A divizionas: Neatlaikę TEC su VGTU–Vilkais ir „Safaris“ Nemenčinėje (10 turo apžvalga) Visos

FC Vova nuotrauka

Dešimtoji varžybų savaitė SFL A divizione dar labiau paaštrino kovą dėl prizinių vietų.

Ave.Ko. sustiprino savo, kaip lyderių pozicijas. Į trejetą įsiveržė Lentvaris ir Vova, tuo metu VGTU–Vilkai ir TEC kol kas priversti atsitraukti. 10 ture solidžiai pasirodė Salininkai ir Top Kickers.

Lentvaris – TEC 3:0 (1:0)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
44' Andrej Kostevič 1:0
74' Maksim Afanasjev 2:0
85' Artur Tyševič 3:0

Šių dviejų komandų akistata galėjo virsti 10 turo puošmena, tačiau nevirto ir Lentvaris susižėrė tris taškus.

Vis tik reikia pasakyti, kad didžiulę įtaką dvikovos eigai turėjo epizodas, nutikęs mačo pradžioje. 5 min. TEC komandą ištiko nelaimė, kai vartininkas Justas Macidulskis toli paliko vartus ir už paskutinės vilties pražangą buvo nubaustas raudona kortele.

„Tas epizodas nulėmė rungtynių baigtį. Dar iki vartininko klaidos turėjome dvi geras progas pasižymėti, o vėliau viskas apvirto aukštyn kojomis“, – apgailestavo TEC atstovas Donatas Stakauskas, kuris po to pats stojo į vartus.

Kaip ten bebūtų, TEC'ai iš karto nesugriuvo. Jie atlaikė varžovų šturmą ir patys žaisdami sumaniai, greitų bei pavojingų kontratakų metu galėjo įmušti net rungtyniaudami mažumoje.

„O mums niekaip nesisekė pralaužti TEC gynybos. Todėl žaidime atsirado nervingumas, buvo daugiau kalbų tarpusavyje, nei žaidimo aikštėje“, – pasakojo Lentvario vadovas Nerijus Varnas.

Situacija pasikeitė kėlinio pabaigoje, kai po TEC gynėjų pozicinės klaidos Andrejus Kostevič „uždarė“ perdavimą ir išvedė Lentvarį į priekį.

„Tuomet pavyko nusikratyti slėgusią psichologinę įtampą. Antras kėlinys buvo lengvesnis. Vėl daugiau atakavome ir jau pavyko išnaudoti susikurtas progas“, – sakė N. Varnas.

Galėjo situacija pasisukti ir kitu kampu, jei TEC puolėjas antro kėlinio viduryje būtų pasinaudojęs puikia proga išbėgdamas vienas prieš vieną su vartininku.

„Proga liko neišnaudota ir tada įsikišo futbolo dievai, primindami taisyklę, kad neįmuši tu – įmuš tau. Kol mes pergyvenome, kad neįmušėme, iš karto sekusi Lentvario ataka baigėsi antruoju įvarčiu, – prisiminė D. Stakauskas. – Tuomet ir tapo aišku, kad neišsigelbėsime. Jėgos išseko, o po to gavome dar vieną įvartį.“

Nors Lentvaris laimėjo, komandos vadovas N. Varnas neliko patenkintas žaidimu: „Rezultatas tikrai neatspindi tos įtampos, kuri buvo rungtynių metu. TEC raudona kortelė mums padarė meškos paslaugą. Rezultatas džiugina, bet žaidimo kokybę reikia gerinti.“

FC Vova – Viltis B 4:1 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – F. Butkevič.
21' Sergej Listopadov 1:0
55' Vitor Salmaso 2:0
65' Edgaras Kalkys 3:0
69' Stanley Uzoigwe 3:1
75' Vitor Salmaso 4:1

Vilties dubleriai pastarosiomis savaitėmis sužaidė kelias neblogas rungtynes ir tai galbūt galėjo kelti nerimą jų varžovams.

„Esu minėjęs, kad nelabai dairomės, kurioje turnyro lentelės vietoje yra mūsų varžovai. Žinant, koks konkurencingas šiemet A divizionas, bet koks atsipalaidavimas būtų didelė klaida“, – tikino Vovos treneris Ignas Rudzevičius.

Vova sužaidė dar vienas solidžias rungtynes. Dominavę bene visą mačą, voviniai varžovams nepaliko iliuzijų iškovoti bent tašką.

Tą patvirtina ir biteStats duomenys – kamuolio kontrolė buvo 56–44 proc. jų naudai, smūgių į vartus statistika 13–4.

