A divizionas: Kontrolę vėl perėmė Ave.Ko., Lentvaris „on fire“ (18 turo apžvalga) Visos

Tris turus iš eilės Ave.Ko. ir FC Vovos komandos žengė tolygiu ritmu ir dalinosi dvivaldyste SFL A divizione.

Padėtis pasikeitė po 18 turo, kai Vova prarado taškus žaisdama su Mostiškėmis, o Ave.Ko. įveikė Širvintas ir vėl tapo vienvalde turnyro lydere. Situacijos kontrolę perėmė Ave.Ko., tačiau Kalvelių komandos per likusį mėnesį laukia sudėtingas tvarkaraštis.

Savo galutinio žodžio dar netarė ne tik Vova, bet ir Top Kickers bei Lentvaris – pastarosios komandos 18 ture šventė užtikrintas pergales.

Lentvaris – FK Pagiriai 11:2 (5:0)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
11' Andžej Baranovskij (iš 11 m) 1:0
14' Andrej Kostevič 2:0
16' Andrej Kostevič 3:0
23' Albert Bogdan 4:0
38' Dainius Komarovas 5:0
50' Albert Bogdan 6:0
52' Albert Bogdan 7:0
62' Vladas Pavlov 8:0
65' Andrej Kostevič 9:0
66' Andrej Kostevič 10:0
76' Albert Bogdan 11:0
81' Vyautas Tamulynas 11:1
86' Valentin Senčenko 11:2

7:3 ir 11:2. Tai – ne ledo ritulio ir ne vandensvydžio rezultatai. Tokiais rezultatais Lentvario futbolininkai šį sezoną „suvolavo“ Pagirius.

Tarp šių komandų senokai susiformavusi priešprieša, kurios priminti net nereikia. Todėl rungtynės vyksta su dviguba energija ir užsivedimu, o net triuškinanti komanda negaili spardomo varžovo.

„Išėjome į aikštę nusiteikę kovoti, bet tos kovos nebuvo ir varžovai buvo pervažiuoti volu. Net nejauku dėl tokio rezultato, nors Pagirius visuomet laikėme principiniais varžovais ir savotišku dirgikliu, – sakė Lentvario komandos vadovas Nerijus Varnas. – Ruošiamės tolesnėms kovoms ir toliau siekiame medalių.“

Rungtynių baigtis faktiškai buvo nulemta per 16 minučių, kai sukrito trys įvarčiai. Prie rezultato 4:0 pagiriškiai dar turėjo nedidelį šansiuką kabintis, uždirbdami 11 m baudinį. Bet Viačeslavo Rodevič smūgį atrėmė Lentvario vartininkas Artūras Borščevskis. Reikia pažymėti, kad V. Rodevič 11 m baudinio nerealizuoja jau antrose rungtynėse iš eilės.

Trakų stadione vyko dviejų žaidėjų Alberto Bogdan ir Andrejaus Kostevič šou. Abu jie pasižymėjo vadinamaisiais pokeriais – įmušė po 4 kartus. Tą dieną įvarčiu džiaugėsi ir Lentvario sirgalių numylėtinis Vladas Pavlov.

76 min. Lentvaris pirmavo 11:0 ir tik mačo pabaigoje Pagiriai pelnė du paguodos įvarčius.

„Kitokio rezultato turbūt ir negalėjo būti, nes Pagiriai neturėjo nė vieno keitimo, vartuose stovėjo aikštės žaidėjas, kuris net tokiu lietingu oru vartus gynė be pirštinių, – prisiminė N. Varnas. – Mums gavosi lengva treniruotė. Per dvejas rungtynes Pagiriams įmušėme 18 įvarčių, tad tai kažką pasako apie lygių skirtumą ir klubo struktūrą.“

Pagiriams atstovaujantis Markas Vasilevskis liko nusivylęs tokiu komandos požiūriu: „Kai nėra vartininko ir kai tenka prašyti komandos draugų, kurie atvyko tik pažiūrėti rungtynių, kad eitų į aikštę ir bėgiotų visas 90 minučių – teigiamo rezultato sunku tikėtis. Labai apmaudu dėl tokio komandos nesusirinkimo.“

Nors tarp ekipų vyrauja tam tikra priešprieša, M. Vasilevskis sveikino varžovus: „Lentvaris buvo žymiai geresnė komanda. Jie kontroliavo rungtynes nuo pirmos iki paskutinės minutės, galėjo įmušti ir daugiau įvarčių. Tad sveikinimai jiems. Mums belieka tikėtis, kad ateityje pavyks susirinkti geriau ir išvengti tokių rezultatų.“

