A divizionas: Ave.Ko. stabtelėjo, tačiau išliko pirmi, TEC įmušė aštuonis Visos

Šeštadienį Lentvario ir Vilties B komandų rungtynėmis Trakuose prasideda 13–asis SFL A diviziono turas.

Lentvariui tai bus pirmasis susitikimas rudens rate. Tuo metu Viltis B savo rungtynes prieš savaitę sužaidė – atkaklioje kovoje LFF stadione 0:1 pralaimėjo Futbolo Broliams–Railanai.

Nugalėtojams Daumantas Žukauskas lemtingą įvartį įmušė 74 min.

O štai ką apie tas rungtynes pasakojo Vilties B treneris Sercanas Saylikas: „Kadangi pradėjome treniruotis 2 kartus per savaitę, tai pradėjo labai ryškiai matytis. Galiu pasakyti, kad sužaidėme geriausias sezono rungtynes. Gynėmės nuo vidurio ir tokiu būdu privertėme varžovą žaisti tik aukštais perdavimais. Suskaičiavau 5 įvarčių progas, kurias turėjome realizuoti. Turbūt daugiausiai šį sezoną. Varžovai irgi turėjo pora pavojingų progų, bet, manau, pasirodėme geriau ir tikrai galėjome laimėti. Skaudu, tačiau varžovai įmušė įvartį būtent mūsų silpniausioje vietoje – iš kampinio. Manau, kad komanda žaidžia daug geriau po pertraukos, ir tikiuosi, kad kai prisijungs žaidėjai, kurie dar atostogauja, kovosime dėl išlikimo šiame divizione.“

Ave.Ko. – FC Vova 2:2 (0:1)
Kalvelių stadionas. Teisėjas – D. Ramanauskas.
23' Vitor Salmaso 0:1
25' Viliam Novicki 1:1
65' Aslan Oliveira (iš 11 m) 1:2
90' Viliam Novicki (iš 11 m) 2:2

Centrinė praėjusio turo dvikova neabejotinai vyko Kalveliuose tarp šių dviejų komandų. Ave.Ko. nelaimėjo, kas nutiko tik ketvirtą kartą šiais metais, tačiau išlaikė trijų taškų atotrūkį prieš varžovus.

FC Vova tradiciškai parengė išsamią rungtynių santrauką.

Galima manyti, kad mačo šeimininkams netgi pasisekė – rungtynes jie baigė be antro kėlinio viduryje pašalinto Vitalijaus Viršilo, o rezultatą išlygino tik paskutinę minutę.

Nepaisant to, Ave.Ko. vadovas Sergejus Lajevskis tą dieną buvo labai piktas. Pabrėšime – labai piktas.

„Nežinau, ar paskelbsite viską, ką surašysiu, tačiau labai to norėčiau. Tai buvo centrinės turo rungtynės, o jų centrine figūra tapo teisėjas, neleidęs žaisti futbolo. Net Čempionų lygoje nėra tokio „protingo“ teisėjavimo, kai po kiekvieno taisyklių pažeidimo 3–4 minutes buvo dėstoma lekcija, o pačiam žaidimui teko gal tik 15 minučių, – piktinosi S. Lajevskis. -

Teisėjų sprendimai buvo klaidingi – du 11 m baudiniai į abiejų komandų vartus, kai jų nebuvo ir klaidingas mūsų žaidėjo išvarymas. Kalbant apie varžovus, FC Vovos komanda gera, gebanti žaisti solidžiai, tačiau yra ir puikūs aktoriai. Ypač vartininkas. Bet ne visi aktoriai tampa gerais futbolininkais. Kai tik teisėjas leido žaisti, vyko arši kova kiekviename aikštės metre, tad lygiosios yra dėsningos. Savo žaidėjais didžiuojuosi, nes 20 minučių žaisdami prieš tokią gerą komandą sugebėjo ir išlyginti rezultatą. Tai herojiškumas.“

