A divizionas: Medalius nuo šiol dalinsis keturios komandos (19 turo apžvalga) Visos

Įtemptos rudens kovos SFL A divizione atsijojo tikruosius pretendentus į medalius nuo tų, kuriems lemiamoje sezono atkarpoje pritrūko kvapo.

Po 19 turo kovų, kuriame jokių lygiųjų nebuvo užfiksuota, galima konstatuoti, kad medalių dalybos vyks tarp keturių komandų – Ave.Ko., FC Vovos, Top Kickers ir Lentvario. Lygiai taip pat aišku, kad į B divizioną kris Pagiriai, Viesulas ir Viltis B.

TEC – Ave.Ko. 1:3 (0:0)
LFF stadionas. Teisėjas – R. Civklinskis.
62' Mykolas Antušas 1:0
67' Aleksandras Borovsko 1:1
70' Dmitrij Ovsejuk 1:2
90' Dmitrij Ovsejuk 1:3

Kažkas yra pasakęs, kad „futbolas žaidžiamas bet kokiu oru“. Dar galima pridurti, kad „ir bet kokiu laiku“. Iš pradžių užsisakę, o po to negavę laiko Senvagės stadione, TEC'ai turėjo suktis iš padėties. O išeitis buvo ne pati geriausia – šeštadienio rytas, 10 valanda nacionaliniame LFF stadione.

Atsižvelgiant į tokį laiką, komandos gal ir nesurinko optimaliausių sudėčių, o pačias rungtynes galima dalinti į dvi dalis: iki 60 minutės ir po 60 minutės.

Visą pirmą kėlinį ir dalį antro vyko atsargus, nuobodus futbolas be įsimintinų momentų. Atrodo, tokį ankstyvą metą žaidėjai dar snaudė. Prie tokio vaizdo prisidėjo ir TEC komandos pasirinktas taktinis planas. Jie atidavė varžovams iniciatyvą, laukdami progų. O Ave.Ko. ekipai su savo staigiais žaidėjais be erdvių priekyje kurti sekėsi sunkiai.

Ledai pajudėjo sužaidus valandą. Ave.Ko. pabandė spustelėti, palikdami erdvių užnugaryje. 62 min. TEC tuo pasinaudojo ir Mykolas Antušas išvedė šeimininkus į priekį – 1:0. Tribūnose rungtynes stebėjusių FC Vovos atstovų veidai nušvito – jiems toks rezultatas būtų idealus.

Kelias minutes Ave.Ko. buvo sutrikę, bet po to išlygino rezultatą, kai aukštą perdavimą į baudos aikštelę uždarė Aleksandras Borovko – 1:1. Atsakomojoje atakoje TEC galėjo analogišku būdu persverti rezultatą, bet proga liko neišnaudota. O 70 min. jau Ave.Ko. persvėrė rezultatą po Dmitrijaus Ovsejuko įvarčio.

Tuomet prasidėjo atviro futbolo šou. TEC galėjo išlyginti rezultatą, bet pataikė į skersinį. O paskutinę minutę D. Ovsejukas fantastišku smūgiu įtvirtino saviškių persvarą. Dmitrijus pastebėjo savo teritoriją palikusį TEC vartininką ir gražiu smūgiu iš 40 metrų įleido kamuolį į vartus – 1:3.

„Pirmosios 60 minučių buvo liūdnokos, bet paskutinės 30 minučių – karštos. Jei ne tas skersinis likus žaisti 13 minučių, viskas galėjo baigtis kitaip. Gaila, kad nepavyko nudžiuginti Vovos atstovų stadione“, – sakė TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Ave.Ko. vadovas Sergejus Lajevskis pasidžiaugė komandos reakcija į praleistą įvartį: „Jis prabudino komandą ir privertė žaisti. Paskutines 25 minutes mūsų komanda pademonstravo superfutbolą ir aiškiai pranoko varžovus bei galiausiai pasiekė trokštamą rezultatą.“

Kalvelių komanda lieka padėties šeimininke. Jei laimės likusias trejas rungtynes (su Top Kickers, Viesulu ir Viltimi B) – taps A diviziono nugalėtojais.