Vilties B atstovo Dariaus Olechnovič teigimu, svečiai bandė žaisti antru numeriu ir regzti kontratakas. Pirmame kėlinyje porą kartų jie pavojingai pabėgo į priekį, bet savomis progomis nepasinaudojo.

„Praleidę antrą įvartį, nuleidome galvas. Dar įmušėme garbės įvarį, bet ir patys praleidome. Pralaimėjome pelnytai“, – teigė D. Olechnovič.

Mostiškės–Tonitra – Širvintos/VGTU–Vilkai 2:2 (2:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – S. Aleknavičius.
32' Sergej Lukašionok 1:0
44' Danil Nikitin 2:0
62' Elvinas Dalala 2:1
78' Lukas Keliotis 2:2
68' pašalinti Konstantinas Redkovas (Mostiškės) ir Simas Mizera (Širvintos/VGTU–Vilkai)

Nemenčinės stadiono aikštę VGTU–Vilkų atstovai kandžiai pavadino „Safariu“. O tame „Safaryje“ Vilkai vos ištraukė tašką.

„Atvažiavę suglumome, ar tikrai į tą vietą atvykome, nes jos vadinti stadionu liežuvis nesiverčia. Gėda už varžovus ir norisi atsiprašyti savo komandos, kad mėgėjų lygoje tenka eikvoti savo laiką tokiam „futbolui“, kurio net nebuvo šitame pieskyne. Nesmagu, kad XXI amžiuje tenka gauti tokios patirties. Geriau žaisti ir pralaimėti gerame stadione, bet puikiai praleisti laiką. Kasmet pastebiu tendenciją, kad dėl stadionų kokybės SFL bendruomenėje atsiranda nepasitenkinimų, tad kodėl lyga neprogresuoja?“, – retoriškai klausė Širvintų komandos vadovas Haroldas Kerušauskas.

Atmetus aikštės ypatumus, nereikia ir daug aiškinti, kas buvo šio mačo favoritai. Atsižvelgiant į komandų pasiekimus ir tai, kad Mostiškės nebuvo laimėję 4 turus iš eilės, atrodytų, šios lygiosios juos turėtų tenkinti.

Tačiau Valerijus iš Mostiškių komandos kalbėjo štai ką: „Iš tikrųjų tai mes ne iškovojome tašką, o paleidome pergalę. Kova buvo lygi, abi komandos spaudė vienodai. Lygiosios yra dėsningos, tačiau pirmaujant 2:0 nelaimėti yra apmaudu. Šioje lygoje 9 komandos panašaus pajėgumo ir aiškinantis prizininkus dar kils labai daug klausimų.“

Tuo metu VGTU–Vilkai rungtynių dieną susidūrė su rimtomis bėdomis renkant sudėtį. Galiausiai pavyko į Nemenčinę nuvežti „net“ 12 žaidėjų, tad buvo ir vienas keitimas.

„Komandos motyvaciją numušė neatsakingas kitų žaidėjų požiūris į rungtynes. Bet nepaisant to, privalėjome laimėti, – tikino Širvintų komandos vadovas. – Per pirmąsias 20 minučių galėjome išspręsti visus klausimus. Turėjome labai dėkingų progų, bet kaip visuomet, realizacija buvo prasta.“

Užsižaidę varžovų aikštės pusėje, Širvintų komandos futbolininkai pamiršo apie savų vartų saugumą. Užnugaryje jie paliko nemažai erdvių, jomis Mostiškės pasinaudojo dar pirmame kėlinyje įmušdami du įvarčius.

Bet VGTU–Vilkai nenuleido rankų, kovojo ir sugebėjo išlyginti rezultatą po pertraukos.

„Galbūt galėjome iškovoti ir 3 taškus, bet pritrūko jėgų, taip pat – šiek tiek sėkmės“, – sakė H. Kerušauskas.

Ave.Ko. – Viesulas 6:0 (4:0)
Kalvelių stadionas. Teisėjas – R. Jasiūnas.
9' Aleksandr Borovko 1:0
12' Dmitrij Ovsejuk 2:0
18' Dmitrij Ovsejuk 3:0
37' Jurij Muravskij 4:0
63' Aleksandr Borovko 5:0
88' Dmitrij Ovsejuk 6:0

Turo prognozėje dėsčiau, kad Ave.Ko. turėtų nesunkiai pagriebti tris taškus. Ir nepaisant šios komandos vadovų pagarbių komentarų Viesulo atžvilgiu, jokios intrigos Kalveliuose nebuvo net mačo pradžioje. Po 20 minučių Ave.Ko. pirmavo 3:0 ir klausimų, kas laimės, nekilo.

