A divizionas: Į rimtus klausimus turas neatsakė Visos

Sekmadienio Futbolo Lygos A diviziono komandos sužaidė priešpaskutinįjį 21-ąjį turą. Dabar aštuonioms jo komandoms iki sezono pabaigos liko sužaisti po vienerias, keturioms – po dvejas rungtynes. Bet į rimtus klausimus (pvz. - kas bus sidabro ir bronzos prizininkai) turas neatsakė ir nei vienos komandos galutinė turnyro lentelės vieta po šio turo nepaaiškėjo. Kaip ir prieš 21-ąjį turą buvo aiškios pirmoji (Versmė) ir paskutinioji (Imperialas) vietos, taip ir dabar teaiškios tik jos.

O vietos nuo antrosios iki vienuoliktosios aiškės sezonui visiškai baigiantis.

Nemenčinė – Olimpija 2:2

Antrą kartą per sezoną šios dvi komandos sužaidė lygiosiomis tokiu pačiu rezultatu 2:2.

Nors jeigu ne patyrusio Nemenčinės gynėjo Andžejaus Rudzianeco poelgis 19 minutę, viskas čia galėjo baigtis visai kitaip. Gal net taip, kaip aš spėjau anonse – 2:0 šeimininkų naudai.

Bet šiuo atveju nutiko toks mačas, kokį Olimpijos komandos vadovas sulygino su Maltos ir Lietuvos rinktinių susitikimu Ta Kalyje (tik nebuvo kam žiebtuvėliais olimpiečių apmėtyti....)

„Pradžioje 15 min. jie atakavo. įmušė po kampinio.

Vienas geriausių jų žaidėjų apspjovė mūsiškį. Gavo raudoną.

Tada jie sulindo į baudos aikštelę, sunkiai ką sukūrėm.

Kartą atsikirtom ir kontroj jie įmušė. Mes įmušėm iš baudos aikštelės ir po baudos smūgio. 15 minučių jie atakavo, 75 minutes – mes,“ – rašo Donatas.

AFK – Versmė 2:0

Aš nežinau, kaip būčiau prognozavęs šių rungtynių baigtį, jeigu prieš jas elektrėniškiai nebūtų užsitikrinę A diviziono aukso. Bet šiuo atveju, nebuvo labai sunku nuspėti, kad AFK motyvacija bus didesnė. Tai, kad AFK antrą ratą krauna kone visiems A diviziono varžovams, rodo, kad ši komanda – sprangus kąsnis ir labiausiai motyvuotiems priešininkams, nesvarbu kokioje turnyro lentelės vietoje jie įsikūrę.

Žodžiu,spėjau AFK pergalę ir nuspėjau. Netgi įvarčių skirtumą. Prognozėje rezultatas buvo 3:1 AFK naudai.

„Susirinkome prastai, nebuvo aštuonių pagrindo žaidėjų todėl proga pasireikšti buvo kitiems, - po rungtynių rašė Versmės komandos vadovas Romas Ščiuka. Jis pripažino: - Aišku, žaidžiant prieš tokią stiprią ekipą, kaip AFK, ir su pilna sudėtimi lengva nebūtų, bet kadangi mums nieko nelėmė šis mačas, tai labai ir nepergyvenom. Aišku, nesinorėjo pasirodyti tragiškai, vyrai puikiai sukovojo, o rezultatas atspindi tos dienos ekipų pajėgumus.”

Visinčia – Širvintos 0:1

„Oras buvo pakankamai šaltas, susirinkome įprastai.

Rezultatas atspindi rungtynes.

Nekasdieniško nenutiko nieko, išskyrus gausybę parodytų geltonų ir raudonų kortelių”, – apie rungtynes rašė vienas Širvintų vadovų Elvinas Dalala.

Rungtynių nugalėtoją lėmė vienintelis širvintiškių įvartis antrojo kėlinio viduryje. O raudonųjų kortelių paradas prasidėjo, praėjus trims minutėms po jo, kai teisėjas pašalino po vieną aiškintis tarpusavyje bandžiusį futbolininką iš abiejų komandų. Na o paskutinę mačo minutę Visinčia susirinko antrą raudoną ir liko mažumoje.