„Tai lyg trys finalai, kuriuose neturime teisės klysti. Bus daug kovos ir daug nervų. Tikiuosi, kad ir teigiamų emocijų“, – vylėsi S. Lajevskis.

Salininkai – Lentvaris 2:3 (0:2)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – K. Sidorovas.
9' Andrej Kostevič 0:1
30' Artur Tyševič 0:2
47' Darius Burbulis (iš 11 m) 0:3
80' Algirdas Vitkauskas 1:3
86' Tomaš Korkut 2:3

„Šios rungtynės mums buvo lyg gyvybės ar mirties klausimas kovoje dėl medalių. Įrodėme, kad turime kiaušus“, – džiaugėsi Lentvario vadovas Nerijus Varnas. Kodėl tokia emocinga reakcija – sužinosite netrukus.

Į rungtynes lentvariškiai rinkosi taip, tarsi nekovotų dėl medalių. Be penkių pagrindinių žaidėjų, kitus surankioję „per negaliu“ ir turėdami tik du keitimus.

Todėl buvo pasirinkta taktika žaisti antru numeriu ir ji davė vaisių labai greitai, jau 9 min. Po pelnyto įvarčio Lentvaris toliau tvarkingai gynėsi, atremdamas Salininkų atakas. O sužaidus pusę valandos, rezultatą padvigubino Arturas Tyševič (kaip sakė Lentvario atstovai – smūgiavo „Ribery stiliumi“).

Antro kėlinio pradžioje A. Tyševič perėmė kamuolį, į atakos smaigalį išvedė Andrejų Kostevič, o šį nuvertė gynėjai. 11 m baudinį realizavo Darius Burbulis. 3:0 ir atrodė, kad trys taškai nesunkiai įkris į Lentvario taupyklę.

Tačiau situaciją iš esmės pakeitė 57 min. A. Kostevič gauta antra geltona kortelė, palikusį Lentvarį žaisti mažumoje. Epizodas sukėlė daug aistrų.

„A. Kostevič buvo išvarytas dėl neadekvataus aikštės teisėjo sprendimo. Žaidybinėje situacijoje jam buvo prakirsta galva, o žaizdą teko siūti Lazdynų ligoninėje. Aikštės teisėjo veiksmai ir sprendimai tose rungtynėse buvo „žemiau plintuso“, jų nesuprasdavome tiek mes, tiek varžovai. Tuo labiau, kai Salininkų vartininkas provokavo ir įsivėlė į žodžių karą su mūsų sirgaliais, aikštes teisėjas pagrasino mums, kad tas rungtynes pralaimėsime. Ar tai normalu?, – pykdamas klausė Lentvario vadovas N. Varnas. – Ir dar, su visa pagarba, pastebėjimas Pranui ir Salininkų žaidėjams, su kuriais tarpusavyje yra geri santykiai. Kyla klausimas: iš kur tą „Sniego žmogų“ ant vartų ištraukėt? Gal pradžiai reiktu socializuotis aplinkoje...“

Tiek tų emocijų, bet Lentvaris sugebėjo atsilaikyti ir išplėšti pergalę. Per paskutines dešimt minučių salininkiečiai Algirdas Vitkauskas ir Tomašas Korkut pelnė du įvarčius galva po kampinių, sušvelnindami rezultatą iki 2:3. Vis tik svečiai daugiau neklydo.

„Likę mažumoje paleidome rungtynių kontrolę. Bet ačiū dievui ir vartininkui Pauliui Aleškevičiui, kuris tą dieną traukė nerealius smūgius. Sunkiausios šio sezono rungtynės, bet atstovėjome savo tvirtovę!“, – triumfavo N. Varnas.

