A divizionas: Identiškos lyderių pergalės ir juoda Salininkų bei Vilkų diena (15 turo apžvalga) Visos

Takoskyra ankštame A divizione tarp pirmaujančių komandų ir persekiotojų po truputį ima ryškėti. Ir dėl to labiausiai „kalti“ netikėti Salininkų bei Širvintų/VGTU–Vilkų pralaimėjimai 15 turo varžybose.

Lyderių pozicija toliau dalinasi identiškas pergales vienodu rezultatu pasiekę Ave.Ko. ir FC Vova, vos per tašką nuo jų atsilieka sužvėrėję Top Kickers.

Lentvaris – Futbolo Broliai–Railana 3:2 (1:0)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – I. Kaprašovas.
34' Andžej Baranovskij 1:0
52' Daumantas Žukauskas 1:1
77' Maksim Afanasjev 2:1
78' Tomas Mickevičius 2:2
89' Romuald Kliukoit 3:2

Pirmo rato tarpusavio rungtynėse Lentvaris įmušė Futbolo Broliams keturis įvarčius, tačiau mačo pabaigoje atsipalaidavo ir leido jiems sušvelninti skirtumą iki 4:2. Atrodo, iš to nebuvo pasimokyta, nes šį sykį lentvariškiai susidūrė su dar didesnėmis problemomis.

„Rungtynės labai sunkios. Buvome psichologiškai nusiteikę eiti į aikštę pasiimti 3 taškų, bet juos tiesiogine to žodžio prasme reikėjo išplėšti dantimis“, – pasakojo Lentvario komandos vadovas Nerijus Varnas.

Šeimininkai pirmavo ir besibaigiant kėliniui turėjo puikią progą įtvirtinti savo pranašumą. Tačiau Andžejui Baranovskiui nepavyko realizuoti 11 m baudinio. Antras Lentvario įvartis kėlinio pabaigoje galėjo Futbolo Brolius pasiųsti į nokdauną. Bet nutiko priešingai.

Antro kėlinio pradžioje Futbolo Broliai išlygino rezultatą ir pajuto, kad gali kovoti.

„Viską teko pradėti iš naujo, o tai kainavo daug fizinių jėgų. Juo labiau, kad šiame mače turėjome tik du realius keitimus, – prisiminė N. Varnas. – Vis dar sunkokai judame aikštėje, nerandame to žaidimo, kuris buvo pirmame rate. Kenčiame dėl kortelių ir traumų.“

Baigiantis dvikovai, komandos žaibiškai apsikeitė įvarčiais (2:2). Ir vis tik Lentvariui pavyko perlaužti rungtynes. 86 min. iš aikštės buvo pašalintas Karolis Žudys, o po trijų minučių Romualdo Kliukoit įvartis nulėmė šeimininkų pergalę 3:2.

„Su visa pagarba Futbolo Broliams, bet visus 5 įvarčius sukūrėme mes patys tiek į jų, tiek į savo vartus po grubių mūsų gynėjų klaidų. Aikštėje mūsų vyrai atidavė visas jėgas kovai dėl tų 3 taškų, kurie padeda išlikti lyderių ešelone“, – pažymėjo Lentvario vadovas.

Salininkai – Viesulas 0:1 (0:1)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – T. Bedulskij.
37' Fahad Al Balushi 0:1

Nuotaikos indkatoriaus kreivė buvusių beviltiškų autsaiderių Viesulo stovykloje šauna į viršų. Komanda iškovojo antrą pergalę iš eilės nepraleisdama įvarčio. Be to, išsikapstė iš paskutinės vietos.

„Džiaugiamės. Komandoje tvyro gera atmosfera. Antrame rate kol kas visose rungtynėse renkamės neblogai, – pažymėjo Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas. – Rungtynės nebuvo ypatingai gražios ir momentų nesukurta daug. Tačiau kovos netrūko. Salininkai praleidžia mažai įvarčių, bet mums savo proga pasinaudoti pavyko.“

Pergalę nulėmusį vienintelį Viesulo įvartį pirmame kėlinyje pelnė Fahadas Al Balushi. Prie Viesulo šis futbolininkas prisijungė tik prieš rudens ratą.

