A divizionas: Kickersų ir Vovos spurtas, emocijos Kalveliuose bei dvigubos V nesėkmė Visos

Kaip reta konkurencingame SFL A divizione šiemet vyksta sunkiai nuspėjamos kovos.

Iš B diviziono pakilusi Top Kickers komanda aukštesnėje pakopoje debiutavo skambiai: trys pergalės iš trijų ir maksimalus taškų skaičius – 9.

A divizione kol kas taškų neiškovojo dvi komandos, kurių pavadinimas prasideda V raide – Viltis B ir Viesulas.

Širvintos/VGTU–Vilkai – TEC 3:2 (1:2)
Širvintų stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
6' Vytautas Žičius 0:1
16' Alvinas Dūdėnas 0:2
33' Eimantas Ščerbakovas 1:2
67' Domas Tamašauskas 2:2
74' Ernestas Bilotas 3:2
52' pašalintas Matas Juodelis (TEC)
82' pašalintas Oskaras Kružikas (Širvintos/VGTU–Vilkai)

Tai buvo centrinė A diviziono 3 turo kova ir ji mums dovanojo išskirtinai intriguojantį susitikimą.

„Šios rungtynės buvo fantastiškos tiek žaidėjams, tiek žiūrovams. SFL žavesio prideda kiekviena mikrodvikova, apsistumdymas, kortelės – to netrūko ir tai matosi statistikoje. Tačiau noriu pabrėžti, kad viskas vyko normos ribose ir be pykčių“, – tikino VGTU–Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas.

Jam pritarė ir TEC atstovas Donatas Stakauskas: „Vyravo kieta kova ir ją leido teisėjas. Mūsų pašalintas žaidėjas abi korteles užsidirbo žaidybinėse situacijose. Priekaištų dėl to neturime. VGTU–Vilkai jauni. Tokiose komandose yra keletas žaidėjų „be galvos“. Jie kartais sukeldavo nereikalingą įtampą dirbdami alkūnėmis ir kitu nesportišku elgesiu. Bet taip elgėsi gal du ar trys žmonės. Po rungtynių visi skirstėmės draugiškai, aptardami pasibaigusią kovą ir tardamiesi dėl būsimų SFL taurės varžybų.“

Pačios rungtynės labai sėkmingai prasidėjo TEC komandai. Nors širvintiškiai bandė juos „dusinti“ aktyviu spaudimu, vilniečiai sėkmingai išeidavo iš to vadinamojo „pressingo“ ir neįpusėjus kėliniui, jau turėjo dviejų įvarčių pranašumą. Progų TEC'ai susikūrė ir vėliau, tačiau sužaidus pusę valandos patys praleido įvartį.

„Kelis kartus VGTU–Vilkus gelbėjo vartininko gabumai, arba patys sudelsdavome priimti sprendimus atakoje. Realiai, rezultatas po pirmo kėlinio turėjo būti 4:1 mūsų naudai“, – neabejojo D. Stakauskas.

Kad TEC atstovas neprisigalvoja, patvirtino ir H. Kerušauskas: „Antras kėlinys galėjo būti tik formalumas, kadangi po pirmo TEC turėjo progą pirmauti 3 ar 4 įvarčių skirtumu.“

Per pertrauką VGTU–Vilkų štabe buvo kalbama, kad viskas dar prieš akis ir nuspręsta žaisti agresyviau, drąsiau veržtis į puolimą. Užduotis palengvino TEC žaidėjo Mato Juodelio gauta antra geltona kortelė. Mažumoje likusiems vilniečiams tapo vis sunkiau kovoti su energingais Vilkais.

Lūžis įvyko kėlinio viduryje. Du Širvintų ekipos įvarčiai per 8 minučių atkarpą persvėrė rezultatą jų naudai. VGTU–Vilkai pasijuto padėties šeimininkais – jų iš ritmo neišmušė netgi vėlyvas Oskaro Kružiko pašalinimas iš aikštės.