Viltis B – TEC 0:2 (0:1)
LFF stadionas. Teisėjas – K. Guobys.
41' Artūras Bubokas 0:1
84' Aurimas Baubkus 0:2

Vilties strategai praėjusią savaitę pasidžiaugė, kad reikalai gerėja ir taškų kraitis didėja, o čia – vėl pralaimėjimas. Antra vertus, mažai jis kam rūpi. Komandos viduje kur kas labiau buvo akcentuojama tvirta pergalė SFL Taurės aštuntfinalyje prieš Medžių dublerius (5:2) ir pasirengimas ketvirtfinalio mūšiui su Salininkais. Jis vyks artimiausiu metu.

Sekmadienio rytą į LFF stadioną TEC komanda rinkosi dar nepamiršusi praėjusiame ture gauto antausio, kai net 0:6 buvo pralaimėta Viesului.

„Svarbiausia po ano pralaimėjimo buvo visiems pasikalbėti ir suprasti, kas gi nutiko. Džiugu, kad komanda į situaciją sureagavo teigiamai. Ir sekmadienį visi atėję į rungtynes – ir traumuoti, ir be formos, ir neišsimiegoję – buvo lyg vienas kumštis, kaip komanda, – pasidžiaugė TEC atstovas Donatas Stakauskas. – Toks ir yra mūsų tikslas, žaisti kaip komandai. Kai taip žaidi, grįžta malonumas, o su juo ateina ir rezultatai.“

Rungtynės vyko sekmadienį vos po 11 val. ryto, tad tokiam iššūkiui TEC pasiruošė iš vakaro, parinkdami taktiką (kuri pasiteisino). Abi komandos nesusirinko gausiai, futbolas buvo atviras, nors ir ne itin gražus, bet – kovingas.

„Akaivaizdu, kad VIltis B – jau ne ta komanda, kuri buvo pirmame rate. Tie vyrukai pastebimai patobulėję“, – įsitikinęs D. Stakauskas.

Vienas TEC vadovų sakė, kad net po pergalės šansai tapti prizininkais ir sugrįžti į VRFS III lygą lieka labiau teoriniai: „Po to nelemto pralaimėjimo Viesului nemanau, kad komandoje dar kažkas tikisi to, ar žiūri ir skaičiuoja tuos šansus.“

FC Vova – Mostiškės–Tonitra 2:2 (2:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – S. Aleknavičius.
11' Viktor Bartosevič 0:1
19' Vitor Salmaso 1:1
40' Ričardas Matiukievičius 2:1
59' Vaidas Lileika 2:2

FC Vova nepralaimėtų rungtynių seriją pratęsė iki 13, bet besidžiaugiančių tuo šioje komandoje nerasite. Priešingai – šios lygiosios jiems tarsi pralaimėjimas, nes į priekį paleido Ave.Ko. ekipą.

Mostiškės vasarą atėmė taškų iš Lentvario, taip pat – iš tuomet aukštai stovėjusių VGTU–Vilkų, o dabar nuskalpavo Vovą.

„Keista, bet atrodo, jog būtume praradę du taškus, o ne iškovoję vieną“, – pareiškė Mostiškių atstovas Valerijus.

Svečiams rungtynėms prasidėjo idealiai. Į greitą ataką buvo išvestas Viktoras Batosevič, kuris apžaidė kelis gynėjus ir įmušė įvartį. Vova atsitiesė vos po kelių minučių, o kėlinio pabaigoje po Mostiškių gynėjų klaidos ir persvėrė rezultatą.

Sužaidus beveik valandą, rezultatas vėl tapo lygus. Po sėkmingų perdavimų virtinės Mostiškėms įvartį pelnė Vidas Lileika – 2:2. Vėliau pasižymėti galėjo abi komandos, bet rezultatas liko nepakitęs.

„Mes visada einame į aikštę kovoti, bet ne visada susirenka optimaliausia sudėtis ir ne visada tai pavyksta. Šį kartą turėjome pagrindinius žaidėjus, todėl pavyko duoti kovą lyderiams“, – pažymėjo Mostiškių atstovas.

Top Kickers – Viesulas 4:1 (1:0)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – R. Cviklinskis.
43' Deividas Maciulis 1:0
47' Deividas Maciulis 2:0
60' Evaldas Lukaševičius 2:1
63' Stasys Anusevičius 3:1
74' Deividas Maciulis 4:1

Solidūs pastarųjų savaičių Viesulo rezultatai užaugino varžovų pagarbą šiai komandai.