Antro kėlinio viduryje (69 min.) antrą geltoną kortelę užsidirbo Salininkų žaidėjas Vilius Jurgis Stakutis. Bet įgijus kiekybinį pranašumą, Viesulo komandai lengviau netapo.

„Pabaigoje Salininkai žaidė mažumoje, bet kadangi atsiliko tik 0:1, bandė lyginti rezultatą. Mums atsipalaiduoti nebuvo kada, ypač kai nepasinaudodavome savo sukurtais momentais“, – įtemptą mačo atomazgą prisiminė G. Slivinskas.

Salininkų treneris Pranas Janušauskas po pralaimėjimo Top Kickersams praėjusią savaitę rėžė ugningą kalbą apie komandos vienybę ir kovingumą.

Šį kartą Pranas buvo diskretiškas: „Nėra, ką pasakyti. Reikia mažiau kalbėti, o daugiau dirbti. Už klaidas tenka mokėti. Realybė yra tokia, kokia yra, o ne tokia, kurią mes įsivaizduojame. Turime pasveikinti varžovų komandą.“

Problema, anot Prano, yra lyderystės trūkume: „Jei negalime įveikti paskutinėje vietoje buvusios komandos, kalbėti apie prizines vietas nebūtų etiška. Toks šiuo metu mūsų lygis.“

Pagiriai – Viltis B 4:1 (3:1)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – D. Ramanauskas.
1' Edvardas Korotkovas 1:0
24' Vladyslavas Podberezskij 2:0
32' Erikas Rakauskas 2:1
45' Vladyslavas Podberezskij 3:1
76' Vladyslavas Podberezskij 4:1

Salininkai nusiminę. Bet turbūt dar labiau nusiminę iš karto po jų Dilgynėje pralaimėję Vilties dubleriai.

Ši nesėkmė Vilties B komandai dvigubai skaudi, kadangi nusileista tiesioginiams konkurentams kovoje dėl išlikimo A divizione. Situacija tokia, kad paskutinėje vietoje atsidūrusius dublerius nuo saugios 9–os pozicijos skiria 14 taškų. Ar toks deficitas panaikinamas per likusius septynis savaitgalius?

„Pralaimėjimas Pagiriams nepalieka mums jokių šansų likti divizione. Nors apmaudu dėl tokio sezono scenarijaus, tačiau aiškiai matome, kad šis divizionas labai pajėgus, tad SFL B divizione būsime konkurencingesni, o ir žaisti futbolą ten bus smagiau ir įdomiau“, – tiesiai šviesiai pareiškė Vilties B vadovas Teodoras Žukas.

Tikėtina, kad Dilgynėje galėjo būti įmuštas greičiausias SFL įvartis. Pagirių žaidėjas Edvardas Korotkvoas varžovų vartininką nuginklavo sužaidus vos 8–10 sekundžių.

„O toliau nelabai yra ką pasakoti, nes rungtynės buvo ne apie futbolą, o apie kažką kito. Su visa pagarba varžovams, nuolat mušinėti kamuolį į viršų ir grumtis dvikovose nepanašu į futbolą – bent jau kaip futbolą supranta Viltis“, – tvirtino T. Žukas.

Mostiškės–Tonitra – Ave.Ko. 1:4 (1:1)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – D. Raksa.
8' Viktor Bartosevič 1:0
18' Vitalijus Viršilo 1:1
64' Vitalijus Viršilo 1:2
76' Jurij Muravskij 1:3
88' Žilvinas Dereškevičius 1:4

Pagiriečių šansai likti A divizione gyvi, nes jų taikiklyje esanti Mostiškių komanda 15 ture neprilygo lygos lyderiams Ave.Ko., kurie pergale džiaugėsi po nelaimėtos trejų rungtynių atkarpos.