„Vilkų atakos kraštais kėlė dideles grėsmes. Kažkiek laikėmės, bet galiausiai jie mus pribaigė. Toje atkarpoje varžovai sukūrė bene 5–7 mirtinas progas, – neslėpė D. Stakauskas. – Kai ir jie užsidirbo raudoną kortelę, mums atsirado viltis. Tačiau tas pusvalandis žaidžiant mažumoje jau buvo pareikalavęs per daug jėgų. Viską darėme lėčiau ir intrigos nesugebėjome palaikyti.“

TEC atstovai akcentavo geros kokybės atnaujintą Širvintų stadioną, kurį atranda vis daugiau VRFS ir SFL komandų.

„Kol kas tai geriausias stadionas Vilniaus regione, savo kokybe pranokstantis Senvagės stadioną, – tvirtino D. Stakauskas. – Gavosi gera išvyka. Gaila dėl neiškovotų taškų. Lygiosios turbūt būtų teisingesnis rezultatas.“

Stadiono privalumus pabrėžė ir nugalėtojų atstovas H. Kerušauskas: „Negaliu nepaminėti, kad daug pasitikėjimo žaidėjams suteikia vietiniai žiūrovai. Palaikymas tikrai sutelkė kovai ir paskatino „comebackui“.

Ir dar. Mėgėjų futbole mes jau įprantame prie kokybiškų video ir foto apžvalgų, kartais – ir išsamios statistinės analizės. O šį kartą TEC žaidėjai išbandė ir garsiąsias liemenes, naudojamas profesionaliame futbole. Pirmieji įspūdžiai – jūsų vertinimui:

Mostiškės–Tonitra – Viltis B 2:1 (1:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
44' Denis Vlasov 1:0
73' Valerij Krasockij 2:0
88' Dariuš Olechnovič 2:1

Kol apžvalgininkas vis buria pirmąją Vilties B pergalę, ta komanda toliau sistemingai renka pralaimėjimus. Šį kartą jie varžovams pralaimėjo po atkaklesnės kovos, nei tai buvo pirmuose dviejuose turuose.

Mostiškių atstovai pastebėjo, kad šiemet kol kas Vilties B komandai netalkina pagrindinės klubo komandos naraiai, todėl žaisti prieš juos tampa automatiškai lengviau.

Sekmadienį Vilties dubleriai Nemenčinėje rinkosi sunkiai. Dviejų žaidėjų diskvalifikacijos ir tokie reiškiniai, kaip rinkimai bei paskutinis Anglijos Premier lygos turas lėmė, kad svečiai išsirikiavo vos su vienu atsarginiu.

Puikiai suprasdami tai, Mostiškių futbolininkai pabandė griebti jautį už ragų ir įgyti ankstyvą pranašumą. Tačiau dažnos atakos naudos neatnešė ir tik prieš kėlinio pabaigą Denisui Vlasovui po standartinės padėties pavyko išvesti šeimininkus į priekį. Svečiai buvo įsitikinę, kad šioje situacijoje reikėjo fiksuoti nuošalę, bet paliko tai „teisėjų sąžinei“.

Vilties B narys Linas Sungaila teigė, kad pirmas kėlinys vilniečius nuteikė optimistiškai: „Tvarkingai atsilaikėme gynyboje, greitai pereidavome į kontratakas. Buvo progų, kai tik sėkmės pritrūko iki įvarčio..“

Po pertraukos abi ekipos keitėsi pavojingais dūriais, Vilties dubleriai surengė kelias aštrias kontratakas, vos nesibaigusias išlyginamuoju įvarčiu.

O Mostiškės 73 min. padidino savo persvarą. Vilties vartininkas greitą varžovų išpuolį pasitiko neapdairiai palikdamas vartus ir tuo pasinaudojęs Valerijus Krasockis efektingu tolimu smūgiu perkėlė kamuolį į vartus – 2:0.

Paskutinės minutės Nemenčinės stadione priklausė Vilties B ekipai. Jie surengė varžovų vartų apgultį. Komandos kapitonas Dariušas Olechnovičius atidarė komandos įvarčių sąskaitą šiame sezone, bet teigiamam rezultatui to nepakako – Mostiškės šventė pergalę rezultatu 2:1.

Lentvaris – Ave.Ko. 0:3 (0:1)
Kalvelių stadionas. Teisėjas – K. Duchnovič.
27' Vitalijus Viršilo 0:1
77' Žilvinas Dereškevičius 0:2
90' Pavel Pristavka 0:3

O čia buvo rimta.

