A divizionas: Liko finišo tiesioji su dviem pretendentais Visos

Sekmadienio Futbolo Lygos A divizionui priartėjus prie finišo liko dvi komandos, kurios varžosi dėl aukso. Po praėjusio savaitgalio tai galima teigti oficialiai. Tik Trakai ir Advoco teturi teorinių vilčių laimėti A diviziono pirmenybes.

Ir labai daug spręs jų tarpusavio mačas šį savaitgalį.

Bet apie kitą savaitgalį vėliau. Anonse. O dabar - apie tai, kas jau įvyko.

Trakai – Nemenčinė 5:3

Anonsuodamas turą spėjau trakiškių pergalę 3:1.Trakai laimėjo 5:3. Net įvarčių santykis atspėtas, tik kad abi komandos juos mušti persistengė. Žodžiu – šūvis gan taiklus.

Tiesą sakant, vargu ar kitaip šitas mačas ir galėjo baigtis. Tokioje sezono fazėje pralaimėti kad ir ganėtinai stipriai Nemenčinei lyderiams, žūt būt besikaunantiems dėl pirmosios vietos, būtų išties nesuprantama.

Vis tik pirmą kėlinį Trakų persvara neišryškėjo. Į jų tuoj pat įmuštą įvartį nemenčiniečiai atsakė savuoju ir į pertrauką komandos išėjo prie lygaus rezultato. Viskas, kas rimta, vyko po pertraukos. Jau antro kėlinio viduryje šeimininkai buvo įmušę dar tris įvarčius ir realiai išsprendė ginčą savo naudai.

Trakų futbolininkas Mantas Leonavičius: „Kaip vyriausiasis treneris minėjo - svarbiausios sezono rungtynės. Turbūt kitą turą sakys tą patį, nes šio turo susitikimas - jau praeitis. Laimėjome labai svarbias rungtynes prieš fiziškai stiprų oponentą, tuo pačiu ir atsilyginome už pralaimėjimą jų aikštėje. Pavyko greitai įmušti įvartį, deja, greitai ir prasileidome. Antrajame kėlinyje, turbūt, turėjome daugiau jėgų, kantrybės, tikslumo, kas leido įmušti dar keletą įvarčių ir nuspręsti rungtynių baigti dar prieš teisėjo finalinį švilpuką. Pabaigoje atsipalaidavome, praleidome keletą lengvų įvarčių, bet varžovams to buvo per mažai. Džiugu už komandą, sirgalius, einame teisinga linkme. Liko du finalai - dvi rungtynės, kurios nulems šiuometinius nugalėtojus. Bus įdomu, sunku, bet žvelgiame į viską pozityviai, maksimaliai susikaupę ir pasiruošę sezono pabaigai.”

Mostiškės – Viltis 1:5

Mostiškės patyrė ketvirtą pralaimėjimą paeiliui. Prieš keturis turus pretendavusi net į aukščiausius postus, Mostiškių ekipa dabar yra žemiau turnyro lentelės vidurio.

Viltis B gi Mostiškes aplenkė būtent laimėjusi tarpusavio susitikimą.

Nors kalbant tiesą, pats mačas rimtai nesigavo. Mostiškės vos surinko tiek žaidėjų, kad galėtų pradėti žaisti.

Vakar vykusiose IV lygos rungtynėse Viltis B užtikrintai nugalėjo Mostiškių ekipą 5:1 (1:0). Apmaudu, jog lygoje vyksta tokie dalykai, tačiau mūsų antroji komanda šio mačo pirmajame kėlinyje žaidė prieš 7, o antrajame - prieš 8 varžovų futbolininkus”, - rašo Vilties Facebook paskyra.

Mostiškės tokius skaičius aiškino traumomis. Jų Facebook paskyra išreiškė ne apmaudą, kaip Vilties, o pasididžiavimą savais: „Praretinta traumų mūsų komanda sunkiai surinko 7 žaidėjus, tačiau pasitarę nusprendėm žaisti prieš 11 Vilties futbolininkų. Tai buvo tikras mūšis, pirmą kėlinį pavyko atsilaikyti 0:1, o antrame- net pabėgti į puolimą ir pelnyti įvartį. Tada rezultatas tapo 2:1. Savaime aišku, stebuklas neįvyko ir Vilties jaunimas mus daspaudė. Nepaisant rezultato, norėčiau išsakyti padėką ir pasidžiaugti mūsų komandos kovingumu!!!“

Tris įvarčius pelnė Vilties B futbolininkas Vaidotas Jarašius.

