pasižymėjo pirma, po akivaizdžios nuošalės, kurios, deja, teisėjas stebuklingai nematė. Tačiau dar pirmą kėlinį sugebėjome pelnyti 3 įvarčius, o antrajame komandos žaidė lygiai, abi turėjo progų, tačiau įvarčoų daugiau nepelnė niekas.

Nustebino stadionas, o tiksliau - jo vieta. Būtume žinoję, būtume prašę rungtynių šeštadienį ir po jų būtume likę kepti šašlykų gamtoje ant ežero, kuris yra 50 m nuo stadiono, kranto.

Pirmuoju ratu esame daugiau patenkinti negu ne. Esame pirmoje vietoje, nors ir turime po lygiai taškų su Viesulu. Bendrai kol kas viskas vyksta pagal planą. Gal esu šiek tiek nepatenkintas žaidybine duobe, kuri buvo ištikusi ir kuri jau antrus metus ištinka tuo pačiu metu, tačiau sugebame po jos atsistoti ir toliau kovojame dėl prizinių vietų.”

Žodžiu, po pergalės prieš Visinčią, Versmės futbolininkams liko palaukti po pusantros valandos pasibaigusio Viesulo – Advoco mačo rezultato. Ir jie iš Senvagės stadiono geros žinios sulaukė.

Viesulas – Advoco 0:4

Štai tokiu rezultatu pralaimėjo tuometiniai vienvaldžiai lyderiai. Ir aš įspėjau jų pralaimėjimą. Aišku, tokio didelio pajėgumų skirtumo prognozuoti nedrįsau ir prognozėje parašiau 2:1 Advoco naudai.

„Na ką, paskutinės pirmo rato rungtynės - prieš lyderius "Viesulą". Laikas neblogas , susirinkome gausiai. Žinojome, kad jei pralaimėsime, nuo Viesulo atsiliksime jau 9 taškais. Todėl privalėjome laimėti, - rašo Advoco futbolininkas Artūras Krasnoložskis. - Sužaidėme tikrai neblogas rungtynes, galėjome ir daugiau primušti, bet ir keturių užteks. Puikiai gynyba atidirbo, turbūt vos keletą momentų "Viesului" leido tesukurti. Žinojome, kad "Viesulas" ši sezoną pasistiprino, todėl laukėme rimtų rungtynių, bet varžovas niekuo nenustebino, gal sudėtis jų buvo nepilna, nežinau.“

Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas pirmiausia varžovus pasveikino su pergale.

„Jie gerai ir protingai sužaidė visas rungtynes. Ypač pirmą kėlinį, kuomet mums leido žaisti jų aikštės pusėje, tačiau gavę kamuolį, patys greitai pereidavo į puolimą ir taip pelnė du įvarčius. Antram kėlinyje buvome aktyvūs, bet nepakankamai. Trūko poros žaidėjų, kurie gavo traumas jau pirmame kėlinyje.“

O kas liečia pirmojo rato apibendrinimą, tai abi komandos juo liko patenkintos.

„Pirmo rato rezultatais esame patenkinti. Į rato pabaigą, susirinkimas į rungtynes nebūdavo toks gausus ir kokybiškas, kaip pradžioje, bet tai natūralu mėgėjiškame futbole. Apskritai, noriu pasidžiaugti, kad A divizionas šiais metais pakankamai lygus ir kovingas”, - apie ratą kalbėjo G. Slivinskas.