Lentvaris šį sezoną pradėjo labai sėkmingai. Sėkmingiau, nei mes tikėjomės. Todėl šiai komandai tai suteikė pasitikėjimo savo jėgomis – jie akcentavo, kad visada smagu paneigti išankstines prognozes.

Prieš trečią turą apžvalgininkas prognozavo, kad Lentvaris kova su Ave.Ko. bus rezultatyvi ir pasibaigs lygiosiomis. Tačiau lentvariškiai pralaimėjo skausmingai – 0:3. O po to kritikos strėlių kliuvo ir Kalvelių miestelio stadionui, ir teisėjams.

„Visos pergalingos serijos anksčiau ar vėliau nutrūksta, bet jos turėtų nutrūkti žaidžiant futbolą normalioje aikštėje, o ne mokyklos stadione, kur geriausiu atveju galima žaisti 7 prieš 7, – piktinosi Lentvario atstovas Nerijus Varnas. – Pradėsiu nuo to, kad teisėjas nuo pradžių paleido rungtynes ir visiškai nevaldė situacijos, leido žaisti „į kaulą“. Tai priminė ne futbolą, o regbį.“

Toliau N. Varnas tęsė dar aštriau: „Mes nemokame žaisti tokiose mažose aikštėse. Ave. Ko. pamatė, kad kombinaciniu futbolu mūsiškių neįveiks, todėl ėmė laužyti mūsų žaidėjus. Mes atsakėme tuo pačiu, bet aikštės teisėjui buvo nusispjauti. Vyko arši kova, galėjusi pasibaigti rimtu konfliktu. Jei teisėjas skirtų porą įspėjimų rungtynių pradžioje, nebūtų kilę tokio erzelio. O pensijinio amžiaus linijos arbitrus reikia vyti iš SFL. Jie net nebėga palei aikštės kraštą ir mums neįskaitė įvarčio nuo skersinio. Esant lygiam rezultatui, viskas galėjo pakrypti kitaip.“

Ave.Ko. treneris Sergejus Lajevskis buvo ramesnis, nors pripažino, kad mačas vyko kovingai ir įtemptai.

„Lentvaris ypatingų momentų nesukūrė vien dėl mūsų geros gynybos. Be to, jų žaidėjai labai nervinosi tiek būdami aikštėje, tiek šalia jos. Dėl nesėkmių kaltino visus iš eilės, išskyrus save“, – pastebėjo S. Lajevskis.

Sau puikiai pažįstamoje aikštėje Ave.Ko. pademonstravo tvirtesnius nervus ir charakterį, bei pasiekė užtikrintą pergalę.

„Padėjo puikus nusiteikimas ir sunkus darbas. Lentvaris čia atvyko tik 3 taškų, bet mūsų komanda sužaidė pagirtinai kovingai, buvo ištvermingi. Šaunuoliai. Ačiū ir žiūrovams už puikų palaikymą“, – kalbėjo S. Lajevskis.

Dabar jau tampa akivaizdu, kad atsakomoji komandų dvikova rudenį Lentvaryje turės išskirtinį prieskonį.

„Antrame rate Ave.Ko. komandą savo aikštėje mes įveiksime. Tad laukiame jų Trakuose ir linkime futbole kurti pozityvias emocijas. Mes dėl titulo kovosime žaisdami futbolą, o ne regbį“, – pareiškė N. Varnas.

Salininkai – Top Kickers 1:2 (0:1)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – A. Gutovsis.
45' Deividas Maciulis 0:1
58' Vilius Jurgis Stakutis 1:1
79' Stasys Anusevičius 1:2

Po šio turo A diviziono naujokai Top Kickers komanda tapo vienintele, dar nepraradusia nė taško – debiutantai laimėjo visas trejas rungtynes.

Visgi prieš ekspediciją į Dilgynės stadioną būta nerimo, kaip jiems pavyks susidoroti su šios natūralios žolės aikštės keliamais iššūkiais bei siurprizais. Galima sakyti, kad pavyko idealiai.

„Dilgynė tikrai nėra mėgstamiausia mūsų vieta žaisti futbolą. Bet ne kartą sakiau, kad turime mokėti žaisti ne tik dirbtinėse aikštėse. Ir ne tik žaisti, bet ir iškovoti norimą rezultatą. Džiaugiuosi, kad tai pavyko pasiekti prieš fiziškai labai stiprią Salininkų komandą“, – sakė Top Kickers vadovas Mantas Urbonas.