Rezultatą atspėjau, sakiau, kad rungtynes laimės komanda, įmušusi vieną įvartį. Tik neatspėjau tos komandos, maniau, kad šeimininkai bus stipresni.

Salininkai – Kruša 3:3

Salininkai neįveikė Krušos 1:0, kaip spėjo apžvalgininkas anonse. O pirmą kėlinį atrodė, kad tas apžvalgininkas visiškai nusikalbėjo. Ypač nuo 40 minutės, kai Kruša, žaisdama mažumoje, įmušė trečią įvartį be atsako.

Vis dėl to Salininkų futbolininkai per antrą kėlinį pajėgė sugrįžti į žaidimą. Ir taip buvo užfiksuotos pirmos šios komandos lygiosios šiemet.

Pasakoja Salininkų klubo vadovas Pranas Janušauskas: „Po pirmo kėlinio atsilikinėjome 0:3 prieš visas rungtynes 10-yje žaidusius Krušos veteranus. Išsirėkėme per pertrauką, pasakėme viską, ką galvojame vieni apie kitus ir sugebėjome išplėšti lygiąsias.

Minimum padaryta, užsitikrinome išlikimą divizione.

Nebuvo kibirkšties pas mūsų žaidėjus. Visi norėjome, kad kažkas už mus viską padarytu. Labai lėtai išsirenkame žaidėjus, leidžiame priimti kamuolį ir patogų pasą padaryti varžovams. Kodėl?”

Imperialas – Advoco 0:7

Na čia nėra ką ir pridurti. Nebent tai, kad Advoco saugas Artūras Sukristovas pelnė per šį mačą pokerį.

Imperialo Facebook paskyra: „Panašu, kad tai buvo vienos blogiausių mūsų rungtynių šiame sezone. Nepaisant to, kad nepavyko normaliai susirinkti, dar ir nė vieno vartininko šį kartą neturėjome. Nors pradėjome labai aktyviai, o pirmas 15 -20 minučių iniciatyva buvo mūsų - spaudėme varžovą, tačiau įmušti nesugebėjome. Vis gi gynyboje sužaidėme nesėkmingai ir praleidome įvartį. Įpusėjus pirmam kėliniui Advoco išlygino žaidimą, bet iki pertraukos daugiau nieko rimto neįvykdė. Antra rungtynių pusė visiškai priklausė varžovams ir jos lyderiui Artūrui Sukristovui. Mūsų žaidėjai aiškiai pavargo ir neišlaikė rungtynių tempo. Taip pat labai sutrukdė visiškai nereikalingos emocijos aikštėje.”

Apžvalgoje prieš savaitę, pergalę spėjau Advoco. Tiesa, maniau, kad Imperialas pasipriešins advokatams kur kas rimčiau, pralaimės 1:3.

Viesulas – Baltai 2:4

Viesulo ir Baltų futbolininkai žaidė bene labiausiai intriguojančias priešpaskutiniajame ture rungtynes.

Apie jas Baltų interneto svetainė: „Kaišiadorys-Baltai" tęsia kovą dėl medalių. 20-ose pirmenybių rungtynėse kaišiadoriškiai viešėjo Vilniuje, kur susitiko su dar vienu pretendentu į apdovanojimus - "Viesulu".

Šįkart "Kaišiadorys-Baltai" nuo pirmųjų sekundžių puolė tvarkyti reikalus aikštėje. Greitos, tikslios mūsiškių atakos ritosi viena po kitos. Galbūt "Viesulas" to nesitikėjo ir jau 7-ąją minutę Kaišiadorių futbolininkai išsiveržė į priekį - savo 18-ąjį įvartį pirmenybėse pelnė Aivaras Klinkevičius.

"Kaišiadorys-Baltai" apsukų nemažino. 11-ąją ir 16-ąją minutėmis meistriškumą pademonstravo Gvidas Juška, šaltakraujiškai pelnęs du svarbius įvarčius - 3:0!

