A divizionas: Be nuostolių – keturios komandos, varžovai toliau lupa Vilties dublerius Visos

FK Viltis nuotrauka

Ir antrame SFL A diviziono ture netrūko stambių rezultatų 3, 4 ir net 5 įvarčių skirtumu.

Kol kas skaudžius pralaimėjimus „kolekcionuoja“ Vilties B ir Viesulo komandos. O diviziono viršūnėje kol kas atsidūrė abejas žaistas rungtynes laimėję Lentvario, Top Kickers, Futbolo Brolių ir TEC futbolininkai.

Viltis B – Lentvaris 0:5 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
15' Andrej Kostevič 0:1
51' Andrej Kostevič 0:2
61' Artūras Borščevskis 0:3
83' Artur Tyševič 0:4
86' Romuald Kliukoit 0:5
43' pašalintas Teodoras Žukas (Viltis B)

Vilties dublerių žaidimas ir rezultatai kol kas tampa didžiausia ką tik prasidėjusio sezono mįsle. Komanda, deklaravusi tikslą kovoti dėl A diviziono nugalėtojų karūnos, po 2 turų turi 2 pralaimėjimus bendru santykiu 1:10.

Pirmame ture Viltį B triuškinę Futbolo Broliai efektyviai naudojosi jų klaidomis gynyboje. Tą patį sekmadienį padarė ir Lentvario komanda.

„Nors Lentvaris buvo stipresnis, verta pastebėti, kad teisėjas nuo pirmų minučių leido žaisti labai kietai. O tai nė vienai komandai nepadėjo demonstruoti kokybiško futbolo“, – pasakojo Vilties B atstovas Teodoras Žukas, pats pirmo kėlinio pabaigoje turėjęs palikti aikštę dėl antro įspėjimo.

„Visą kėlinį Viltis B žaidė dešimtyje, o Lentvaris, nors ir nesukurdamas jokių futbolo stebuklų, pasinaudojo mūsų klaidomis ir įmušė savuosius įvarčius, – pridūrė T. Žukas. – Akivaizdu, kad mūsų komandai dar vis trūksta vienas kito pažinimo ir susižaidimo.“

Komandinė disciplina buvo tas svarbus faktorius, kuris, anot Lentvario atstovo Nerijaus Varno, padėjo iškovoti pergalę.

Nors iš pradžių vyravo atsargus futbolas ir savotiškos žvalgytuvės. Lentvaris stengėsi primesti savo žaidimą ir kontroliuoti kamuolį, o įgyvendinti užduotis svečiams padėjo anksti, jau 15 min. pelnytas įvartis.

„Lūžis įvyko ne tuomet, kai varžovų žaidėjas buvo pašalintas iš aikštės, o tuomet, kai po jų vartininko ir gynėjų klaidos rezultatas tapo 3:0 mūsų naudai. Nuo to momento mes tiesiog mėgavomės futbolu, – pasakojo Nerijus. – Viltis B yra gera komanda. Didelė pagarba jų 61 metų žaidėjui, jis rungtyniauja aikštės viduryje ir neiškrenta iš konteksto. Visai jų komandai linkime sėkmės ir daugiau treniruočių. Tuomet ir rezultatai ateis.“

O Lentvario rezultatai atėjo jau dabar – pirmenybės pradėtos dviem įspūdingomis pergalėmis rezultatu 5:0.

„Sezono pradžia puiki ir neketiname mažinti apsukų. Mes esame SFL'o „underdogai“ – tokiais buvo Ajax Čempionų lygoje. Pernai visi mus nurašė. Šiemet – ir vėl nurašė. Tokie dalykai komandą labai motyvuoja“, – tikino N. Varnas.

FC Vova – Širvintos/VGTU–Vilkai 2:3 (2:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – D. Šimėnas.
14' Ernestas Bilotas 0:1
26' Jogaila Šimkus 1:1
28' Ignas Modėjis 1:2
35' Neto Landal 2:2
59' Deividas Maciulevičius 2:3

Po pergalės Vilkai prisipažino, kad šiame mače jiems akivaizdžiai pristigo jėgų. Ir tai suprantama, nes jie turėjo vos du keitimus, kai šeimininkai – net septynis.

„Pasiekta darbinė pergalė, bet svarbiausia yra pirmieji trys taškai. Labai prastai susirinkome, todėl žaidėjams teko ieškoti tinkamų pozicijų. Dėl to buvo daromos vaikiškos, taktinės klaidos“, – atskleidė VGTU–Vilkų treneris Nerijus Kuzmickas.

FC Vovos treneris Ignas Rudzevičius sekmadienį buvo nusprendęs žaisti „antruoju numeriu“, perleidžiant iniciatyvą oponentams.