Du pelnyti įvarčiai paskutinėmis minutėmis Salininkų trenerio Prano Janušausko nesužavėjo – jis juos pavadino „netyčiukais“, o geresnės realizacijos esą nebuvo dėl meistriškumo stokos.

Nuo rugsėjo Salininkams tai buvo 6–asis pralaimėjimas iš eilės. Ir Pranas natūraliai klausia, ar SFL žaidžiančios Katastrofos komandos pavadinimas oficialiai patentuotas? Katastrofiškus rezultatus lemia ir traumos, ir iš to „išplaukiantis“ prastesnis susirinkimas.

„Turime apsišarvuoti kantrybe, gal net atleisti trenerį... Nepatikėsiu, kad mėgėjų lygoje taip gali nutikti komandai, kuri turi 22 žmones. Jei kalbėti pozityviai, tai išlaikius šią sudėtį po kelių metų turėtume atrodyti neblogai. Žinoma, jei visa komanda susirinks treniruotis bent kartą per savaitę, nes kito varianto nėra. O gal galima užhipnotizuoti žaidėjus, kad jie būtų Messi ar Ronaldo“, – svarstė P. Janušauskas.

Širvintos–VGTU/Vilkai – Futbolo Broliai–Railana 2:1 (0:0)
Širvintų stadionas. Teisėjas – R. Jasiūnas.
79' Erikas Milašauskas 1:0
82' Oskaras Kružikas 2:0
87' Karolis Žudys 2:1

Šios rungtynės kažko ypatingai svarbaus nelėmė, tačiau Širvintų komanda rado vidinės motyvacijos ir nusprendė, kad labiau apsimoka būti pirmame šešete ir aukščiau už Futbolo Brolius. Be to, į priekį stūmė ir revanšo nuotaikos – pirmame rate šiems varžovams buvo pralaimėta 2:3.

Mačas Širvintose buvo atkaklus ir likus žaisti kelioliką minučių, švieslentėje dar degė nuliai.

Tačiau VGTU–Vilkų trenerio Nerijaus Kuzmicko užtikrintumas ir ramybė buvo beribiai: „Visiškai kontroliavome rungtynes. Buvo tik laiko klausimas, kada pramušime varžovų gynybą. Net neabejojau, kad laimėsime. Svarbiausia buvo pramušti gynybą.“

Pramušė šeimininkai dviem įvarčiais per 4 minučių atkarpą. Futbolo Broliai rezultatą dar sušvelnino, bet pergalė atiteko Širvintoms.

„Varžovai žaidė tiek, kiek mes jiems leidome. Išskirčiau Futbolo Brolių vartininką, kuris nuolat gelbėjo savo komandą“, – tikino VGTU–Vilkų treneris.

Rudens rate jiems tai buvo tik 2–oji pergalė per 8 sužaistas rungtynes.

„Jau matau kažką panašaus, tokį žaidimą, kokio reikalauju iš žaidėjų. Tačiau progų realizacija ir toliau išlieka tragiška“, – vertino N. Kuzmickas.

Pagiriai – Mostiškės–Tonitra 0:4 (0:1)
Fanų stadionas. Teisėjas – D. Ramanauskas.
22' Vaidas Lileika (iš 11 m) 0:1
55' Valdemar Voinič 0:2
60' Fatikh Vosikov 0:3
90' Viktor Bartosevič 0:4

Visas galimybes išlikti A divizione praradę Pagiriai tiesiog „užmušinėja“ likusią sezono dalį ir stengiasi susirinkti į rungtynes bei išvengti techninių pralaimėjimų.

Tuo metu Mostiškės pastaruoju metu rodo neblogą sportinę formą, jau pabėgo iš „relegacijos“ zonos, pakilo į 8 poziciją, o perspektyvoje šviečiasi galimybė pakovoti dėl vietos Top–6.