Advoco, kurie šį pavasarį pagarsėjo, kaip lyderių siaubas ir autsaiderių viltis, atstovo vertinimas nebuvo toks vienareikšmiškai džiugus, bet vis vien teigiamas. A. Krasnoložskis: „Na o kalbant apie pirmąjį ratą, tai prieš sezoną sakėme, kad norime patekti į trejetuką. Tą padaryti pavyko, nugalėjome tiek ir Versmę, Viesulą , Divendą, tačiau praradome taškus prieš apatines komandas. Blogai yra tai, kad kai būna rimtos rungtynėsm renkamės gausiai, o kai žaidžiame prieš silpnesnes komandas, galvojame, kad galima jas aplošti viena koja, kartais ir iš vis vos vieną keitimą turime. Reikia kažką su šituo dalyku daryti, galbūt keisime namų rungtynių stadioną ir laiką, nes sekmadienis 14 val. yra kažkokia tragedija, patys sau duobę kasame. Jei neklystu, tik 7 taškus iš 5 žaistų rungtynių namuose surinkome... Laimėtume prieš Imperialą - dabar stovėtume pirmoje vietoje, dabar teks vytis varžovus. Bet šiaip patį pirmąjį ratą tikrai vertinu teigiamai. Kiek pamenu, praeitame sezone po pirmo rato stovėjome penkti, taigi patobulėjome. Jau žinome, kad antrajam ratui pasistiprinsime 3-4 pajėgiais žaidėjais, norime patekti i trejetuką ir pagaliau laimėti medalius. Tačiau turime gerinti žaidimą, nes dabar jis yra toks banguotas ir nepastovus. Kaip jau sakiau, galime nugalėti bet ką, bet ir pralaimėti bet kam. “

Salininkai – Olimpija 5:0

O Salininkai prieš pertrauką pykštelėjo kaip reikiant. 5:0 sutriuškino Olimpiją. Bet negali pasakyti, kad visai lengvai, pirmą kėlinį šeimininkai olimpiečiams įmušė vos vieną įvartį. Kad buvo lengva nesako nė patys Salininkų futbolininkai. Jų vadovas Pranas Janušauskas: „Akivaizdžiai matėsi , kad priešininkų komandoje trūko jų lyderių, tačiau ir mūsų komandoje - ne be nuostolių. Pats rezultatas nieko nepasako, rungtynių persilaužimas įvyko po antrojo įvarčio į Olimpijos vartus, po jo pasidarė šiek tiek ramiau. Nors visų rungtynių metu atrodėme šiek tiek geriau už varžovus.“

Pergalė leido Salininkams apeiti turnyro lentelėje tą pačią Olimpiją, Visinčią ir įsikurti pačiame turnyro lentelės viduryje – šeštojoje vietoje.

„ Tikrai norėjosi geresnės pozicijos lentelėje prieš antrą ratą. Didžiausia problema yra praleisti įvarčiai , ją teks kažkaip spręsti, kažką galbūt net aukojant. Nors turėjome nemažai pergalių sausu rezultatu, bet prasileist daugiau nei 3 įvarčius yra daug.  Gali būt jog tai net psichologinė problema reiktu keisti mastymą.  Nes nebuvo kol kas komandų, kurių meistriškumas stipriai skirtųsi. Susirinkimas yra toks koks yra , tai mėgėjų futbole normalu. Labai daug išvykusių, tačiau jau sezono pradžioje buvo apie tai žinoma ir tai nėra netikėtumas. Ar reikalingi nauji žaidėjai? Atsakymas - NE. Su tuo ką turime privalome kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų. Tiesiog reikia, kad kiekvienas gerintų savo žaidimą individualiai ir kartu kaip komanda tobulėtume, esame jauni, bandantys atsijauninti. Labai lengva žaisti kai turi geriausius žaidėjus, bet negali visi būti geriausi. Nors manau: taip jau žmogus pagamintas, kad jis galvoja esąs labai geras, tik aplinkybės kaltos, kad žaidžia ne Manchester United. Tikimės, kad sugrįš ant rudens išvykusieji, visada galime pasikviesti į pagalbą vyresnius žaidėjus, kuriems pirmame rate suteiktas poilsis ir jų nevarginame, nors jie mena aikštėje praleistas akimirkas, kai FK Salininkai žaidė 3-iojoje lygoje. Iki sezono pabaigos liko visai nedaug. Reikia sužaisti 14 oficialių rungtynių, kaip galima geriau, ir jas laimėti. Pabandyti rinktis į treniruotes ir taip dar pagerinti savo asmeninį ir komandos žaidimą”, - apie šių metų sezoną kalbėjo P. Janušauskas

Visai nepataikiau šioms rungtynėms prognozavęs lygiąsias 2:2.

AFK – Imperialas 2:3

O paskutinėse pavasario etapo rungtynėse autsaideris Imperialas 3:2 nugalėjo AFK. Šio laimėtojo apžvalgininkui atspėti nepavyko, nes buvo prognozuotas AFK laimėjimas 2:1.