Kalvelių komanda pademonstravo charakterį. Anksti praleidusi įvartį nesutriko, o atsakė keturiais tiksliais smūgiais be atsako ir neleido suabejoti savo pranašumu.

Panašiai vyko ir pirmoji tarpusavio akistata pavasarį. Tik tuomet Ave.Ko. leido varžovams pirmauti dviem įvarčiais ir vėliau atsakė keturiais savo tiksliais smūgiais (4:2).

Į šias namų rungtynes Mostiškės susirinko tik su trimis keitimais. Ir tai, pasak ekipos atstovo Valerijaus, sutrukdė duoti rimtesnę kovą galingiems varžovams: „SFL komandų dažna problema yra prastokas susirinkimas. Gaila, kad dėl to nepavyko rimčiau pasipriešinti. Varžovai šį kartą tikrai buvo stipresni.“

Širvintos/VGTU–Vilkai – Top Kickers 1:6 (1:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – R. Osipov.
22' Haroldas Kerušauskas 1:0
28' Simonas Stankevičius 1:1
62' Arturas Juchno 1:2
68' Deividas Maciulis 1:3
74' Ignas Zakarevičius 1:4
82' Mantas Urbonas 1:5
88' Vytautas Stankūnas 1:6

Kai 14 ture TEC'ai 4:0 sutriuškino VGTU–Vilkus, net nugalėtojų atstovai konstatavo, jog rezultatas nėra logiškas (o ką jau kalbėti apie pralaimėjusiųjų mintis).

Sėkmė VGTU–Vilkų neaplankė ir šį kartą – dar vienos košmariškos rungtynės su tokia pačia siaubinga pabaiga.

„Trūksta žodžių. Nes to, kas vyksta, nelabai išeina paaiškinti“, – atsiduso VGTU–Vilkų atstovas Haroldas Kerušauskas.

„Mums rezultatas puikus, bet reikia pripažinti, kad nelabai atspindi įvykių aikštėje“, – neslėpė Top Kickers vadovas Mantas Urbonas.

Negalėjo jis įsivaizduoti tokio sėkmingo vakaro Fabijoniškėse, juolab į vartus teko statyti aikštės žaidėją.

„Kontaktų knygelėje turiu gal 10 vartininkų, bet visiems tą dieną lyg tyčia nepavyko atvykti, – pasakojo Mantas. – Optimizmo nepridėjo ir anksti praleistas įvartis. Tačiau noriu pasidžiaugti ir pagirti savo vyrukus, kurie nepalūžo, o kaip tik vis dažniau ėmė grasinti varžovų vartams. Dar pirmajame kėlinyje pavyko išlyginti rezultatą ir ilsėtis išėjom su visai neprastom nuotaikom.“

M. Urbonas buvo atkreipęs dėmesį, kad širvintiškiai dažnai labai prastai sužaidžia antrą mačo dalį. Ir šį kartą tuo buvo galima įsitikinti dar kartą.

Be abejo, didžiulės įtakos tolesnei rungtynių eigai turėjo epizodas, kai 57 min. antrą geltoną kortelę ir tuo pačiu raudoną gavo Širvintų komandos žaidėjas. Deividas Maciulevičius.

„Teisėjo parodyta raudona kortelė nulėmė rungtynių baigtį. Situaciją reikia vertinti adekvačiai, nes už tai mokame pinigus. Tai jau ne pirmas kartas. Gražios, įdomios rungtynės, galėjusios baigtis galbūt kitaip. bet yra kaip yra. Po pašalinimo komanda buvo pikta ir nerodė noro žaisti“, – pyko H. Kerušauskas.