TEC – FK Pagiriai 8:0 (3:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – F. Butkevič.
7' Vytautas Žičius 1:0
12' Vytautas Žičius 2:0
15' Vytautas Žičius 3:0
47' Valdemar Šaveiko 4:0
48' Ignas Griškonis 5:0
56' Vytautas Žičius 6:0
71' Ignas Griškonis 7:0
75' Valdemar Šaveiko 8:0

Dažnai akcentuojame, kad TEC'ų rungtynėse nuobodu nebūna ir pasitaiko atvejų, kai per jas krenta kelis kartus didesnis įvarčių kiekis, nei statistinis vidurkis.

Ir šį sykį TEC sužaidė efektingai, maža to, patys sugebėjo išlaikyti sausus vartus. Tai nutiko tik antrą kartą sezone.

Rezultatą TEC „pasidarė“ per pirmąsias 15 minučių, stebėtinai greitai hat–tricką sumušus Vytautui Žičiui, tad kaip sakė šios komandos vadovas Aurimas Baubkus, apie tokias rungtynes nelabai yra ką papasakoti.

„Pradėjome susikaupę ir turėjome planą nuo pradžių presinguoti bei siekti greitų įvarčių. Iš esmės tai gavosi labai gerai. Po įmuštų įvarčių pastebėjome, kad varžovai žaidžia nepilnos sudėties (dešimtyje). Sakyčiau tai padarė mums meškos paslaugą, nes atsipalaidavome ir užuot kontroliavę žaidimą bei labiau kūrę prie varžovų vartų – skubėjome ir viską bandėme spręsti individualiai, – teigė Aurimas. – Dėl to, manau, jog iš visų 90min. sužaidėme 2–3 atkarpas, kurių metu demonstravome kokybišką futbolą.“

Senvagėje TEC narių susirinko net 19 ir esant tokiai žaidimo eigai, pasireikšti gavo visi.

Niūresnė padėtis Pagirių stovykloje, kurie net tik neturėjo keitimų, bet ir žaidė mažumoje.

„Atostogos ir didelis skaičius traumuotų žaidėjų apsunkino mūsų planus. Sukamės su tuo, ką turime – su 10–11 žaidėjų rungtynėse. Todėl tikėtis teigiamo rezultato negali. Tikiuosi, greitai įveiksime šią krizę, nes kitokiu atveju teks atšaukti komandą iš pirmenybių“, – nerimavo Pagirių vadovas Markas Vasilevskis.

FK Mostiškės–Tonitra – Top Kickers 0:2 (0:2)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – S. Aleknavičius.
2' Mantas Urbonas 0:1
32' Andrius Survila 0:2

Prizinės vietos siekiantys ir suprantantys, kad barstyti taškų kovose su žemiau esančiomis komandos negalima, Top Kickersai antrą ratą pradėjo sėkmingai.

Jau 2 min. juos į priekį išvedė komandos vadovas Mantas Urbonas, o po pusės valandos persvarą padidino Andrius Survila.

Abu šiuos epizodus puikiu rakursu fiksavo Top Kickers media komanda.

„Jau rungtynių pradžioje praleistas įvartis nebuvo geras startas, tačiau vėliau kovojome garbingai ir sukūrėme ne vieną progą, – tikino Mostiškių komandos atstovas Valerijus. – Top Kickersų vartininkas traukė visas mūsų progas, net su išėjimu 1 prieš 1 susitvarkė. Sakyčiau, geriausias rungtynių žaidėjas. Jei ne toks jo žaidimas, galėjome galvoti apie lygiąsias.“

Su tokiu varžovų vertinimu dalinai sutiko ir M. Urbonas: „Turėjome daug atostogautojų, todėl į išvyką keliavome negausiai ir be centro gynėjų. Laukėme rezultatyvių rungtynių ir vylėmės, kad įmušime daugiau už Mostiškių komandą. Gerai susiklostė rungtynių pradžia, bet nuo to lengviau netapo. Visas rungtynes pavojingų progų pasitaikydavo prie abiejų komandų vartų, ir išties porą kartų meistriškumą teko demonstruoti mūsų vartininkui.