Antrajame kėlinyje aktyvesnis buvo "Viesulas". Progas įvarčiams pelnyti kūrė abi komandos. Nemažai savų šansų turėjo rezultatyviausiu A diviziono žaidėju pretenduojantis tapti A.Klinkevičius. Deja, pritrūkdavo tikslumo, nestandartinio sprendimo ar tiesiog sėkmės. Ketvirtą ekipos įvartį po varžovų vartininko klaidos pelnė Eligijus Lipskis. Kaišiadoriškių vartus kartą tiesiog stebuklingai išgelbėjo vidurio gynėjas Laimonas Eimutis, varžovų apsuptyje numušęs kamuolį nuo vartų linijos. Po siautulingos rungtynių pabaigos "Kaišiadorys-Baltai" iškovojo tris svarbius taškus - pergalė 4:2.”

Viesulo komandos vadovas Giedrius Slivinskas: „Nepavyko gerai sužaisti rungtynių pradžios. Kaip parodė paskutiniai rezultatai, mums dar šiek tiek trūksta iki reikalingo lygio medaliams pasiekti. Antrame kėlinyje pilnai perėmėme iniciatyvą ir užkūrėme gerą pirtį varžovams. Tačiau esminis lūžis buvo pradžia.”

Baltų treneris Andrius Jankauskas: “Šįsyk mūsiškiai didele dalimi rungtynių baigtį nusprendė per 16 minučių, kuomet žaidė lyg iš natų ir pirmavome 3:0. Antrame kėlinyje nuslopome, ko gero, tiek emociškai, tiek fiziškai, nes tikrai ne visi žaidėjai nuolat treniruojasi ir yra puikios fizinės formos.”

O aš atspėjau kiek įvarčių Baltai įmuš. Tik neatspėjau, kiek įvarčių įmuš Viesulas. T.y., teigiau, kad Viesulas neįmuš visai, o viesuliečiai du kartu nuginkluoti varžovų vartininką pajėgė.

Anonsas

Advoco – Viesulas

10.27 20.00 Senvagės

Pirmą ratą Advoco sutriuškino Viesulą 4:0

Prognozuoju, kad ir šįkart Advoco laimės. Tiesa mačas bus kur kas atkaklesnis ir baigsis 3:2.

Imperialas – AFK

10.28 16.00 Fabijoniškių Vilniaus futbolo mokyklos

Imperialas pirmą ratą vieną iš retų savo pergalių iškovojo būtent prieš AFK – 3:2.

Manau, kad šįkart AFK pasieks įtikinamą revanšą – 5:0.

Versmė – Visinčia

10.28 20.00 Fanų

Šalčininkėliuose pirmą ratą Versmė laimėjo 3:1

Rungtynėse dalyvauti negalės net trys Visinčios futbolininkai: Aleksandras Černiavskis, Davitas Gabrielianas ir Viačeslavas Dulko.

Prognozuoju Versmės pergalę 3:1.

Baltai – Nemenčinė

10.29 15.00 Žiežmarių

Baltai pirmą ratą įveikė Nemenčinę 1:0

Dabar kaišiadoriečiams negalės padėti Tautvydas Valkavičius ir Aivaras Klinkevičius, o nemenčiniškiams – Andžejus Rudzianecas.

Manau, kad Baltai įveiks varžovus 4:1.

Kruša – Širvintos

10.30 20.00 Senvagės

Namuose Širvintos buvo akivaizdžiai stipresnės už Krušą – 4:0.

Ir nors dabar širvintiškių sudėtyje negalės rungtyniauti Tomas Janovskis ir Jokūbas Pimpis, Širvintos įveiks varžovus 3:0.

Olimpija – Salininkai

10.30 21.30 Fanų

Salininkai namuose olimpiečius sutriuškino 5:0.

Dabar tikiuosi kur kas atkaklesnių rungtynių ir lygiųjų 2:2.

Baltai – Imperialas

11.04 13.00 Jonavos miesto centrinis

Pirmą ratą Kaišiadorių futbolininkai turėjo vargo su autsaideriais ir nugalėjo Imperialą vos 3:2.

Andrejus Alfimovas ir Igoris Martjanovas negalės padėti Vilniaus komandai.

Spėsiu, kad Baltai vėl laimės. Šį kartą 4:0.

Širvintos - Salininkai

11.05 13.00 Senvagės

Salininkuose Širvintos nugalėjo šeimininkus įtikinamai 4:1.

Atsakomosiose rungtynėse negalės dalyvauti Širvintų vartininkas Tomas Janovskis.

Prognozuočiau sunkią širvintiškių pergalę 1:0.