Kuo pastarieji buvo pranašesni, gana tiksliai apibūdino salininkiečių žaidžiantysis treneris Pranas Janušauskas: „Jie aiškiai darė daugiau judesio ir buvo greitesni. Ypač būdami be kamuolio.“

Kelios dienos iki to Salininkai pasiekė skambią pergalę SFL taurės varžybose, 2:0 įveikdami Aktą. Ar po to galėjo atsiliepti jėgų stygius?

„Nemanau, – nukirto P. Janušauskas. – Fiziškai buvome silpnesni, bet pats žaidimas buvo lygus. Ir varžovai turėtų būti patenkinti, kad laimėjo. Mums pritrūko ilgesnio atsarginių suolelio.“

Pranas akcentavo, kad Salininkų žaidėjams labai stinga pastovumo, o vidutiniškai praleidžiami 2 įvarčiai geriausiai išryškina gynybos problemas.

Žaidimas natūralios žolės aikštėse paprastai aplygina komandų jėgas ir galimybes. Tad šį kartą taip pat nė viena komanda nebuvo dominuojanti. Prieš pat pertrauką Top Kickersus į priekį po standartinės padėties išvedė Deividas Maciulis. Persvara svečiai džiaugėsi neilgai – 58 min. Vilius Jurgis Stakutis išlygino rezultatą. Bet lemiamą žodį tarė Kickersai – Stasys Anusevičius tapo pergalingo jų įvarčio autoriumi.

„Esu patenkintas, kad po praleisto išlyginamojo įvarčio nepradėjome panikuoti, nes turėjome pakankamai laiko išplėšti pergalę. Kantriai mezgėme atakas. O lemiamo šanso sulaukęs mūsų bulius Stasys prasitarė, kad priešingai nei daugumai mūsiškių, Dilgynė jam yra vienas mėgstamiausių stadionų“, – stebėjosi M. Urbonas.

Viesulas – FK Pagiriai 1:3 (1:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – D. Raksa.
19' Marius Pocevičius 1:0
24' Marius Daukša 1:1
58' Marius Daukša 1:2
78' Marius Daukša 1:3

Apžvalgininkui belieka pasigirti, kad tiksliai atspėjo šių rungtynių rezultatą. Pagiriai pirmi praleido, tačiau turimi penki keitimai leido palaikyti aukštą žaidimo spartą ir suteikė progų pasireikšti visiems žaidėjams.

„Tai buvo rungtynės be ilgesnio kamuolio laikymo aikštės viduryje. Ataka sekė po atakos, į abi aikštės puses. Bet abi komandos pasižymėjo geresne žaidimo kokybe gynyboje, nei puolime“, – pasakojo Pagirių puolėjas Pavelas Rudnevas.

Jei pagal naujausias mūsų futbolo vadovybės veiklos tendencijas reikėtų ieškoti pozityvo, juo galima būtų nurodyti Viesulo pralaimėjimą mažiausiu skirtumu šiemet. Maža to, ši komanda pirmavo po Mariaus Pocevičiaus įvarčio. Tačiau tai buvo viskas – Pagiriai į tai atsakė trimis įvarčiais be atsako.

Vakaro herojumi tapo „hat–tricką“ atlikęs Marius Daukša.

„Tikimės, kad M. Daukša įgaus formą ir toliau muš įvarčius. Smagu, kad pavyko pasiekti valingą pergalę. Tuo Pagiriai pasižymėjo ne kartą ir pernai, tai rodo komandos charakterio tvirtybę ir tai, kad mus nelengva palaužti“, – pažymėjo P. Rudnevas.

Viesulo senbuvis Giedrius Slivinskas įžvelgė tam tikrų pagerėjimų komandos reikaluose, o Pagirius pagyrė už puikų perėjimą iš gynybos į ataką, kas šeimininkams sukeldavo didelių sunkumų.

Į netiesioginį komplimentą tuo pačiu atsakė ir pagiriečiai.

„Viesulas paliko labai gerą įspūdį. Tai komanda, žaidžianti futbolą, prilaikanti kamuolį. Rungtyniauja kietai, bet ne grubiai ir mažai be reikalo šneka aikštėje“, – tvirtino P. Rudnevas.