„Rezultatą nulėmė lygių skirtumas tarp komandų, kuris yra šiuo metu, – neslėpė Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas. – Vis dar turime problemų su sudėtimi. Ne pirmas atvejis, kai šį sezoną žaidėjus aikštėje sustatome ne pagal tai, kur jie geriausiai atrodo, o kurioje pozicijoje didžiausias trūkumas.“

Ave.Ko. vadovas Sergejus Lajevskis pasakojo, kad sekmadienį didelio vargo nebuvo: „Visuomet reikia gerbti varžovus nepriklausomai nuo to, kurioje vietoje jie yra ir savo pranašumą įrodyti aikštėje. Tačiau turiu pripažinti, kad šios rungtynės nebuvo labai sunkios. Tiesiog šiuo metu esame stipresni už Viesulą.“

Rungtynės Kalveliuose sutapo ir su kita švente – ilgametis Ave.Ko. komandos lyderis Dmitrijus Ovsejukas buvo įvertintas už puikų pasiekimą, nes klubui jau yra pelnęs net 100 įvarčių!

Po šios pergalės Ave.Ko. ne tik išliko pirmoje A diviziono vietoje, o taip pat ir savo pranašumą prieš konkurentus padidino iki 3 taškų.

Šis faktas ir komandos žaidimas itin optimistiškai nuteikė Ave.Ko. vadovą.

„Nors praėjo tik 10 turų, noriu padėkoti komandai už pasiektus rezultatus. Prieš sezoną niekas nelaikė mūsų pretendentais į medalius, visi manė, kad esame namų komanda. Tačiau manau, kad įrodėme, jog galime solidžiai žaisti bet kokiame stadione, – pareiškė S. Lajevskis. – Galiu pasakyti, kad turime geriausią vartininką, stabiliausią gynybą ir saugų grandį, padedančią tiek gintis tik pulti, ir uraganinį puolimą. Tuo netikintys skeptikai gali pasitikrinti faktus ir skaičius.

Taip pat manau, kad svarbiu faktoriumi tapo visos komandos pergalių alkis, vienybė bei atsidavimas kiekvienose rungtynėse. Kol kas savo komandai sakau „bravo“, nors žinome, kad laukia sunkios 11 turo rungtynės su Vilties B komanda ir dar sunkesnis rudens ratas šiame „mirtininkų“ divizione“, – komentavo S. Lajevskis.

FK Pagiriai – FK Salininkai 0:5 (0:2)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – T. Bedulskij.
11' Rafal Rusecki 0:1
23' Pavelas Šarynskis 0:2
74' Pavelas Šarynskis 0:3
88' Pavelas Šarynskis 0:4
89' Pavelas Šarynskis 0:5

Salininkai pastaruoju metu „on fire“.

„Galbūt tai nebuvo geriausios sezono rungtynės, bet kad rezultatyviausios – neabejotinai. 5 įvarčių dar nebuvome įmušę. Svarbu, kad ir nepraleidome“, – sakė Salininkų treneris Pranas Janušauskas.

„On fire“ yra ir Pavelas Šarynskis, užfiksavęs „pokerį“. Per paskutines 3 rungtynes Pavelas jau yra įmušęs 7 kartus!

Nors sunku paaiškinti tokio bejėgiško Pagirių komandos pasirodymo priežastį, P. Janušauskas iškėlė labai įdomią versiją.

„Bijau, kad juos iš vėžių išmušė įrašas SFL sistemoje, kad rungtynių negali žaisti mūsiškis Vilius Jurgis Stakutis. Tikriausiai išvydę jį aikštėje pamanė, kad mes gausime techninį pralaimėjimą, todėl po to nesistengė. Tačiau tai buvo sistemos klaida, nes Vilius jau praleido taurės rungtynes“, – svarstė Salininkų treneris, linkėjęs varžovams atrasti savąjį žaidimo ritmą.

„Baisus kamštis, – taip padėtį turnyro lentelėje nusakė P. Janušauskas. – Realiai situacija tokia, kad net 9 vietoje esanti komanda vis dar kovoja dėl medalių.“

Futbolo Broliai–Railana – Top Kickers 2:4 (0:3)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – R. Osipovas.
15' Arturas Juchno 0:1
28' Vytautas Stankūnas 0:2
38' Deividas Maciulis 0:3
68' Jurijus Mamajevas 0:4
83' Karolis Žudys 1:4
88' Ričardas Dobrovolskis 2:4

Šios pergalės Top Kickers komandai reikėjo verkiant. Situacija turnyro lentelėje tokia, kad nelaimėję Kickersai būtų atsilikę nuo lyderių trejeto per 5 taškus. Dabar lieka 3 – kovinis atstumas.