Rungtynes aprašo Imperialo Facebook svetainė: „AFK komanda paskutinius porą sezonų mums buvo labai nesėkmingas varžovas. Nuo 2015 metų mes susitikome penkis kartus - visus mačus laimėjo alternatyvininkai. Motyvaciją turėjome labai didelę ir buvome rimtai nusiteikę pakeisti šią statistiką. Rungtynes pradėjome atsargiai, daugiau dėmesio skyrėme gynybai, žaidėjai puikiai dengė savo zonas, neleisdami varžovams laisvai judėti su kamuoliu ypač mūsų aikštės pusėje. Bet visiškai užsidaryti gynyboje irgi neplanavome, todėl bandėme kontratakuoti, o kartais - ir labai pavojingai. Viename iš tokių epizodų, 27 –ąją minutę Alanas Vitkovskis galva permetė kamuolį per vartininką tiesiai į vartus, bet paskutiniu momentu varžovų gynėjas suspėjo nuo pačios linijos jį išmušti. Nors žaidėme ir antru numeriu, tačiau pirmajame kėlinyje sugebėjome sukurti daugybę rimtų situacijų prie AFK vartų. Neįmušėme, bet ir nepraleidome. Į pertrauką išėjome be įvarčių. Antroje rungtynių pusėje vaizdas aikštėje stipriai pasikeitė. Žaidimą pavyko išlyginti ir vis dažniau pavojingai grasinti varžovų vartams. 49-ąją minutę, po stipraus ir tikslaus Ivano Simonovo smūgio mes išsiveržėme į priekį. Po dešimties minučių puikų reidą per pusę aikštės padarė mūsų gynėjas Igorius Martjanovas ir tiksliu perdavimu išvedė puolėją Viktorą Sluchovą prieš vieną varžovų vartininką. Puolėjas tiksliai nukreipė kamuolį į vartų tinklą ir taip padvigubino rezultatą. 63 –ąją minutę alternatyvininkai muša atsakomąjį įvartį ir mažina skirtumą iki minimumo. Įtampa aikštėje auga, nė viena iš ekipų nenori pasiduoti, pavojingų situacijų netrūksta nei prie vienų, nei prie kitų vartų. 72-ąją minutę po baudinio Miroslavas Prokopovičius paduoda kamuolį į varžovų baudos aikštę, o ten tiksliu smūgiu galva V. Sluchovtlme mače ir didina rezultatą - 3:1. Mes pirmaujame ir dedame visas pastangas, kad išlaikyti tokią persvarą. Nors rungtynių pabaigoje ir praleidome dar vieną įvartį, tačiau pergalės sugebėjome iš rankų neišleisti. Pirmą ratą pavyko užbaigti dvejomis puikiomis pergalėmis, o tai pridės nemažai optimizmo antram čempionato ratui.”

Manau, ir patys AFK žaidėjai sutiks, jei pasakysiu, jog pirmąjį ratą ši komanda sužaidė labai blogai. Prisiminkime tuos balsus prieš čempionatą, kurie AFK kėlė kone ant prizininkų pakylos.

Neneigia ne kokio žaidimo ir AFK treneris Edvardas Čyvas: „AFK šis pusmetis buvo dvejopas - pasiruošimas sezonui nuteikė optimistiškai, bet pirmas ratas nuleido ant žemės. Sezono pradžioje turėjome gerą sudėtį ir tikėjomės gerų rezultatų, tačiau nuo pat pirmų rungtynių mus kamavo netektys: tai traumos, tai žaidėjų išvykimai gyventi svetur. Galiausiai žaidėme eksperimentinėmis sudėtimis ir per visą ratą neturėjome stabilaus startinio vienuoliktuko. Rezultatai nedžiugina nei mūsų, nei fanų, nei rėmėjų. Liepą ilsėsimės ir ieškosime pastiprinimo. Jau turime pora žaidėjų, kurie prisijungs tarpsezoniu, bet kol kas nieko oficialiai pasakyti negalime. Galiu pasidžiaugti tik tuo, jog rūbinėje, kad ir kaip liūdna būtų, suprantame savo klaidas ir į ateitį žiūrime optimistiškai. Dabar mūsų tikslas - pailsėti nuo futbolo, sustiprėti antram ratui, siekti naujų pergalių ir neiškristi iš A diviziono.”