A divizionas: „Inter“ prieš „Barcą“ ir kortelių fiesta Senvagėje Visos

Širvintų-VGTU-Vilkų nuotr.

Antrasis A diviziono turas stadionuose susirinkusiems žiūrovams padovanojo visko – buvo ir netikėtai didelių sutriuškinimų, ir atkaklių kovų iki paskutinių minučių, ir aistrų protrūkių.

Po turo liko dvi taškų dar neišbarsčiusios komandos, o keturios, įskaitant ir vis dar „minuse“ sėdinčius čempionus Ave.Ko, taškų dar neiškovojo.

Spėta rezultatų: 12

Tiksliai atspėta rezultatų: 0

Tiksliai atspėta baigčių: 5

Kaišiadorys-Baltai 0:5 Top Kickers (spėjimas – 2:2)

Turbūt vienas netikėčiausių viso turo rezultatų. Po pirmųjų rungtynių TK atstovai kalbėjo apie tai, kad, nepaisant pralaimėjimo Granitui B, aikštėje vaizdelis nebuvo toks prastas, o Baltai puikiai atsitiesė prieš TEC.

Viskas rodė, kad turėtų laukti rimta ir atkakli kova, tačiau nebuvo nieko panašaus į tokią.

Po pirmojo kėlinio Baltai turėjo tik vieno įvarčio persvarą, tačiau antrajame sumušė dar keturis be atsako ir taip dar labiau pasikėlė savas nuotaikas. Du įvarčius laimėtojams pelnė Ignas Špakauskas.

Top Kickers vadovo Manto Urbono teigimu, mačo baigtis iš esmės buvo nuspręsta po antrojo įvarčio, kuris krito 70-ąją minutę – tada komanda ir subyrėjo.

„Prieš rungtynes tikėjausi, kad galim duoti gerą kovą, nors ir nemaniau, kad esam favoritai. O žiūrint į rezultatą, tai akivaizdu, kad tos lygios kovos nebuvo. Varžovai buvo ir greitesni, ir tikslesni perdavimuose, ir svarbiausia efektyvesni atakų užbaigimuose. Kita vertus vilties turėjom pusantro kėlinio, pusprogių prisirinkdavom, kartą pataikėm į skersinį. Bet po antro praleisto įvarčio subyrėjom visiškai.

Jei po pralaimėjimo Granitui galėjau įžvelgti pozityvių dalykų, tai nesėkmė prieš Kaišiadoris labai skaudi, verčianti svarstyti jau nebe apie šešetuką, o kaip išlikti lygoje.

Kitas mačas laukia su taip pat taškų dar neturinčiomis Mostiškėmis, tikiuosi, kad komanda parodys charakterį ir pavyks atsidaryti savo taškų kraitį“, – svarstė komandos vadovas.

Beje, skaudus pralaimėjimas buvo patirtas dieną prieš 33-ąjį M. Urbono gimtadienį. Turbūt tikrai ne tokios dovanos jis laukė..

Mostiškės 0:3 TEC (spėjimas – 2:4)

Mostiškės ir toliau vargsta – prieš savaitę skaudžiai gavę nuo Širvintų-VGTU, šį kartą Mostiškių futbolininkai nieko nepešė ir rungtynėse su TEC.

Tiesa, kėlinį Mostiškių komanda atsilaikė, tačiau antrojo starte Arminas Vaskela savo komandą išvedė į priekį, o antroje jo dalyje Arminas Mosteikos ir Artūro Buboko įvarčiai nebepaliko jokių klausimų dėl rungtynių baigties.

Mostiškių fronte po dviejų turų pozityvo rasti nėra lengva – komanda kol kas ne tik neturi taškų, tačiau taip pat nėra įmušusi nė vieno įvarčio.

Kaip teigė TEC vadovas Aurimas Baubkus, nepaisant pergalės, pats žaidimas geras nebuvo ir jame kokybės buvo mažiau nei prieš savaitę dvikovoje su Kaišiadorių komanda.

„Rungtynės su Mostiškėmis mums gavosi sunkios. Susirinkome gausiai (20 žmonių). Buvome sutarę, jog pradėsime aktyviau, bet gavosi priešingai. Išėjome lėti ir apsnūdę. Apskritai pirmas kėlinys buvo toks „apie nieką“. Mes ypatingų progų nesusikūrėme (buvo gal 2 smūgiai į vartų plotą), o varžovai žaidė ilgais perdavimais į priekį, ten bandydami užsikabinti arba ieškodami standartų. Po vieno iš tokių pirmo kėlinio paskutinę minutę vos nepraleidome įvarčio (galva smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą).