„Labai norėjome išlaikyti kovinį atstumą nuo lyderių, tad pergalė buvo būtina. Juolab, Futbolo Broliai buvo lentelės kaimynai, tad nesinorėjo apsikeisti vietomis“, – tvirtino Top Kickers vadovas Mantas Urbonas.

Beveik visus stipriausius žaidėjus pagaliau subūrę Kickersai dominavo, bet patys aiškino, kad rungtynės buvo sunkios.

„Futbolo Broliai paliko gerą įspūdį, jie bandė žaisti šiuolaikiškai. Jei sutvarkytų gynybos liniją, būtų viena stipriausių lygos komandų“, – mano M. Urbonas.

Kalbėdamas apie saviškius, jis pasidžiaugė keturiais skirtingais įvarčių autoriais, tačiau nerimavo dėl prarastos koncentracijos mačo pabaigoje.

„Jei būtume išlaikę koncentraciją per paskutines 10 minučių, rungtynės apskritai būtų tobulos. Tokių tobulų rungtynių tikiuosi prieš kitą varžovą Lentvarį, kuris pernai mus baudė labai skaudžiai. Jei laimėsime, pirmą ratą užskaitysime teigiamai“, – sakė Top Kickers vadovas.

Vienuoliktas turas (liepos 7 – liepos 13 d.)

TEC – Mostiškės–Tonitra. Sekmadienis, 16.30, Senvagės stadionas. TEC komanda po prastų rungtynių paprastai sužaidžia labai geras. Pastarosios su Lentvariu (0:3) buvo labai prastos, o dėl gautos raudonos kortelės ateinančiame mače TEC'ams nepadės ir vartininkas Justas Macidulskas. Visgi TEC turi užtektinai potencialo, kad ratą baigtų pergalingai, tuo pačiu neleisdami Mostiškėms įsiterpti į kovą dėl apdovanojimų. Prognozė: 3:1.

Viltis B – Ave. Ko. Sekmadienis, 17.00, LFF stadionas. Ave.Ko. vadovai tikina, kad laukia rimtas ir sunkus iššūkis. Suprantama, nusiteikti kovai būtina, nes laimėjusi Kalvelių komanda vasaros atostogas pasitiks būdama tvirtoje „pole“ pozicijoje. Galima neabejoti, kad Viltis B lyderiams nervų pagadins, tačiau visoms rungtynėms „kvapo“ neužteks. Prognozė: 2:4.

Top Kickers – Lentvaris. Sekmadienis, 18.00, Fabijoniškių stadionas. Neįtikėtina „mėsmalė“ susidarys A diviziono turnyro lentelėje, jei Top Kickers laimės šias rungtynes. Tokį tikslą komandai yra iškėlęs jos vadovas M. Urbonas. Pernai Lentvaris sumalė į miltus Kickersus abiejuose mačuose (6:2 ir 7:0), tačiau dabar to tikėtis neverta. Be to, Lentvario žaidimas ėmė strigti ir komandos vadovų netenkino net po pergalės prieš TEC. Prognozė: 2:2.

Viesulas – Futbolo Broliai–Railana. Sekmadienis, 18.15, Senvagės stadionas. Norisi tikėti ir palinkėti, kad Viesulas pirmo rato nebaigtų su apskritu nuliu. Viesuliečiai turi didelių kadrinių problemų sudėtyje. Antra vertus, jų šansus stiprina toli gražu ne pati pavyzdingiausia Futbolo Brolių gynyba. Tad galimybių yra. Prognozė: 1:1.

Salininkai – FC Vova. Sekmadienis, 19.00, Dilgynės stadionas. Salininkai taip pat gali padaryti taip, kad turnyro lentelėje įsivyrautų dar didesnis chaosas. Jų galimybes didina tai, kad Vova yra „parketinė“ komanda. Kur nors Senvagėje voviniai būtų favoritais, tačiau Dilgynės veja komandų pajėgumus aplygins. Prognozė: 1:2.

Širvintos/VGTU–Vilkai – Pagiriai. Šeštadienis, 18.00, Širvintų stadionas. Po „Safario“ Nemenčinėje VGTU–Vilkai pirmą ratą pabaigs savo namų arenoje. Čia atvyksta Pagiriai, kuriems po pastarųjų nesėkmių jau norisi greičiau pamiršti košmariškus pralaimėjimus ir geriau pasirengti rudens ratui. Šeimininkai tiesiog privalo laimėti. Prognozė: 4:0.