Pirmame rate Mostiškėms mače su Pagiriais pergalė išsprūdo paskutinę akimirką, kai varžovai rezultatą išlygino prieš pat nuaidint finaliniam švilpukui (2:2).

Šį sykį Mostiškių pranašumas buvo neabejotinas. Jau 11 min. jie galėjo išsiveržti į priekį, tačiau 11 m baudinio nerealizavo Viktoras Bartosevič 22 min. Mostiškės vėl gavo teisę mušti 11 m baudinį, o šį sykį prie žymos stojęs Vaidas Lileika neprašovė.

Likę įvarčiai krito po pertraukos. Antrą kartą SFL pasižymėjo Mostiškių legionierius iš Uzbeskistano Fatikhas Vosikovas, savo įvartį galiausiai pelnė ir Viktoras Bartosevič – 0:4.

Top Kickers – Viltis B 7:0 (2:0)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
19' Vytautas Stankūnas 1:0
45' Mantas Urbonas 2:0
47' Emilis Tankūnas 3:0
59' Andrej Kitov 4:0
64' Stasys Anusevičius 5:0
70' Emilis Tankūnas 6:0
80' Mantas Urbonas 7:0

Atrodo, Vilties dubleriai taip susitelkė sėkmingam pasirodymui SFL Taurės turnyre, kad „pamiršo“ pabaigti sezoną A divizione.

O čia gavosi skaudžiausias pralaimėjimas iš 15–os šį sezoną. Jie buvo praleidę ir 4, ir 5, ir 6 įvarčius, bet 7 dar nebuvo praleidę. Šį tragišką pasirodymą lėmė prastas susirinkimas į Fabijoniškių stadioną.

„Žaidėme su vienu keitimu, o paskutinę pusę kėlinio rungtyniavome dešimtyje, nes du mūsų žaidėjai patyrė traumas. Tad ir rezultatas dėsningas, atspindintis susirinkimą ir meistriškumą“, – paaiškino Vilties B atstovas Teodoras Žukas.

Po šios pergalės Top Kickers tapo rezultatyviausia A diviziono komanda. Dabar jų įvarčių vidurkis siekia 3,0 per rungtynes.

„Ši nesunki pergalė dar labiau sustiprino pozicijas kovoje dėl medalių“, – pasidžiaugė nugalėtojai, kurie dar neprarado matematinių šansų pakovoti ir dėl nugalėtojų titulo, bet lygiai taip pat akies krašteliu turi stebėti, kaip sekasi juos besivejančiam Lentvariui.

Viesulas – FC Vova 1:3 (0:0)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – R. Osipovas.
55' Vilius Paulauskas 0:1
65' Edvinas Ščiupokas 0:2
71' Almantas Tamulionis 1:2
82' Aslan Oliveira 1:3

Gerų žinių šeštadienio rytą TEC – Ave.Ko. rungtynėse Vova nesulaukė. Bet sekmadienį vis tiek privalėjo laimėti savo mačą, kadangi sezonas tuo nesibaigė.

„Suklysti ar prarasti taškus nesinori jokioje sezono stadijoje, nei pradžioje, nei pabaigoje ir į rungtynes visuomet einame siekti pergalės“, – tvirtino Vovos treneris Ignas Rudzevičius.

Aišku, jis pripažino, kad sezono pabaigoje įtampa padidėjusi, esant tokiai turnyrinei situacijai.

„Bet voviniai išlieka gana ramūs ir toliau eina užsibrėžto tikslo link“. – pridūrė Ignas.

Su Viesulu tvarkytis lyderiams sekėsi nelengvai. Jų gynyba buvo pralaužta tik antrame kėlinyje po techniško ir klastingo Viliaus Paulausko smūgio.

Viesulo komanda neįžvelgė totalaus Vovos pranašumo ir dominavimo. Bet kokiu atveju, ta 15–20 minučių atkarpa antrame kėlinyje buvo lemtinga.