Susidarius tokiai situacijai, Top Kickers puolėjai pasiraitojo rankoves ir ėmėsi darbo. Per likusį pusvalandį jie sumušė net penkis įvarčius ir nokautavo oponentus 6:1.

„Tikiuosi, sekmadienį ne visus įvarčius iššaudėme, nes kitame ture laukia ne ką silpnesni varžovai TEC“, – vylėsi M. Urbonas.

Top Kickers tęsia kova dėl diviziono aukso. Tuo tarpu VGTU–Vilkai po labai nesėkmingos rato pradžios (4 turai – 1 taškas) praktiškai prarado viltis pakovoti bent dėl prizinės vietos.

„Sezono likimas kaip ir aiškus. Tačiau ir toliau bandysime kabintis, kovoti dėl pergalių, nors neaišku, ką fortūna mums yra paruošusi“, – svarstė H. Kerušauskas.

TEC – FC Vova 1:4 (1:3)
Senvagės stadionas. Teisėjas – K. Sidorov.
1' Edvinas Ščiupokas 0:1
28' Edvinas Ščiupokas 0:2
29' Vitor Salmaso 0:3
37' Vytautas Žičius 1:3
82' Edvinas Ščiupokas 1:4

Centriniame 15 turo mače nebuvo tokios intrigos, kurios mes visi laukėme ir tikėjomės. Ir kaip sakė TEC atstovai, jei viena komanda įmuša 1, o kita 4 įvarčius – negali sakyti, kad rezultatas nėra dėsningas.

Puikias rungtynes sužaidė Vovos žaidėjas Edvinas Ščiupokas. Iki tol jis šiemet buvo pasižymėjęs 2 kartus, o sekmadienį aikštę paliko su „hat–tricku“.

Vilties B komanda mano, kad pirmos staigios atakos metu Pagirių įmuštas įvartis į jų vartus buvo greičiausias SFL. Į tai lygiuotis gali E. Ščiupokas, TEC gynėjus už galvų griebtis privertęs sužaidus vos 10–11 sek.

Šis ankstyvas įvartis turėjo didelę svarbą tolesnei rungtynių eigai.

„Sunku buvo atsigauti po tokio šoko, – mačo pradžią prisiminė TEC atstovas Donatas Stakauskas. – Tos rungtynės oficialiai prasidėjo 20.15 val. Mes, deja, jas pradėjome apie 20.30 val. Iki tol aikštėje miegojome ir tai tapo didžiausia problema.“

Antrą įvartį TEC praleido po atsikirtimo netoli savų vartų, o netrukus sekusią Vitoro Salmaso tolimą „bombą“ tiesiog būtina pamatyti.

Ir tik tuomet TEC prabudo ir ėmė grasinti varžovų vartams. Prie didesnės sėkmės jie galėjo užkurti labai rimtą intrigą. Antras kėlinys vyko lygiai. O tašką rungtynėse padėjo E. Ščiupokas, įforminęs „hat–tricką“ keistoku ir kiek kurioziniu įvarčiu iš smailaus atakos kampo.

FC Vova nepralaimėjo jau 10 rungtynių iš eilės. Komandos treneris Ignas Rudzevičius papasakojo, kokios priežastys lėmė šią solidžią pergalę: „Žaidėjų susikaupimas buvo maksimalus šioms rungtynėms. Be to, puikiai žinojome TEC komandos stipriąsias ir silpnąsias žaidimo puses. Sugalvotą planą pavyko įgyvendinti pilnai. Žinoma, super ankstyvas įvartis palengvino užduotis.“

TEC pripažino varžovų pranašumą ir pasveikino juos su pergale. Tačiau šį kartą liko nusivylę kai kuriais arbitrų sprendimais.