Antrą kėlinį žaidėme su didesne energija, pavėjui ir gal varžovai kiek „pasėdo“ (turėjo 2 keitimus). Bet realizuoti progų nesisekė. Ir tik po pirmo įvarčio, kurį įmušė Arminas Vaskela po standarto, atsivėrė daugiau erdvių. Kai kuriomis progomis sekėsi pasinaudoti - įmušėme dar du įvarčius, kai kuriomis (daug logiškesnėmis) nepavyko.

Visumoje teigčiau, kad rungtynės su Baltais buvo daug kokybiškesnės iš mūsų pusės. Gal įtakos turėjo ir natūrali aikštė (kuri buvo labai geros kokybės), nes esame atpratę nuo jų“, – atviravo A. Baubkus.

Ave.Ko 1:2 Salininkai (spėjimas – 3:2)

Titulą ginantys čempionai pralaimėjo ir antrąjį sezono mačą, ir pralaimėjo jį tokia pačia maniera, kaip ir pirmąjį – įmušę pirmi, bet neišlaikę persvaros.

Kalveliuose Tomaš Pavtel savo įvarčiu pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje suteikė savo komandos sirgaliams progą džiaugtis

Ilgai atrodė, kad Ave.Ko atsilaikys ir pagaliau išlips iš minusinės zonos, tačiau jų svajonės dužo per paskutines šešias antrojo kėlinio minutes – tada svečiai iš Salininkų pelnė du įvarčius ir taip namo išvyko su antrąja sezono pergale ir vieta pirmajame trejete.

Laimėtojų vadovas Pranas Janušauskas šį kartą išskyrė komandos atsarginių suolą – jo teigimu, gausus susirinkimas leido rungtynių pabaigai išsaugoti daugiau jėgų ir taip galų gale nulenkti svarstykles į savo pusę.

„Mes šį kartą ant atsarginių suoliuko turėjome 10 žaidėjų, tačiau tas suoliukas labiau sąlyginis - jei padarytume dvi Salininkų komandas, tikrai ne aišku kurie laimėtų, ir geriau žaistų atsarginiai ar pagrindiniai. Štai toks dalykas labai džiugina. Greičiausiai dėl to ir rungtynių pabaigoje turėjome daugiau jėgų.

Kol kas džiaugtis dar nelabai turime kuo, galbūt tik gausiu susirinkimu, nors anksčiau ar vėliau ir tai baigsis, štai tada ir pamatysime“, – į ateitį žvelgė P. Janušauskas.

Tuo tarpu Ave.Ko kapitonas Viliam Novicki taip pat sutiko, jog komanda dar nėra geriausių fizinių kondicijų, tačiau, bandydamas įžvelgti pozityvo, pagyrė ekipos jaunimą ir teigė, jog kitame ture jau pribrendo būtinybė pagaliau išlipti į teigiamą taškų balansą.

„Gaila, jog vėl nepavyko iškovot taškų. Pirmą kėlinį atrodėm visai neblogai, žaidimas buvo apylygis, kėlinio pabaigoje pavyko įmušt gražų įvartį, atrodė, jog viskas bus gerai. Bet antrame kėlinyje visai išsijungėm iš žaidimo, praradinėjom kamuolį, darėm daug klaidų, varžovai spaudė ir galiausiai praleidom įvarčius. Manau per anksti pavargom, todėl ir turim tokį rezultatą. Nors vyrai visi stengėsi, tačiau, kaip ir minėjau, fiziškai dar nesame pasiruošę 100 proc.

Paskutiniu metu stengiuosi visada rast pozityvo. Suteikėm šansą sužaist beveik visam komandos jaunimui, kurį turėjom keitime ir jaunimas neblogai pasirodė, o dėl pačių rungtynių rezultato liūdnoka. Vyrai labai stengėsi, kovojo, atidavė visas jėgas ir tai jau yra puiku. Jei taip judėsim ir toliau, komanda kiekviename ture bus tik stipresnė. Tikiuosi, kad kitose rungtynėse pavyks panaikinti -2 taškų deficitą“, – viltį išreiškė V. Novicki.

Navigatoriai Old Boys 3:3 Širvintos-VGTU Vilkai (spėjimas – 1:3)

Bene karščiausia turo kova neabejotinai pirmadienio vakarą vyko Senvagėje. Čia žiūrovai išvydo viską – kietą kovą, daug įvarčių ir dar daugiau geltonų bei raudonų kortelių.