„Pastarosiose rungtynėse turėta didesnė kamuolio kontrolė daug naudos mums neatnešė, – sprendimą paaiškino jis. – Planą įgyvendinome, įmušėme du gražius įvarčius, bet pasirodymą apkartino apmaudžios klaidos“.

Pirmas kėlinys vyko sūpuoklių principu. Širvintiškiai išsiverždavo į priekį po įvarčių, kuriuos pelnė pasinaudoję varžovų klaidomis ir nesusikalbėjimu ginantis, tačiau Vova vis lygindavo rezultatą, kai jų oponentai gindamiesi taip pat nežibėjo.

Vis tik į trečią Deivido Maciulevičiaus efektingu smūgiu pelnytą įvartį Vova jau neturėjo kuo atsakyti.

„Galėjome atsitiesi ir po trečio praleisto įvarčio, tačiau rungtynių pabaigoje neišnaudojome kelių labai dėkingų momentų“, – apgailestavo I. Rudzevičius.

Tuo metu N. Kuzmickas lengviau atsikvėpė: „Kaip sakoma, laimi stipresni. Visas rungtynes vedėme, tik po klaidų leidome jiems lyginti rezultatą. Tačiau po fantastiško D. Maciulevičiaus įvarčio supratome, kad trys taškai bus. Gali suklysti ir būti už tai nubaustas kartą, du, bet visą laiką tai tęstis negali.“

Savo komandos žaidime N. Kuzmickas sakė vis dar ieškantis tinkamo braižo, o Vovą pavadino „įdomia komanda, kuri neabejotinai patampys nervus ne vieniems varžovams.“

Top Kickers – FK Pagiriai 4:1 (2:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
29' Šarūnas Krasauskas 1:0
41' Valentin Senčenko 1:1
43' Ričardas Čiepa 2:1
58' Deividas Mačiulis 3:1
82' Deividas Mačiulis 4:1

Iš žemesnio diviziono pakilę ir pirmą kartą A divizione žaidžiantys Top Kickers sezoną pradėjo galingai – trys pergalės taurėje bei lygoje ir net 14 pelnytų įvarčių.

Iškovojant solidžią pergalę prieš Pagirius, iš šeimininkų pusės buvo sužaisti du skirtingi kėliniai.

Iš pradžių Top Kickersams teko pasirūpinti gynyba ir atremti pavojingus svečių išpuolius ir tik po to galvoti apie savo atakas. Sužaidus pusę valandos, Kickersai išsiveržė į priekį (Šarūnas Krasauskas). Tas epizodas Pagiriams baigėsi labai nesėkmingai – ne tik buvo praleistas įvartis, tačiau taip pat traumą patyrė vienas pagrindinių gynėjų. Jo netektis stipriai atsiliepė komandos žaidimo kokybei bei organizacijai.

Kėlinio pabaigoje komandos apsikeitė įvarčiais (2:1). Vis tik antrame kėlinyje išryškėjo šeimininkų pranašumas. Palaipsniui jie tvirtai perėmę iniciatyvą, Artūras Juchno lyg žuvis nardė sutrikusioje Pagirių gynyboje, o Kickersų snaiperis Deividas Mačiulis pelnė dar du įvarčius ir įtvirtino savo ekipos persvarą (4:1).

Top Kickers šiame mače fiksavo statistinius žaidimo komponentus. Ir jei tikėtume pateikiamais skaičiais, tai po lygaus žaidimo prasme pirmo kėlinio antrame veiksmas dažniausiai vyko prie Pagirių komandos baudos aikštelės. Top Kickers antroje mačo dalyje gerokai ilgiau valdė kamuolį (59 proc. prieš 41 proc.), dažniau atakavo vartus (6 prieš 1) ir kėlė net 6 kampinius (varžovai – 0).

Nieko keisto, kad po tokio pasirodymo Top Kickers vadovas Mantas Urbonas konstatavo, jog yra patenkintas sezono pradžia. Kaip pats vaizdžiai išsireiškė – pernai komandai trūko „kilogramų“ aikštėje, dabar ši problema išspręsta.

„Efektyvus puolimas, gera gynyba, smagi vidinė komandos atmosfera. Atrodo, turime viską, kad galėtume duoti kovą įvardintiems favoritams, – sakė M. Urbonas. – Kitame ture laukia Salininkai, pirmą kartą žaisime ant natūralios dangos ir tai nebus paranku mums. Visgi turime kovingą ir subalansuotą komandą.“

Mostiškės–Tonitra – Viesulas 5:1 (1:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – D. Ramanauskas.
39' Viktor Bartosevič 1:0
60' Valdemar Voinič 2:0
70' Valdemar Voinič 3:0
75' Evaldas Lukaševičius (iš 11 m) 3:1
79' Sergej Lukašionok 4:1
85' Sergej Lukašionok 5:1
84' pašalintas Vaidas Lileika (Mostiškės–Tonitra)

Viesulas įmušė pirmą savo sezono įvartį, bet nuo dar vieno triuškinamo pralaimėjimo Evaldo Lukaševičiaus realizuotas 11 m baudinys neišgelbėjo.