Futbolo Broliai–Railana – FC Vova 1:8 (0:3)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – K. Guobys.
10' Edgaras Kalkys 0:1
27' Abdul Gafaru Issahaku 0:2
31' Edgaras Kalkys 0:3
70' Marco Feichtenschlager 0:4
75' Edgaras Spiglazovas 1:4
83' Vadim Pinko 1:5
84' Aleksandr Popov 1:6
89' Dominykas Bliznikas 1:7
90' Felipe Prado 1:8

Vova pagaliau „iššovė“. Ir „iššovė“ taip, kad vos atlaikė Fabijoniškių stadiono švieslentė. O Futbolo Brolių atstovai tapo vieninteliais, šį turą susilaikiusiais nuo komentarų. Juos galima suprasti – po dviejų pergalių pirmenybių pradžioje šį kartą tikrai ne pralaimėjimo buvo laukiama.

Trejos nelaimėtos rungtynės A divizione ir SFL taurėje ne juokais pažadino Vovos pergalių alkį.

„Komanda į aikštę žengė labai motyvuota ir užsivedusi. Tiesa, pirmosiomis minutėmis padarėme klaidelių, po kurių galėjome praleisti įvarčių, bet džiugu, kad į tai atsakėme įvarčiais“, – sakė Vovos treneris Ignas Rudzevičius.

Vova tobulai sužaidė rungtynių pabaigą, per paskutines 8 minutes pelnydama 4 įvarčius.

„Leidome sau atsipalaiduoti ir dar labiau pajausti, kiek džiaugsmo gali suteikti futbolas. Viso to rezultatą ir matome“, – pažymėjo Ignas.

Dar vienas puikus Vovo media komandos darbas:

Ketvirtasis turas (gegužės 16–20 d.)

Top Kickers – Širvintos/VGTU–Vilkai. Ketvirtadienis, 20.00, Širvintų stadionas. A diviziono turas prasideda anksčiau, o smagiausia jo kova – jau ketvirtadienio vakarą Širvintose. „Net nežinau, kuri komanda yra laikoma rungtynių favoritė, bet žiūrint į turnyrinę lentelę, turbūt galima šį mačą vertinti kaip centrinę turo dvikovą“, – svarstė Top Kickers vadovas Mantas Urbonas. Ir tikrai – favoritus čia numatyti vargu, ar įmanoma. Prognozė: 2:2.

FC Vova – TEC. Sekmadienis, 15.00, Senvagės stadionas. Po tokio įvarčių fejerverko, kurį Vova surengė pirmadienį, TEC'ų gali neišgelbėti net ir stebuklingosios liemenės. Prireiks itin šaltų nervų ir racionalių sprendimų aikštėje. Prognozė: 1:2.

Ave.Ko. – Mostiškės–Tonitra. Sekmadienis, 18.00, Kalvelių stadionas. Žaidimas Kalveliuose turi savų ypatumų. Ar ši teorija ir Lentvario atstovų išsakyta kritika pagrįsta – patikrins Mostiškės, kurioms prireiks optimalios sudėties. Prognozė: 3:1.

Viesulas – Salininkai. Sekmadienis, 18.30, Senvagės stadionas. Viesulo žaidimas lėtai, bet vis tik gerėja. Ir tikrai nereikėtų nustebti, jei ši komanda pagaliau ims taškus. Prognozė: 2:2.

Viltis B – FK Pagiriai. Sekmadienis, 19.00, LFF stadionas. Sunkiai nuspėjama pora. Vilties B ketvirtasis pralaimėjimas iš eilės jau taptų rimtu įvykiu. Norint to išvengti, komanda skelbs vidinę mobilizaziją. Pergalės tai negarantuos, bet taško galima tikėtis. Prognozė: 1:1.

Futbolo Broliai–Railana – Lentvaris. Pirmadienis, 20.15, Fabijoniškių stadionas. Susitinka komandos, praėjusiame ture patyrusios emocinį nuopuolį. Sunku pasakyti, kurie atsigaus greičiau. Bet akivaizdu, kad komandoms surinkus stipriausias sudėtis, Fabuose bus arši kova. Prognozė: 2:3.