Čia VGTU kolektyvas pirmojo kėlinio pabaigoje sugebėjo išsiveržti į priekį, tačiau čia pat sekė blanki poros minučių atkarpa, per kurią Old Boysai ne tik palygino rezultatą, bet ir išsiveržė į priekį.

Antrojo kėlinio pradžioje už kietą pražangą raudoną kortelę prieš savo išvydo ir aikštę palikti turėjo svečių žaidėjas Haroldas Kerušauskas, o po kelių minučių Ernest Bublevič Navigams įmušė antrą.

Dviejų įvarčių persvara, kiekybinis pranašumas – viskas tarsi rodė, kad diviziono debiutantai turėtų iškovoti pirmąją sezono pergalę, tačiau svečiai turėjo kitų argumentų.

Lukas Žukauskas ir Arminas Čivilis savo smūgiais išgelbėjo VGTU tašką. Ir tai dar nebuvo viskas – paskutinėmis minutėmis raudoną kortelę prieš save išvydo ir Vilkų saugas Domas Tamašauskas. Įdomu tai, jog žaidėjas tuo metu net nebuvo aikštėje, o išvytas buvo už ne itin malonią leksiką teisėjo atžvilgiu.

Iš viso rungtynėse buvo parodytos net 8 geltonos ir dvi raudonos kortelės.

Įdomių pastabų apie rungtynes turėjo ir abiejų komandų atstovai, tad čia tribūną užleidžiu jiems. Pirmasis – Old Boysų futbolininkas Vilius Kadys.

„Rungtynės su daugybe nereikalingų, neprognozuojamų emocijų. Vilkai pirmajame kėlinyje žaidė tvarkingai ir pirmieji pasižymėjo. Visgi iki pertraukos sugebėjome atsakyti dviem įvarčiais.
Išėjome ilsėtis kiek netikėtai pirmaudami ir galbūt tai buvo priežastis, dėl ko vilkai tapo pasiutusiais vilkais. 56 minutę varžovas prasižengia, mūsiškis kyla nuo žemės, bet varžovas pribėgęs nusprendžia dar parėkauti, paauklėti bei rankomis nustumti besistojantį žaidėją ant žemės - neadekvatus elgesys ir raudona kortelė. Vėliau dar kartą klysta vilkų gynėjai ir Ernest vėl pabėgęs vienas prieš vartininką į protokolą įsirašo dublį. Pagal logikos dėsnius rungtynių baigtis buvo beveik aiški, bet vilkams pavyko greitai atsakyti puikiu įvarčiu, kuris suteiktė papildomos motyvacijos eiti va bank.
Mes, savo ruožtu, „pasėdome“ gintis ir VGTU toliau rizikavo gausiomis pajėgomis puldami ir po kampinio rezultatą išlygino smūgiu galva.

Turėjome ir patys puikią galimybę pelnyti ketvirtą įvartį, bet jos neišnaudojome. Toliau sekė dar vienas neadekvatus epizodas, kai varžovas, sėdėdamas ant atsarginių suolo, už „gražias“ kalbas išvydo antrą geltoną kortelę.

Na ir vyšnia ant torto paskutinę minutę, kuomet mūsų puolėjas greitoje atakoje smūgio metu siekė kamuolio, vartininkas užblokavo, pražanga mūsiškiui, jis stojasi nuo žemės, vartininkas, reikšdamas nepasitenkinimą, pribėgęs abiem rankomis „nuneša“ besistojantį ir gauna geltoną kortelę.

Sužaidėme pagal galimybes. Prieš rungtynes tašką būčiau vertinęs patenkinamu rezultatu, bet pirmaujant 3:1 ir varžovui esant mažumoje galutinį rezultatą turime vertinti neigiamai“, – pozityvo neieškojo V. Kadys.
Tuo tarpu VGTU atstovas ir vienos iš raudonų kortelių „savininkas“ Haroldas Kerušauskas tikino, kad ankstyvas jo išvarymas komandą tik mobilizavo.

„Buvom nusiteikę kitokiam scenarijui ir vaizdas aikštėje atspindėjo mūsų ambicijas. Tačiau rezultatas nesuvokiamas, ypač po pirmo kėlinio. Varžovai patys turbūt nesuprato, kad gali būti priekyje vertinant tai, kas vyksta aikštėje. Sunku buvo patikėti, todėl po pertraukos bandėme ištaisyti padėtį.