„Vertinant realiai, Vova sukūrė daugiau progų, nei mes. Tačiau jie turbūt nepasakys, kad lengvos rungtynės buvo, jos buvo gana įtemptos, – sakė Viesulo atstovas Vytautas Liubinas. – Viena vertus, jie gi vieni lyderių ir kovoja dėl medalių, o mes – kitoje lentelės pusėje, jau susitaikę su savo likimu. Vova turi surinkę neblogą komandą. Mes padarėme kelias klaidas, kurios brangiai kainavo, ir viskas...“

Dvidešimtas turas (spalio 12–15 d.)

Lentvaris – Širvintos/VGTU–Vilkai. Šeštadienis, 11.00, Trakų naujas stadionas. Be diskvalifikuoto Andrejaus Kostevič žaisiančio Lentvario laukia sunkus išbandymas. Antra vertus, praėjusiame ture jie laimėjo su dar didesniais nuostoliais. Šeimininkų pranašumu gali tapti ne tik aikštė, bet ir ankstyvas rungtynių laikas. Pirmame rate, kai VGTU–Vilkai dar buvo ant bangos, tarpusavio rungtynes laimėjo 4:1. Prognozė: 3:2.

Mostiškės–Tonitra – Salininkai. Sekmadienis, 16.00, Nemenčinės stadionas. Daug įvarčių paprastai nemušantys Salininkai birželį Mostiškes patiesė 4:2. Rudenį Salininkai 4 įvarčius pelnė per paskutinius 6 turus. Ir visus juos pralaimėjo. Salininkai jau tik devinti ir žemiau nenukris, bet įveikus Mostiškes, pakiltų į 8 poziciją. Tik ar motyvacijos ir vidinių jėgų pakaks? Prognozė: 1:1.

FC Vova –Pagiriai. Sekmadienis, 18.30, Senvagės stadionas. Motyvuoti prieš nemotyvuotus. Su šiuo maču viskas aišku – Vova pasiima tris taškus ir viltingai laukia žinių iš rungtynių Kalveliuose. Pirmoje tarpusavio kovoje Vova prarado brangius taškus (4:4), kurių kainą galime įvertinti dabar. Prognozė: 6:0.

Ave.Ko. – Top Kickers. Sekmadienis, 20.15, Kalvelių stadionas. Top Kickersai mano, kad tai bus sunkiausia sezono išvyka. Ir lyg tarp kitko paklausė Vovos – ar nenorėtų jų papildomai motyvuoti? Top Kickers lygiosios ar net pergalės tikrai sukeltų džiaugsmo bangą Vovos stovykloje. Prieš mėnesį Kickersai jau triumfavo Kalveliuose Taurės mače po 11 m baudinių serijos (pagr. laikas 2:2), bet šiame stadione du sykius nuskausminti šeimininkus velniškai sunku. Prognozė: 2:1.

Futbolo Broliai–Railana – TEC. Pirmadienis, 20.15, Fabijoniškių stadionas. Futbolo Broliai nusprendė, kad kai tokia nacionalinė rinktinė, pažiūrėti jų mačą su serbais pakaks ir antro kėlinio. Visgi čia bus įdomu, nes susitiks komandos, per 19 turų nė karto nesužaidusios lygiosiomis. Pirmo rato kovoje lygiosiomis nekvepėjo taip pat – TEC triumfavo 3:0. Tad gal dabar? Prognozė: 2:2.

Viltis B – Viesulas. Antradienis, 18.15, LFF stadionas. Rungtynės, per kurias galimai spręsis paskutinės vietos likimas. Tokiu atveju svarbu, kokias sudėtis surinks komandos. Nes be svarbiausių žaidėjų prieš pagrindinius konkurentus nepakovosi. Vieną iš dviejų šio sezono savo pergalių Viltis B iškovojo prieš Viesulą, birželį įveikdama juos 1:0. Prognozė: 2:2.