Mostiškės šitaip atsigriebė po keisto pralaimėjimo Top Kickersams 0:4 pirmame ture. Nesunku buvo nuspėti, kad šeimininkai bus mačo favoritais, vis tik iš Viesulo tikėjomės aktyvesnio pasipriešinimo.

„Visada į aikštę žengiame nusiteikę kovai. Niekas lengvai nedalina taškų, ypač tokiame konkurencingame divizione, koks yra šiemet. Viesulas toli gražu nėra dovanėlė. Tiesiog mums gerai sekėsi išnaudoti progas“, – pasakojo Valerijus iš Mostiškių komandos.

Antra vertus, jis nesuabejojo saviškių pranašumu. O norą reabilituotis po nesėkmės 1 ture palygino su gyvybiškai svarbiu Liverpool troškimu siekti revanšo prieš Barcą.

Paklaustas, ar stambūs pralaimėjimai sezono pradžioje nepalauš komandos kovinės dvasios, Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas buvo aptakus: „Laikas parodys“.

„Ne pirmas kartas, kai blogai pradedame sezoną, – prisiminė jis. – Dėsime visas pastangas, kad reikalai susitvarkytų. Neskaitant žaidimo kokybės, kurią reikia gerinti, mums koją kiša ir traumos – per rungtynes su Mostiškėmis traumas gavo dar du žaidėjai.“

Ave.Ko. – Futbolo Broliai–Railana 0:1 (0:1)
Kalvelių stadionas. Teisėjas – R. Jasiūnas.
27' Ąžuolas Kaupas 0:1

„Futbolo šiose rungtynėse buvo mažai. Labiau tinklinis be rankų“, – šia sparnuota fraze mačą apibūdino Futbolo Brolių–Railanos vadovas Alikas Kitkovskis.

Kaip ten bebūtų, Futbolo Broliai įrodė, kad solidi jų pergalė pirmame ture prieš Vilties dublerius nebuvo atsitiktinė. Na, o Ave.Ko. šiemet turi ambicingų planų, bet kol kas divizione lieka ir be pergalių, ir be taškų.

Broliai sudėtį mačui pildė sunkiai. Šeštadienį buvo užsiregistravę tik devyni žaidėjai, bet sekmadienį komanda sugebėjo susirinkti.

Nors Ave.Ko. žaidė Kalveliuose, vadinamo namų sienų pranašumo pirmame kėlinyje nesijautė. Pradėję rungtynes apatiškai ir pernelyg nesistengdami, šeimininkai kėlinio viduryje prasileido įvartį. Futbolo Broliams to ir reikėjo – po įvarčio jie nusprendė saugoti rezultatą, o prie to prisidėjo solidžiai žaidęs vartininkas.

Prieš antrą rungtynių dalį Ave.Ko. stovykloje vyko rimtas pokalbis bandant atgaivinti kovingumą. Ir antrą kėlinį Kalvelių futbolininkai pradėjo kur kas energingiau. Atakos nuolat ritosi prie varžovų vartų, tačiau Futbolo Brolių vartininkas buvo nepramušamas.

„Komanda šį sezoną kelia didelius tikslus ir Futbolo Broliai parodė, kad kiekvienas rungtynes reikės sunkiai dirbti dėl pergalės. Dėkojame gausiai susirinkusiems sirgaliams ir pažadame kitą sekmadienį kovoti tik dėl pergalės“, – sakė Ave.Ko. atstovai.

Tuo metu apsigynę Futbolo Broliai rungtynių pabaigoje surengė kelis aštrius išpuolius ir turėjo progų padidinti persvarą. Nepavyko, bet namo komanda vis tiek grįžo su 3 taškais ir A. Kitkovskis dėkojo savo žaidėjams už pademonstruotą charakterį.

TEC – Salininkai 3:1 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – T. Bedulskij.
37' Laurynas Juknys 1:0
44' Artūras Bubokas 2:0
79' Alvinas Dūdėnas 3:0
81' Pavelas Šarynskis 3:1

Buvusių III lygos komandų akistata lyg ir žadėjo nenuspėjamą bei intriguojančią kovą, bet TEC iškovojo gana tvirtą pergalę.

TEC komandos integruota rungtynių statistika byloja apie lygią kovą (kamuolio kontrolė 48 ir 52 proc., smūgiai 9 ir 9). Visgi šio mačo šeimininkai pasižymėjo geresne realizacija.

„Netikiu, kad mūsų žaidėjai nesistengė. Manau, kad netgi labai stengėsi. Bet ir TEC dėjo visas pastangas bei laimėjo. Kitą kartą nugalėsime mes, net neabejoju tuo“, – pareiškė Salininkų treneris Pranas Janušauskas.