Anonsuodamas turą, prognozavau mostiškiečių pergalę 1:0. Tiesa, primesdamas ne 7,o 11 futbolininkų Mostiškių startinę sudėtį...

Viesulas – Geležinis Vilkas 2:0

Atkaklų susitikimą, kuris nemažai lėmė išlikimo divizione varžybose, laimėjo Viesulas.

Viskas išsisprendė antro kėlinio viduryje dviem jo įvarčiais.

Viesulo Facebook paskyra rašydama apie šias rungtynes, paminėjo net Biblijos personažus: „Kai biblijinis Nojus pastatė savo laivą, kuris išgelbėjo daug gyvų būtybių, šiame laive turbūt neliko vietos geležiniam vilkui. Būtent du mūsų komandos Nojaus įvarčiai padėjo tašką galutiniame šių rungtynių rezultate. Nors pačioje pradžioje atrodė, jog paimsim iniciatyvą į savo rankas, vėliau vilkai parodė savo nasrus. Vis dažniau kildavo pavojai. Jų jaunimas pamažu artėjo prie mūsų Vyto saugomų vartų, bet sargas buvo visada būtent ten, kur reikia. Bravo jam!

Įtampa tvyrojo iki II kėlinio vidurio, kada nuo atsarginių suolelio pakilo Efka. Dar būdamas ant suolelio, jis pasakė: „kai įeisim į aikštę, padarysim savo darbą“. Treneris pasitikėjo, o dabar jau legendariniu tapęs Efka sukūrė abi įvartines situacijas. Bravo jam.

Norėčiau paminėti, kad visi kovojome gerai, bet šie žaidėjai tiesiog labai aiškiai prisidėjo prie statistikos.

Bravo Viesului, bravo visiems kurie buvot!

Šiaip labai nemalonu buvo, kad rungtynės (ne dėl mūsų) vėlavo net 50 minučių, bet kita vertus, pažiūrėjom labai gerą grajų tarp Medžių ir AFK.”

Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas nuo savęs pridėjo tiek: „Rungtynės buvo nelengvos ir mums gana sunkiai klijavosi. Esam žaidę geriau, bet pralaimėję. Geležinis Vilkas, nors ir būdamas paskutinėje vietoje, žaidė kovingai ir neleido mums jaustis laisvai. Džiaugiamės, kad pavyko įmušti antrame kėlinyje ir du Nojaus įvarčiai mums lėmė pergalę.“

O čia Geležinio Vilko vadovo Dariaus Indriūno komentaras: „Susirinkome gerai, turėjome tris keitimus.

Pirmą kartą šį sezoną žaidėme, kaip lygūs su lygiais. Labai gerai kontroliavome kamuolį aikštės viduryje. Ir kaip dažniausiai: kontroliuoji žaidimą, gauni porą kontratakų ir viskas. Labai patiko komandos žaidimas. Gaila, kad nepavyko įmušti, turėjo progų tiek viena, tiek kita komandos. Sekasi stipriausiems, bet manau, buvome verti lygiųjų...”

Prognozuodamas pataikiau visai neblogai. Spėjau Viesului pergalę 3:1.

Kruša – Advoco 0:2

Kaip jau rašiau anonse, Krušos rezultatai yra tikrai sunkiai nuspėjami. Tai komanda, kuri gali pralaimėt bet kam ir pakišt koją bet kokiam lyderiui. Advokatams pirmą ratą taip ir nutiko – jų susitikimas su Kruša baigėsi rezultatu 0:1.

Vis dėlto spėjau, kad dėl pirmosios vietos rimtai kovojantys Advoco antrą kartą ant to paties grėblio nelips ir įveiks Krušą 2:0.

Taip ir nutiko. Šimtaprocentis pataikymas.

O dėl Krušos nestabilumo situaciją labai paprastai paaiškino jos atstovas Valius Bagdonas: „Kaip ir visą sezoną, turim  susirinkimo problemą. Žaidėm beveik be keitimų, o Advoco turėjo  berods  9 žaidėjus keitimui.  Pralaimėjom, nors kovą ir davėm gerą. Manau, kad pagrindinė pralaimėjimo priežastis buvo  tai, kad  neturėjom keitimų.”

