A divizionas: Navigatorių pabėgimas ir kaimynų kovos Visos

Pamažu įsibėgėja antrasis pirmenybių ratas, tačiau taip pat galima teigti, jog Navigatorių komanda tampa vis sunkiau pavejama. Jeigu viskas taip ir toliau klostysis – pastarieji jau už 3-4 turų gali būti ir teoriniai ir praktiniai A diviziono čempionai. Tačiau nuožmi kova vyksta dėl kitų dviejų medalių komplektų. Net keturios ekipos kesinasi į dvi prizines vietas ir visų jų šansai yra daugmaž labai panašūs. Todėl artimiausiuose turuose mūsų laukia tikrai nemažai įdomių dalykų.

Taigi, pradedam nuo stipriausios šiuo metu diviziono komandos, galima tik žavėtis šia ekipa. Navigatoriai per jau sužaistus 13 turų yra iškovoję net 11 pergalių. Šiame ture navigai susitvarkė su Advoco ekipos spąstais. Tiesa, tvarkytis sekėsi ne itin sunkiai. Jau 1-ąją mačo minutę tolimu smūgiu nuo aikštės vidurio varžovų vartininkui šansų nepaliko Vidmantas Černiauskas. Kitaip tariant rungtynės praktiškai prasideda su šeimininkų pranašumu. Per likusį pirmo kėlinio laiką abi komandos nieko rimto nesukuria, ir tik tuomet kai teisėjas lyg ir norėjo jau skelbti apie pirmosios susitikimo dalies pabaigą – Advoco keltas kampinis duoda vaisių. Artūras Sukristovas tiksliai kamuolį smūgiuoja galva ir rezultatas tampa visiškai lygus, o šeimininkai gavę tikrąjį vadinamą įvartį „į rūbinę“ lieka nieko nesupratę. Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje pernelyg nesikeičia. Navigai diktuoja tempą, o advokatai žaisdami antru numeriu vis taiko momentą, kuomet galėtų gausiomis pajėgomis užpulti šeimininkų ekipos vartus. Lyg ir atrodytų, kad bręsta šiame susitikime pirmosios Navigatorių lygiosios, tuomet pastarieji dar aukščiau stengiasi žaisti ir tas duoda rezultatų. Turėdami labai ilgą atsarginių žaidėjų suolelį navigai buvo pajėgūs presinguoti daug ir energingai. Modestas Bajoriūnas gynybai klaidų nedovanoja, o būtent po vienos iš tokių ir kreta antrasis Navigatorių įvartis. 2:1 ir panašu, jog viskas čia tampa aišku, nors iki finalinio teisėjo švilpuko dar 15 minučių. Mačui artėjant prie pabaigos baudos aikštelėje griaunamas dar ir šeimininkų legionierius Daniel Padron, po ko teisėjas skiria 11 m. baudinį, kurį realizuoja ne kas kitas, kaip Modestas Bajoriūnas. Tiesa, rezultatyvus perdavimas po 11 m. baudinių nėra skiriamas, tai greičiausiai šeimininkai po tokios euforijos tai užmiršo. Modestas turi jau 19 įvarčių ir veikiausiai niekas šiame sezone jo nebepavys, nes persekiotojų sąskaitoje vos po 8 tikslius smūgius.

Antrą ir trečią vietas gan nesaugiai užima Naujieji Verkiai bei GB United. Būtent šios ekipos tarpusavyje ir susitiko santykių aiškintis 13-ajame ture. Deja, bet tų santykių taip ir nepavyko išsiaiškinti. Šeimininkų statusu žaidę Naujieji Verkiai (nors mačas vyko Kaišiadoryse), pirmieji išsiveržė į priekį po Artiomo Barinovo įvarčio. Negana to iškart po pertraukos nominalūs šeimininkai įmušė dar sykį ir atrodė, kad pergalė greičiausiai jų rankose bei pavyks suveikti neblogą atotrūkį nuo trečios vietos ir vis mažiau paleisti Navigatorius į priekį. Tačiau greitai įvyko lūžis. 58-ąją ir 67-ąją minutėmis gelžbetoninkai smeigė du įvarčius ir ištirpdė verkiškių pranašumą per visas 9 minutes. Taigi, GB United šansai aplenki varžovą turnyrinėje lentelėje, o Naujųjų Verkių viltys atitrūkti – subliuško kaip vėlyvas sniegas šiltą pavasarį.

Visinčia ir Širvinta tikrai nėra linkusi taip lengvai atiduoti medalių aukščiau esančiam duetui. Abi ekipos šiame ture iškovojo identiškas pergales rezultatais 2:0 ir turėdamos po 21 tašką, yra per vieną žingsnį tiek nuo Naujųjų Verkių, tiek nuo GB United. Visinčia sekmadienį LEU stadione progas išnaudojo geriau už varžovą, kas leido įmušti ir nugalėti. Du tikslūs Aleksandr Černiavskij tiek pirmame, tiek antrame kėlinyje leido įsirašyti svarbius 3 taškus ir nepaleisti į priekį bėgančių konkurencingų komandų. Širvinta tokiu pat rezultatu, tik jau pastarieji žaisdami namuose nugalėjo Nemenčinės ekipą. Abu šių ekipų varžovai realiai yra labai panašaus pajėgumo, kas ir liudija žiūrint tiek į rezultatą, tiek į turimus taškus (po 21).