Mano ankstyva kortelė paliko komanda mažumoje, tačiau tik dar labiau visus mobilizavo. Kalbant apie tą epizodą, tai galima buvo su geltona apsieiti. Tikrai nenorėjau pavojingai sužaisti, bet toks jau buvo teisėjo sprendimas. Dėl to rungtynės, be abejones, pasibaigusios būtų visai kitaip. Tačiau be visa ko džiaugiuosi, jog komanda atsitiesė ir išlygino rezultatą“, - teigė H. Kerušauskas.

Tuo tarpu komandos treneris Nerijus Kuzmickas turėjo pastabų ir rungtynėms vadovavusiam teisėjui Kasparui Guobiui.

„Rezultatas, savaime aišku, netenkina, bet, kaip minėjau, prieš mus varžovai išeina pastatę troleibusą, o mes užpulti kol kas nemokam, o varžovų penki perėjimai per pusę aikštės virsta trim įvarčiais. Džiugu kad ir mažumoje sugebėjome grįžti i rungtynes, nors teisėjas jų nekontroliavo. Bet čia jau mūsų problemos...

Sužaidėme blogiausias rungtynes šiame sezone, bet rezultatas tenkina“, – svarstė N. Kuzmickas.

Viltis B 0:1 Granitas B (spėjimas – 2:5)

Viltis B rodo, kad taškų už dyką nedalins niekam, ir tuo patys įsitikinti galėjo vienais diviziono favoritų laikomi Granito dubleriai.

Šie iš LFF stadiono pergalę išsivežė, tačiau ta pergalė nebuvo tokia, apie kokią turbūt jie galvojo patys.

Nors pirmajame kėlinyje svečiai turėjo teritorinę persvarą ir ne vieną progą įmušti, pasižymėjo vos kartą. Tiesa, tas kartas buvo įspūdingas – Darius Kazubovičius meistriškai nusitempė kamuolį kone nuo aikštės vidurio, įveikė bent kelis gynėjus ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

Visgi, panašu, kad persvarą įgavę Naujosios Vilnios futbolininkai kiek atleido vadeles ir leido Vilčiai B grįžti į rungtynes.

Šeimininkai antrame kėlinyje rimtai kibo į atlapus varžovams, ne kartą turėjo geras progas, tačiau jų neišnaudojo ir dėl to gali kaltinti tik patys save.

Viską galite pamatyti patys – VRFS komandos parengta rungtynių santrauka

Įdomiai rungtynes reziumavo Vilties B žaidėjas Teodoras Žukas. Būtent jis yra citatos, matomos ir apžvalgos antraštėje, autorius.

„Rungtynių pradžioje kiek geriau žaidė svečiai – ilgiau laikė kamuolį, sukūrė keletą pavojingų epizodų. Tačiau maždaug nuo kėlinio vidurio rungtynės klostėsi visiškai apylygiai: turbūt kamuolio kontrolė buvo 50/50. Mums nepavykdavo nieko apčiuopiamo sukurti trečiame aikštės trečdalyje, t.y., arčiau varžovų vartų. Pirmojo kėlinio viduryje praleidome įvartį.

Antrasis kėlinys jau buvo visiškai kitoks: nuo maždaug 60 minutės Granitas buvo Mourinho Interas 2010 m., o mes – Guardiolos Barca. Perspaudžiu, žinoma, tačiau noriu pasakyti, kad Granitas nuo 60 minutės pastatė autobusą, kurį mes bandėme įveikti.

Turėjome vieną auksinę progą, kai po neblogos kombinacijos mūsų atakuojantys žaidėjai du kartus smūgiavo į vartus iš 5-8 metrų – nepavyko, deja. Taigi, labai sunkios rungtynės, kurias nulėmė viena varžovų išnaudota proga. Taip jau būna”, – teigė T. Žukas.

Futbolo Broliai 1:3 Geležinis Vilkas (spėjimas – 1:1)

Čia tokios atkaklios kovos, kokią galbūt buvo bandyta prognozuoti, nebuvo – Vilkai gana užtikrintai kontroliavo rungtynes ir pergalę į kišenę įsidėjo visiškai pelnytai.

Visgi, turbūt vienintelis neigiamas dalykas – pačioje rungtynių pabaigoje praleistas įvartis, kuris neleido ekipai išlaikyti „sausų“ vartų.

Kaip bebūtų, Geležinis Vilkas lieka viena iš keleto diviziono komandų, išlaikančių šimtaprocentinį rezultatą lygoje, o tai turėtų pozityviai nuteikti ekipą likusiai sezono daliai.

Beje, rungtynėse Vilkai turėjo ir nemažą palaikymą, o apie viską pasakoja komandos vadovas Darius Indriūnas.