Salininkiečių pastangos ypač buvo juntamos įsibėgėjant pirmam kėliniui, kai jie kelias minutes buvo uždarę varžovus jų aikštės pusėje ir kėlė tris kampinius iš eilės. Bet TEC rado kuo atsakyti, susigrąžino teritorinę persvarą, o baigiantis kėliniui, ją sutvirtino dviem įvarčiais.

Prieš antrą kėlinį TEC'ai vylėsi, kad Salininkų troškimas lyginti rezultatą įžiebs jiems žalią šviesą kontratakoms bei suteiks galimybių dar labiau padidinti skirtumą. To nebuvo – aikštėje vyravo lengvas chaosas, kuriame Alvinui Dūdėnui pavyko įkalti trečią įvartį.

„Kai atrodė, kad viskas baigta, trumpas atsipalaidavimas lėmė netikėtą varžovų įvartį. Po to buvo sunku, bet komanda atsilaikė, – sakė TEC atstovas Donatas Stakauskas. – Džiugu dėl pergalės prieš stiprius varžovus. Ir nors rungtynės buvo geresnės nei pirmame ture, mūsų žaidime dar pasitaiko bangavimų.“

Tų bangavimų apstu ir Salininkų komandos demonstruojamame futbole. O jų treneris, regis, niekada nebus patenkintas saviškių žaidimu.

„Tas mėgėjiškas futbolas turi savų niuansų. Rezultatai ateis tik tada, kai žaidėjai ims galvoti ne kiekvienas apie save, o visi apie komandą. Reikia suprasti komandinio žaidimo svarbą. Aš matau ir pozityvo, kad judame į priekį, nors vis dar trūksta daugiau bendrų treniruočių. Turime daug jaunimo, kuriam trūksta šaltakraujiškumo. Žaidėjams kartais mano sprendimai atrodo keisti. Suprantu, kad jie ne visuomet yra teisingi. Bet po pralaimėjimo lengviausia nuleisti rankas ir apkaltinti kitus“, – kalbėjo P. Janušauskas.

Pabaigai verta pastebėti, kad šių komandų tarpusavio susitikimų istorijoje tai buvo jau penktas mačas iš eilės, kai nugalėjo 3 įvarčius įmušusi komanda.

Trečiasis turas (gegužės 12–13 d.)

Širvintos/VGTU–Vilkai – TEC. Sekmadienis, 15.00, Širvintų stadionas. Nors TEC laimėjo abejas žaistas rungtynes, šis išbandymas bus rimčiausias – progresuojantys Vilkai namie sieks pirmosios pergalės. Prognozė: 2:2.

Mostiškės–Tonitra – Viltis B. Sekmadienis, 18.00, Nemenčinė. Po pirmųjų dviejų Vilties B pasirodymų net sudėtinga prognozuoti šios komandos rungtynių baigtį. Komanda yra paskutinė, o įvarčių santykis – beviltiškai prastas. Tačiau norisi tikėti, kad trečiame ture prasidės Vilties dublerių kopimas aukštyn. Prognozė: 0:1.

Lentvaris – Ave.Ko. Sekmadienis, 18.00, Kalvelių stadionas. Lengvomis pergalėmis ir galingu pasitikėjimo užtaisu pirmenybes pradėję lentvariškiai pasiryžę į miltus sumalti išankstinius apžvalgininko ir kitų „žinovų“ spėjimus. Šis mačas sekmadienį labai gerai atsakys į klausimą, ko verta šiemetinė Lentvario komanda. Panašu, kad Kalveliuose bus karšta. Prognozė: 3:3.

Salininkai – Top Kickers. Sekmadienis, 19.00, Dilgynės stadionas. Vertinant komandų žaidimą sezono pradžioje, pranašiau atrodo įvairesnę sudėtį turintys Top Kickers. Bet Salininkų pranašumu taps Dilgynės stadionas, tad tarp lyderių atsidūrusių Kickersų laukia sunkus vakaras. Prognozė: 2:3.

Viesulas – FK Pagiriai. Sekmadienis, 20.00, Fabijoniškių VFM. Po šio mačo sumažės komandų, A divizione dar neturinčių taškų. Jei Viesulo nesugniuždė pirmos dvi nesėkmės, taškų gali gauti abi ekipos. Vis tik šį kartą dar labiau tikėtina svečių pergalė. Prognozė: 1:3.

Futbolo Broliai–Railana – FC Vova. Pirmadienis, 20.15, Fabijoniškių VFM. Didžiajame futbole Futbolo Broliai dar nėra pralaimėję FC Vovai ir šią tendenciją pamėgins išlaikyti pirmadienį. Tačiau pasistiprinusi Vova šiemet kels sunkumų visoms be išimties diviziono komandoms. Prognozė: 2:2.