Vis tik patys ne kartą galėjom uždaryti rungtynes ir ramiai laukti pabaigos, bet šįkart puolėjų taikikliai buvo išsiderinę. Svarbiausia, kad pavyko iškovoti 3 taškus, tad toliau kvėpuojame varžovams į nugarą. Mačiau kelis netikėtus šio turo rezultatus, nuo to lentelėje tik įdomiau.“

FK Salininkai – Širvintos/VGTU–Vilkai 3:0 (0:0)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – K. Bartuškevičius.
70' Rafal Rusecki 1:0
72' Aleksandras Krasauskas 2:0
75' Pavelas Šarynskis 3:0

O štai Širvintų Vilkams ši nesėkmė kovoje dėl medalių gali būti labai skausminga ir reikšminga.

Todėl jų trenerio Nerijaus Kuzmicko komentaras optimizmu nedvelkė: „Po atostogų vėl negalime pramušti varžovų gynybos, mažai smūgių į vartus, neišnaudojami krašto saugai, o nesmūgiuojant sunku laimėti. Aišku, mums Dilgynės stadionas taip pat pakišo koją. Vaikiškos klaidos, nesusikalbėjimas tarp gynybos grandies ir saugu tapo pagrindiniu nesėkmės faktoriumi. Puolėme atakuoti, o gavosi, kad mums mušė, nedovanojo už klaidas.“

FK Salininkai idealią atkarpą sužaidė antro kėlinio viduryje. Ir nors reiklusis šios komandos treneris Pranas Janušauskas pareiškė, labai norint visada galima rasti priekaištų, šį kartą jo mintyse geresni dalykai nusvėrė menkesnius nesusipratimus ir paliko teigiamą įspūdį.

„Žaidėjai suprato, kad sugipsuota ranka jiems nebegalėsiu pagelbėti, todėl patys turi žaisti gerai. 3:0 mėgėjų lygyje nieko nereiškia. Širvintos gera komanda, bet tas gausus susirinkimas jiems galbūt netgi pakišo koją, – vertino P. Janušauskas. – Kol kas reikia džiaugtis. Turnyro lentelė kuo toliau darosi vis įdomesnė. Komandų bėgimo takelyje didelis susistumdymas, niekas nenori užleisti pozicijų."

13 turo rungtynės (Rugpjūčio 24–26 d.)

FK Lentvaris – Viltis B

Šeštadienis, 16.30, Trakų naujas stadionas. Pirmame rate – 5:0. Prognozė: Lentvariui šį kartą eisis sunkiau: 3:1.

Širvintos/VGTU–Vilkai – FC Vova

Sekmadienis, 16.00, Ukmergės centrinis stadionas. Pirmame rate – 3:2. Prognozė: Tik pagerėjusi realizacija leistų Širvintoms neprarasti taškų antrą savaitę paeiliui: 2:2.

FK Pagiriai – Top Kickers

Sekmadienis, 17.00, Dilgynės stadionas. Pirmame rate – 1:4. Prognozė: svečių nesunki pergalė 1:4.

Viesulas – Mostiškės–Tonitra

Sekmadienis, 18.30, Senvagės stadionas. Pirmame rate – 1:5. Prognozė: Proga Viesului atidaryt taškų sąskaitą – 2:2.

FK Salininkai – TEC

Sekmadienis, 19.00, Dilgynės stadionas. Pirmame rate – 1:3. Prognozė: Kova tarp pretendentų į medalius nugalėtojo neišaiškins – 2:2.

Futbolo broliai–Railana – Ave.Ko.

Pirmadienis, 20.15, Fabijoniškių stadionas. Pirmame rate – 1:0. Prognozė: pavasario netikėtumas neturėtų pasikartoti – 1:3.