„Valdėme rungtynes, dėka tokio sirgalių palaikymo, kokio pavydėtų net A Lyga. Laikėmės žaidybinio plano, išskyrus antro kėlinio pradžią, kelis tam tikrus momentus. Kaip ir planavome, Futbolo Broliai mus norėjo įvelti į fizinę kovą, greitą žaidimą „spirk ir bėk“ , bet mūsų komanda gan gerai atsilaikė ir kantriai išlaukė savo susikurtų momentų. Beje, teisėjai leido stiprų kontaktą, kuriam mes buvome pasiruošę.

Keli pavojingi momentai kilo po mūsų pačių klaidų, prarastų kamuolių ir laisvų zonų atidarymų. Tiesa, komandos trenerį Šarūną Beivydą nuliūdino praleistas įvartis 90 minutę, kuris, tiesa, kažkiek brendo, bet to neturėjo būti.

Dar kartą dėkojame LDKG ŠB kariams už nepakartojamą atmosferą rungtynių metu. Bet dabar laukia labai rimtas ir sužeistas SFL 2019 m. čempionas, kuriam privalome pasiruošti“, – į ateinančio turo kovą su Ave.Ko jau žvelgė D. Indriūnas.

ANONSAS

Kaišiadorys-Baltai – Viltis B

06.26 (penktadienis), 19.15, Žiežmariai

Turas bus atidarytas penktadienį Žiežmariuose, kur Kaišiadorių futbolininkai priims Viltį B. Baltai praėjusiame ture pasilinksmino su Top Kickers, tuo tarpu Viltis B patys sau įrodė, kad gali kovoti su pajėgiausiomis diviziono komandomis. Visgi svečiai yra labiau sintetinių dangų komanda, tad neįprasta Žiežmarių aikštės danga gali būti dar vienas faktorius. Spėju, kad pergale džiaugsis šeimininkai – 3:1.

Salininkai – Širvintos-VGTU Vilkai

06.28 (sekmadienis), 15.00, Dilgynė

Svečių gretose negalės rungtyniauti du svarbūs žaidėjai, praėjusiame ture išvydę raudonas korteles, rungtynės vyks savotiškoje Dilgynės aikštėje, prie kurios reikia prisitaikyti, ypatingai – po ilgos pertraukos. Tuo tarpu Salininkai kol kas žygiuoja neprarasdami taškų ir gausiai besirinkdami į rungtynes. Favoritą šioje poroje įžvelgti nėra lengva, tad spėsiu lygiąsias 1:1.

Mostiškės – Top Kickers

06.28 (sekmadienis), 17.00 Nemenčinė

Abi komandos praėjusiame ture turėjo sugerti skaudžius smūgius, tad abi šias rungtynes matys kaip realią galimybę atsidaryti savo taškų sąskaitas. Abi komandos kol kas nepasižymi nei solidžiu puolimu nei pačia tvirčiausia gynyba, tačiau nuojauta kužda, kad šį kartą įvarčių čia bus. Spėjimas – svečių Top Kickers pergalė rezultatyviose rungtynėse 2:4.

Geležinis Vilkas – Ave.Ko

06.28 (sekmadienis), 18.30, Kariškių stadionas

Ave.Ko problema kol kas atrodo aiški – fizinės komandos savybės kol kas nėra aukščiausiame lygyje, o tai neleidžia išlaikyti susikuriamų teigiamų rezultatų. Vilkai, tuo tarpu, kol kas žygiuoja pakiliai ir renka taškus ten, kur turi juos rinkti. Spėju, kad Ave.Ko tašką namo parsiveš, bet iš minusinės zonos dar neišlips – 2:2.

TEC – Navigatoriai Old Boys

06.28 (sekmadienis), 18.30, Senvagės

Dar vienas mačas, kur išskirti favoritą yra itin sunku. Praėjusiame ture Navigai neblogai pasidraskė su VGTU, TEC nesunkiai susitvarkė su Mostiškėmis ir į turą ateina geromis nuotaikomis. Spėjimas – ilgametė TEC patirtis aukštesniame lygyje leis jiems sunkiai, bet laimėti rungtynes 2:1.

Granitas B – Futbolo Broliai

06.29 (pirmadienis), 19.30, Naujosios Vilnios

Turas baigsis pirmadienį, kova Naujojoje Vilnioje. Granitas B sunkiai išnešė sveiką kailį mače su Vilties dubleriais, tuo tarpu Futbolo Broliai krito prieš Geležinį Vilką. Gana aiškus favoritas čia išlieka Granitas B, o savo namų stadione su sirgalių palaikymu pergalė atrodo kaip savaime suprantamas dalykas – 4:1.