Daugiau apie rungtynes rašė Artūras Krasnoložskis iš Advoco: “Pries mačą išsikėlėme tikslą žaisti protingai, ramiai, pasistengti įmušti greitą įvartį, negauti traumų ir taip nereikalingų geltonų kortelių tiems, kuriems tai jau butų ketvirtos kortelės, ir jie privalėtų praleisti ateinančias rungtynes.

Greitą įvartį pasiekėme, tačiau vėliau prasidėjo kiek nervingas rungtynių etapas - tiek mes, tiek Kruša pradėjome žaisti ne į kamuolį, o į varžovą. Tiek mes, tiek varžovai turėjome progų.Mes - kiek daugiau ir netgi šimtaprocentinių, Kruša iš baudos smūgio pataikė į virpstą.

Pirmas kėlinys baigėsi rezultatu 1:0, todėl vieno įvarčio įtampa laikėsi iki pat rungtynių galo, kol galiausiai įridenome antrą ir iškovojome 3 taškus.

Nemanau, kad Kruša turi būti 10-oje vietoje, manau, jie yra daug stipresni, tačiau turi problemų su susirinkimu. Kalbant apie mus - iš vienos puses džiugu, kad iškovojome pergalę, įsirašėme taškus. Tačiau vėl neišnaudojom daug progų, todėl sau pasunkinome pačias rungtynes, jų tempą bei pabaiga.

Taip pat malonu, kad tai pačiai Krušai atsirevanšavome. Dabar laukia sekmadienis - sezono bei A diviziono atomazga. Bus sunku, nes Trakai labai stipri komanda.”

Futbolo Broliai – Ave.Ko 1:8

Ne taip seniai Ave.Ko treniruoti sugrįžus Sergejui Lajevskiui, Kalvelių komandos žaidimas tapo gerokai solidesnis.

Todėl, kas laimės pergalę rungtynėse su nekaip šį sezoną pasirodžiusiais Futbolo Broliais, atspėti didelių problemų nekilo.

Tiesa, spėjau kur kas padoresnį rezultatą, rašiau, kad Ave.Ko laimės 2:1. Vis tik Kalvelių komanda laimėjo nepadoriai daug.

S. Lajevskis: „Kaip ir sakiau, pas mus su susirinkimais problemų nėra, o oras buvo puikus. Nuo pat pradžių iš varžovų pusės tikėjomės stipresnės kovos. Arba mes šiuo metu labai gerai atrodom, ar čia varžovai silpni pasitaiko? Mūsų komanda dabar žaidžia savo malonumui, matėsi jog žaidėjams buvo labai malonu žaisti ir jie nenorėjo, kad rungtynės baigtųsi. Jose mes galėjome pamatyti daug įvarčių įvairaus stiliaus. Mums liko paskutinės rungtynės Širvintose, kur bandysime laimėti ir sužaisti savo malonumui.“

Ketverios A diviziono 21-ojo turo rungtynės vyks spalio 21 d., sekmadienį.

Mostiškės – Futbolo Broliai

15.00 Nemenčinė

Pirmąjį ratą Mostiškės įveikė Futbolo Brolius nelengvoje kovoje 1:0.

Dabar yra rizika, kad mostiškiečiai ims ir nesusirinks, kaip ir į mačą su Viltimi. Jeigu visgi jų bus bent 11, rungtynės baigsis lygiosiomis 2:2.

Širvintos – Ave.Ko

16.00 Širvintos

Ave.Ko Kalveliuose pralaimėjo svečiams iš Širvintų 2:3.

Dabar Kalvelių futbolininkai nuo širvintiškių atsilieka vos trimis taškais.

Spėju, kad po tarpusavio rungtynių tų taškų bus po lygiai, Ave.Ko laimės 2:1.

Advoco – Trakai

20.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Sekmadienį Fabuose ir bus sužaistas tas svarbiausias mačas, kuriame būtinai reikės apsilankyti. Kviečiu ir jus visus, kas galit.

Ir nors bet kurios komandos pergalė dar ant čempionų krėslo jos neužkels, tai bus labai didelės žingsnis to krėslo link.

Lygiosios? Mano primetimu, jos būtų naudingesnės Advoco.

Šių rungtynių dėl diskvalifikacijos negalės žaisti Trakų saugas Aurimas Stasiulionis.

Pirmą ratą 3:0 laimėjo Trakai.

Spėjimas? Vis tik labiau pasitikėsiu Trakais ir jų pergale 2:1.