„Matėme, kokius rezultatus Viesulas rodo antrame rate, todėl apie atsipalaidavimą mūsų komandoje nebuvo jokios kalbos“, – tikino Top Kickers vadovas Mantas Urbonas.

Jo komandos užduotis lengvino tai, kad viesuliečiai šį sykį nesurinko net kelių pagrindinių savo žaidėjų.

Ir nors Kickersai kontroliavo iniciatyvą, pirmą įvartį pelnė tik pirmo kėlinio pabaigoje. Taip pat Deividas Maciulis įmušė ir antro pradžioje ir tai galbūt pernelyg nuramino šeimininkus – Evaldas Lukaševičius vėliau priminė, kad Viesulas lengvai nepasiduos.

„Laimei, netrukus patys atsakėme tuo pačiu ir praktiškai nusprendėme rungtynių baigtį“, – prisiminė M. Urbonas.

„Po pertraukos išryškėjo Top Kickers pranašumas, o trečias įvartis buvo kertinis. Po jo jau nepavyko atsitiesti, – pripažino Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas. – Šiame ture rungtyniavome eksperimentine sudėtimi, nes neturėjome penkių starto 11–tuko žaidėjų. Pavyko išsilaikyti kėlinį.“

Apskritai, tai buvo labai korektiškos rungtynės. O į SFL po ilgos pertraukos sugrįžęs teisėjas Romas Cviklinskis darbo daug neturėjo ir parodė tik vieną geltoną kortelę. Gera žinia Top Kickersams, ketvirtadienį SFL Taurės ketvirtfinalyje kovosiantiems su Ukmergės Spartaku – prieš jį pavyko išvengti diskvalifikacijų.

„Vis dar kovojame dviem frontais ir tikiuosi, kad jėgų vyrams pakaks. O jėgų tikrai prireiks tiek Taurės rungtynėse, tiek ateinantį sekmadienį žaidžiant su Vilties dubleriais, kurie iš mūsų atėmė brangius taškus pirmame rate. Norint išsilaikyti trejete, trys taškai mums būtini“, – tvirtino M. Urbonas.

Ave.Ko. – Širvintos/VGTU–Vilkai 1:0 (0:0)
Kalvelių stadionas. Teisėjas – I. Kaprašovas.
67' Jurij Muravskij 1:0

Po Vovos stabtelėjimo Ave.Ko. gerai žinojo, kad laimėję taptų vienvaldžiais A diviziono lyderiais.

Pergalė iškovota, bet tai buvo vienos iš sunkiausių Ave.Ko. rungtynių šį sezoną.

„Šios rungtynės buvo lyg gyvybės ar mirties klausimas, – vaizdžiai palygino Ave.Ko. vadovas Sergejus Lajevskis. – Abi komandos siekė tik pergalės, lygiosios netiko nė vienai, atsižvelgiant į turnyrinę situaciją. Prieš rungtynes jau žinojome, kaip sužaidė Vova, todėl galvojome tik apie pergalę.“

Pergalę jiems nulėmė Jurijus Muravskis, antrame kėlinyje įmušęs bene svarbiausią savo įvartį šį sezoną.

„Širvintos yra gero lygio komanda, bet mums pasisekė labiau. Vartininkas ir gynybos grandis sužaidė nepriekaištingai. Turėjome iniciatyvą ir kamuolio kontrolę, sukūrėme daugiau pavojingų epizodų. Todėl manau, kad nusipelnėme trijų taškų“, – kalbėjo S. Lajevskis.

Visuomet įdomu išgirsti Kalveliuose apsilankančių komandų atstovų įspūdžius. Apie vietinį stadioną ir jo matmenis, žinoma. Nes tai yra nesibaigianti tema.

Šį sykį originalų apibūdinimą pateikė VGTU–Vilkų treneris Nerijus Kuzmickas: „Mačas buvo kietas ir atkaklus. Bet nieko kito ir nereikėjo tikėtis stadione, kurio dydis kaip dvi rankinio aikštelės, čia nuo pirmų minučių užvirė į regbį panašios rungtynės, o kamuolys lakstė lyg tenise.“

Anot trenerio, jo komandai pastaruoju metu tiesiog nesiseka.

„Fortūna ir vėl nebuvo mūsų pusėje, įvartį praleidome kuriozišką. Manau, kad lygiosios būtų dėsningiausias rezultatas“, – apibendrino N. Kuzmickas.