Pačiame turnyrinės lentelės viduryje rikiuojasi Viesulas. Komanda turi 16 taškų ir atrodytų nei pernelyg negali būti ramus dėl išlikimo, nes nuo dešimtos vietos skiria vos 3 taškai, tačiau negali visiškai nebesistengti, nes iki prizininkų trejetuko irgi dar pavejamas atstumas – 7 taškai. Pirmadienio vakarą tuos 7 taškus viesuliniai galėjo sumažinti iki 5. Tereikėjo laimėti prieš Vingio futbolininkus. Nors rungtynės baigėsi nulinėmis lygiosiomis, futbolas žiūrovams turėjo patikti. Buvo visko ir puolėjų išėjimų į pasimatymą su varžovų vartininkais ir virpstų ir atviro, atakuojančio futbolo. Pačioje susitikimo pradžioje puikios progos neišnaudojo Vingis ir pats velnias težino kaip viskas būtų pasisukę, jeigu būtų pavykę įmušti. Antrajame kėlinyje Viesulas ėmė kilti, palikdami šeimininkus kontatakų strategijai. Deja, bet tądien vartininkai tiesiog buvo per geri, jog kažkuriam iš jų tektų traukti kamuolį iš savų vartų tinklo. Taigi, 0:0 ir yra kaip yra. Vingis gi po iškovoto taško turi lygiai taškų ir tokį patį įvarčių santykį kaip ir dešimti žengiantys Nerealas, todėl kovoti dėl išlikimo divizione dar tikrai reiks ir ne sykį.

Na ir leidžiantis žemyn į diviziono dugną – matome Audrą ir Lentvarį. Tiksliau dar viena lentelės kaimynų dvikova. Jeigu čempionatas baigtųsi dabar, tai Audra, Lentvaris ir Nerealas kristų į B divizioną. Tačiau iki pirmenybių pabaigos dar lieka daug laiko, todėl dar kelios iškovotos pergalė pridėtų šansų likti. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, jog tai turėjo būti lygių varžovų kova, bet kai pamatai rezultatą, tai akys pačios išlipa iš akiduobių. 10:3. Taip, tai ne klaida. Tai realybė. Lentvaris gerokai nepersistengė ir gavo nuo vos 1 tašku daugiau turinčio varžovo net 10 įvarčių. Igor Orlov pokeris, Lino Didžiulevičiaus ir Dariaus Šliagerio dubliai ir po sykį savo vardą į protokolą įsirašė dar 2 futbolininkai. Po toki sutriuškinimo nėra net daug ką ir sakyti. Reikia tikėtis, jog Lentvaris išsispręs savo psichologines bėdas po tokio morališkai žudančio pralaimėjimo, o Audra pagaliau suras savy pasitikėjimo ir ateity mėgins nuskriausti ir stipresnius, aukščiau besirikiuojančius klubus.

ANONSAS

2015-08-29 – 17:00 – GB United – Navigatoriai

Šiam mačui drąsiai galime suteikti pavadinimą – centrinis. Navigatoriai atrodytų ir pralaimėję nelabai daug ką prarastų, tačiau kiekviena pergalė juos jau artima link čempionų titulo. Nors reikia laikytis teorijos ir skaičiavimų, bet maža dalis žmonių turbūt tiki, jog navigai nelaimės A diviziono. Tad jeigu sudėtį kelionei į Kaišiadoris pavyks surinkti gerą – pergalė 1:2.

2015-08-30 – 12:00 – Advoco – Širvinta

Vėlgi netolimų kaimynų dvikova, žadanti kietą kovą ir daug įdomybių. Šiai dienai Širvintą galime laikyti mažumėlę stiprene, bet futbolas tuo ir įdomus, jog nėra lengvai nuspėjamas. Ypač mėgėjiškas. Rezultatyvios lygiosios 2:2.

2015-08-30 – 16:15 – Viesulas – Naujieji Verkiai

Fanų stadione sekmadienį irgi liūdėti neturėtų tekti. Ten paprastai Naujieji Verkiai sužaidžia taip, kaip geriausiai moka, todėl tik kažkokios rimtesnės galios galėtų sustabdyti verkiškius ten. Juolab ir komandų sezono tikslai yra skirtingi – nesunki Verkių pergalė 0:3.

2015-08-30 – 17:00 – Visinčia – Audra

Audrai neturėtų čia pavykti įmušti 10 kart, nes Visinčia yra trečia mažiausiai praleidžianti įvarčių komanda čempionate. Juolab susitikimas vyks Šalčininkėliuose, kur paprastai labai retai ekipai pavyksta iš ten dažnai parsiveržti taškų. Visgi šeimininkai veikiausiai įrodys savo pranašumą, o Audra po trumpos pertraukos vėl grims žemyn – 4:0.

2015-08-30 – 18:00 – Lentvaris – Vingis

Lentvaris veikiausiai džiaugiasi, jog nebereiks žaisti ant to lygaus paviršiaus, tokio kaip LFF stadiono danga. Todėl geriau grįžti ant ilgą laiką nepjautos žolės ir pasiganyti po kupstelius. Čia rezultatatą spėti, žaidžiant tokiomis sąlygomis kaip niekad sunku. Tačiau prognozuoti esame priversti ir spėjam minimalią šeimininkų pergalę – 2:1.

2015-08-30 – 18:00 – Nemenčinė – Nerealas

Čia vėlgi susiduriame su tokia situacija, kur namų komanda gan dažnai namuose sužaidžia puikius mačus. Dabar neturėtų būti išimtis ir dėl pergalės Nemečinei daug vargti turbūt nereik – 3:1.