„Apie teisėjus kalbu retai, bet šį kartą atskiro dėmesio vertas aikštės teisėjas, labai gadinęs rungtynes. Net vyresni šoniniai teisėjai nesuprasdavo jo priimamų sprendimų. Kaip bebūtų gaila, yra ir jaunų arogantiškų teisėjų, kurie nelabai gali išaugti MFL ar panašų lygį. Kalbėtis su juo net nebandžiau matydamas, kaip kapitonui buvo pasiūlyta užčiaupti burną ir eiti tolyn...“, – pabrėžė D. Stakauskas.

Šešioliktas turas (rugsėjo 14–16 d.)

Viltis B – Salininkai. Šeštadienis, 16.00, LFF stadionas. Vilties dubleriai jau kapituliavo ir susitaikė su tuo, kad kitais metais vėl rungsis B divizione. Dabar tiesiog galima stengtis gadinti varžovams nuotaiką. Salininkų nuotaika ir taip subjurusi, o trečias pralaimėjimas iš eilės galutinai išmuštų juos iš kovos dėl medalių. Pirmame rate Salininkai triumfavo 3:1, nors dar likus žaisti 5 minutes rezultatas buvo lygus. Prognozė: 1:1.

FC Vova – Lentvaris. Sekmadienis, 15.00, Senvagės stadionas. Lentvaris buvo viena iš dviejų komandų, kuri šiemet įveikė Vovą (2:1). Vėliau Vova galingai įsibėgėjo ir po tos nesėkmės nepralaimi jau 10 turų iš eilės (7 pergalės ir 3 lygiosios). Lentvaryje situacija nėra tobula – komandos vadovai nėra patenkinti žaidėjų forma ir demonstruojamu futbolu. Todėl sekmadienį tikėtinas revanšas. Prognozė: 2:1.

Top Kickers – TEC. Sekmadienis, 16.00, Fabijoniškių stadionas. Pirmoje tarpusavio kovoje Top Kickers sužaidė vieną prastesnių savo mačų ir pralaimėjo 2:5. O rudens rate Kickersai galingai atsispyrė, per 4 turus surinkdami 10 taškų. Sustoti jie neketina, o komandos vadovas Mantas kalba apie revanšą: „Pirmame rate gavome skaudžią pamoką, tai norime parodyti, kad tą pamoką išmokome.“ Šių komandų rungtynės dažnai būna rezultatyvios, tad įvarčių tikrai neturėtų trūkti. Prognozė: 3:2.

Viesulas – Širvintos/VGTU–Vilkai. Sekmadienis, 16.45, Senvagės stadionas. Kartu su pirmosiomis pergalėmis į Viesulo komandą plūstelėjo ir pasitikėjimo savo jėgomis banga. Viesuliečiai pasistengs siekti revanšo už skaudžią nesėkmę 3:6 gegužę. Galimybių yra, ypač, jei Širvintų komandai ir vėl taip „seksis“, kaip 14 ir 15 turuose Prognozė: 1:2.

Ave.Ko. – Pagiriai. Sekmadienis, 20.00, Kalvelių stadionas. Ave.Ko. stabtelėjimas buvo laikinas – praėjusiame ture pasiekta užtikrinta pergalė prieš Mostiškes grąžino komandą į vėžes. Tiesa, savaitės viduryje buvo nesėkmė Taurės ketvirtfinalyje, kai po 11 m baudinių nusileista Kickersams. Tačiau Pagiriai – ne ta komanda, ties kuria turėtų paslysti Ave.Ko. Pavasario rate Ave.Ko. sunkumų neturėjo ir varžovus nugalėjo 5:0. Prognozė: 5:1.

Futbolo Broliai–Railana – Mostiškės–Tonitra. Pirmadienis, 20.15, Fabijoniškių stadionas. Sėkminga antro rato pradžia Futbolo Broliams suteikė viltį pakovoti net dėl medalių, bet pastarosios dvi nesėkmės grąžino į buvusias pozicijas. Dabar jau teks ginti 8–ąją poziciją nuo tiesioginių pirmadienio varžovų Mostiškių spaudimo. Prognozė: 2:2.