Futbolo Broliai–Railana – FK Salininkai 2:1 (1:0)
23' Edgaras Spiglazovas 1:0
53' Vilius Jurgis Stakutis 1:1
85' Paulius Gvazdauskas 2:1

Į sezono pabaigą Salininkų komandas galutinai „nuleido padangas“. Pirmadienį patirtas pralaimėjimas jiems buvo jau penktasis iš eilės, taip pabaigęs juodąjį komandos rugsėjį.

Futbolo Broliai iškovojo pergalę, kuri juos pakėlė per dvi pozicijas iš 8–os į 6–ą vietą.

Salininkams dabar belieka dėmesį sukoncentruoti SFL Taurės turnyrui. Jame dėl kelialapio į pusfinalį jie kovos prieš Vilties B dublerius.

„Svarbu kad nesėkmingas rugsėjo mėnuo pagaliau baigėsi. Geras pasirodymas Taurės varžybose gal ir pagerintų mūsų situaciją. Tačiau šiuo metu komandos žaidimo lygis yra žemiau visko“, – nusivylęs kalbėjo Salininkų treneris Pranas Janušauskas.

Devynioliktas tursas (spalio 5–6 d.)

TEC – Ave.Ko. Šeštadienis, 10.05, LFF stadionas. Praėjusį savaitgalį TEC su Viltimi B LFF stadiono aikštę išbandė jau 11 val., o ateinantį šeštadienį TEC'ai priims varžovus iš Kalvelių dar anksčiau – šeštadienį nuo 10 val. Dėl tam tikrų aplinkybių TEC negavo aikštės Senvagėje, tad skubiai teko suktis iš padėties, o LFF pasiūlė tik tokį laiką. „Jokio kriminalo ar bandymo „išdurti“ varžovus – toks laikas ir mums nėra patrauklus. Bent tiek gerai, kad likusi savaitgalio dalis visiems bus laisva“, – paaiškino TEC atstovas D. Stakauskas. Nereikia sakyti, kokios svarbumo mačas Ave.Ko. laukia, todėl penktadienį komandos žaidėjai turi praleisti ramiai, o vadova – gal ir apie karantiną pamąstyti? TEC dar nepamiršo skriaudos pirmame tarpusavio mače (3:9) ir pamėgins paįvairinti intrigą kovoje diviziono aukso. Prognozė: 2:3.

Salininkai – Lentvaris. Sekmadienis, 14.00, Dilgynės stadionas. Salininkai pasiekė iškalbingą penkių pralaimėjimų seriją. Anksčiau ar vėliau jį baigsis, bet į medalius nusitaikęs Lentvaris su malonumu ją pratęstų, varžovams palinkėdamas visokeriopos sėkmės taurės turnyre. Birželį komandos sužaidė be įvarčių, 0:0 ir Salininkai tokį rezultatą dabar, matyt, priimtų. Prognozė: 0:1.

Širvintos/VGTU–Vilkai – Futbolo Broliai–Railana. Sekmadienis, 15.00, Širvintų stadionas. Po pastarojo meto nesėkmių širvintiškiai vis kalba apie sėkmės stoką ir prastą realizaciją. Galbūt pasiseks šį kartą? Juolab tai namų mačas, galimybė grįžti į Top–6 ir revanšuotis Broliams už pirmą nesėkmę 2:3. Prognozė: 4:2.

Pagiriai – Mostiškės–Tonitra. Sekmadienis, 17.00, Dilgynės stadionas. Tikslas – susirinkti į likusias rungtynes ir garbingai baigti sezoną, sako Pagirių komandos vadovai. Nugalėjus Mostiškes dar rusentų teorinė viltis likti A divizione, bet labai maža. Veikiau tai galimybė Mostiškėms pagauti Salininkus. Pirmame rate – 2:2. Prognozė: 1:4.

Top Kickers – Viltis B. Sekmadienis, 18.00, Fabijoniškių stadionas. Top Kickers vadovas Mantas iki šiol mena, kaip birželį su Vilties dubleriais sužaidė 1:1 ir prarado brangius taškus. Medalių siekiantys Kickersai kovoja dviem frontais, bet tas pats pasakytina ir apie Taurės ketvirtfinalyje žaisiančią Vilties B komandą. Skirtumas tas, kad pastarieji A divizione jau neturi, dėl ko stengtis. Prognozė: 2:1.

Viesulas – FC Vova. Sekmadienis, 20.00, Fabijoniškių stadionas. Pirmame rate Vova įveikė autsaiderius 2:0, bet persvarą įtvirtino tik priešpaskutinę minutę. Panašaus atakaklumo kovos galima laukti ir dabar. Dėl pasitempusios Viesulo komandos, suprantama. Prognozė: 0:2.