A divizionas: Pirmojo rato pabaigoje - lyderių medžioklė Širvintose Visos

Na čia jau labai apsižioplino jūsų apžvalgininkas... Laukiau, laukiau aš tų dviejų baigiamųjų pirmojo rato mačų (Viltis B – Trakai ir Nemenčinė – Viesulas), kad surašyti jo baigiamąją apžvalgą, kol susipratau, kad jie vyks prieš pat startuojant antrajai čempionato pusei.

Tad ir dabar negalima pasakyti, kas tą pirmą ratą laimėjo, bet keliais žodžiais apžvelgti ketverias per porą savaičių išsimėčiusias jo rungtynes vertėtų, kad ir gerokai per vėlai.

Juolab, kad tos rungtynės buvo tikrai svarbios konkurencijai Sekmadienio Futbolo Lygos A diviziono viršūnėse. Ypač tie du mačai, kurie vyko Širvintose.  Mat Širvintos rungėsi su dviem rimtais pretendentais į aukščiausią vietą Mostiškėmis ir Trakais.

Ir nei vieniems jų neleido atsiplėšti. Iš pradžių Širvintiškiai 2:0 nugalėjo mostiškiečius, po to – 2:1 trakiškius.

„Nežinau, kaip čia taip išėjo, kad žaidimą atrast pradėjome į pirmojo rato pabaigą, - kalbėjo Širvintų komandos vadovas Elvinas Dalala. - Palyginti gerai sekėsi žaisti su Mostiškėmis, daug progų susikūrėme. Galėjome įmušti dar daugiau. O prieš Trakus buvome nusiteikę, kad bus labai sunku. Bet išėjo taip, kad buvo atvirkščiai. Nežinau kodėl. Gal pas juos buvo nekaip susirinkę žaidėjai? Tiesiog viskas, ką norėjome padaryti, mums gavosi. Žodžiu pirmojo rato pabaigoje turėjome žaidimo pakilimą ir galbūt šiek tiek per anksti mums jis užsibaigė. Esu įsitikinęs, kad jei pirmenybės tęstųsi, būtų ir daugiau pergalių.“

Mostiškės savo pralaimėjimą grindė vasaros atostogomis ir blogu susirinkimu, kas šiuo metų laiku yra ne vienos komandos bėda.

„Pralaimėjimas Širvintoms bei praleisti įvarčiai po keleto grubių klaidų gynyboje. Turėjome šansų įmušti ir mes, tačiau niekas tą dieną mums nesisekė, o Širvintos turėjo realių šansų padidinti persvarą. Priežastis paprasta - atostogos, pasekmė - prastas rinkimasis. Laukiame antrojo rato!“ – rašo Mostiškių Facebooko paskyra.

Trakai sau pateisinimų neieškojo. Užsiminė tik, kad kovoti Širvintose, turint vos du atsarginius jiems buvo labai sunku.

Beje, šio mačo pirmasis kėlinys ėjo ne visai taip, kaip šeimininkai būtų norėję. Jį 1:0 laimėjo trakiškiai. Tačiau neilgai trukus po pertraukos Širvintos išlygino, o vėliau – persvėrė santykį.

„Nors nesužaidėm visų 10-ies rungtynių pirmame rate, nes vienerios rungtynės nukeltos į antrąjį ratą, tačiau jis jau yra baigtas ir, deja, pralaimėjimu. Verta pripažinti, pralaimėjome bent jau šiai minutei stipresnei koemandai. Pasiteisinimų ieškoti nereikia, tačiau be galo sunku, kai vėl turėjome vos 2 keitimus. O rungtynės sunkios, daug fizinės kovos, daug kortelių ir tai, kad didžiąją rungtynių dalį teko gintis... Praleidome du įvarčius po rikošeto ir rezultatas - ne mūsų naudai. Turime apie ką pagalvoti kiekvienas ir kaip komanda bendrai, tam turime laiko iki kol prasidės antrasis ratas“, - rašo Trakų Facebooko svetainė.

Šia pergale Širvintos vienu maču mažiau sužaidusius Trakus aplenkė tašku ir tašku atsilieka nuo Mostiškių.

Ir nuo Advoco.

Advoco ilgą laiką pirmavo turnyro lentelėje. Ir gerokai pirmavo. Kol nepateko į ketverių rungtynių duobę. Iš tos duobės išlipo tik laimėjusi paskutinįjį pirmojo rato mačą prieš autsaiderius.

 Nugalėjo advokatai Geležinį Vilką. 4:1.

„Verta paminėti, kad vakar vėl žaidėme be vartininko, todėl į vartus teko stoti mūsų puolėjui Edvinui, kuris sustovėjo dešimtukui, ištraukdamas ne vieną mirtiną varžovų smūgį“, - apie pergalę rašo Advoco Facebooko paskyra.

Veikiausia Advoco, kaip ir Širvintoms, pirmasis ratas baigėsi per anksti. Būtent tada, kai advokatų komanda ėmė rodyti atsigavimo ženklus.

A diviziono vidutiniokai Futbolo Broliai (vienok keista vadinti juos vidutiniokais, kai iki šiol visą savo istoriją visuose divizionuose Broliai trindavosi tarp lyderių) pasismagino 11 įvarčių mače su Kruša ir laimėjo 8:3.

Iš tiesų vertėtų trumpai apibendrinti pirmąjį ratą, primesti, kaip turėtų vykti antrasis. Bet... Į jokius klausimus pirmas ratas neatsakė, viską palikęs spręsti antrajam. Bent keturios, jeigu ne daugiau komandų išliko labai rimtos pretendentės į aukščiausius apdovanojimus. Ir kas bus antrajame rate, tik ponas Dievas težino.

Juolab, kad dar prieš akis tarpuratis, per kurį komandos stengsis pasipildyti ir sustiprėti.

Aišku, visada išlieka galimybė, kad kuri nors iš jų persistengs ir antrą ratą eis kaip per sviestą. Bet leiskite man tikėtis, kad vis dėl to taip nenutiks ir po vasaros pertraukos diviziono viršūnėse bus tokia pati intriguojanti konkurencija, kaip iki šiol.

Iki pasimatymo rugpjūtį.