A divizionas: Ave.Ko akibrokštas Trakuose Visos

Ėmė ir iškrėtė šposą Ave.Ko. Kokį? Nuvažiavo Kalvelių futbolininkai į Trakus ir ten įveikė Sekmadienio Futbolo Lygos A diviziono lyderius. Ir ne bet kaip, o ganėtinai dideliu skirtumu 5:1. Manau, kad ne aš vienintelis, kuris žvilgtelėjęs į rezultatą, nelabai norėjo juo patikėti?

Kaip ten bebūtų, Trakai išsilaikė pirmojoje vietoje. Nes Širvintos nepajėgė laimėti Nemenčinėje. Tiesa, tenai iki širvintiškių laimėjimo buvo gerokai toli. Širvintos du kartus lygino ir tikrai neturėjo žaidimo persvaros. Ir tas lygiąsias, manau, gali vertinti, kaip iškovotą tašką, o ne kaip du prarastus.

Nelaimėjo ir dar viena pretendentė į medalius – Mostiškių ekipa. Ją pristabdė turnyro lentelės apačiose įsikūrusi Kruša.

Tad sėkmingiausiai turas susiklostė Advoco. Palaužusi Futbolo Brolius, ši komanda sustiprino savo pozicijas.

Nemenčinė – Širvintos 2:2

Kaip ten bebūtų sužaidę Trakai su Ave.Ko, šios rungtynės buvo svarbiausias turo mačas. Nes jame susitiko dvi didžiojo penketo ekipos.

Prognozėje spėjau, kad šeimininkai nugalės Širvintų futbolininkus 2:1, ir bent jau pasak Nemenčinės komandos vadovo Vladimiro Pivovaro, buvau ne taip ir toli nuo taiklaus šūvio.

„Buvau labai piktas ant teisėjų. Tikrai šitas rungtynes turėjom laimėti. Pirmas varžovų įvartis – šimtaprocentinė teisėjų klaida. Nuošalės nepakėlė, nors ji buvo dviejų metrų. Tada jie sulygino, - kalbėjo Nemenčinės vadovas. - Po minutės po antrojo įvarčio įmušėm trečią, teisėjas neįskaitė. Nes Nikolajus Puzyrejus nedabėgo iki linijos ir nematė – buvo įvartis ar nebuvo...“

Du kartus Nemenčinės futbolininkai pataikė į virpstus.

„Pagal viską turėjom laimėti, - pasikartojo nemenčinietis. - Širvintos iš dviejų progų įmušė du įvarčius, o mes – du įvarčius iš daug progų.“

Kaip ten bebūtų, rezultatas yra toks, koks yra, o Nemenčinė prarado progą pakilti aukščiau ir išlieka paskutinėje didžiojo penketo vietoje – penktojoje. Širvintos gi smuktelėjo viena vieta žemyn į trečiąją.

Trakai – Ave.Ko 1:5

“Kaip kovojo vyrai ir koks buvo atsidavimas net žodžiais sunku apsakyt,“ – pergalės emocijomis pulsavo Ave.Ko socialinio tinklo Facebook paskyra.

Rašiusį tą eilutę aš visiškai suprantu. Vis tik ne kas diena atsitinka taip, kad kas nors Trakus triuškintų. Ir dar jų pačių stadione.

Galbūt Ave.Ko atveju sudirbo gerai žinomas „naujo trenerio sindromas“?  Visi juk žinom, kad labai dažnas atvejis, kai pasikeitus treneriams, atėjus naujam strategui, pirmą mačą komanda sužaidžia aukščiau savo galimybių.

Nors pavadinti Sergejų Lajevskį nauju treneriu nebūtų tikslu. Jis kažkadaise Ave.Ko treniravo. Bet galimai jo sugrįžimas po ilgo laiko ir išprovokavo tą sindromą.

Pagrindinė kova tarp ekipų vyko pirmą rungtynių pusę. Svečiai iš Kalvelių įmušė pirmi, trakiškiai sulygino, bet netrukus vėl prasileido. Du įvarčius paeiliui.

O antrą kėlinį rezultatas tik paaugo.

„Už savo klaidas reikia skaudžiai sumokėti... Tą kainą puikiai atspindi rezultatas. Buvom bejėgiai prieš varžovus“, - pripažino A diviziono lyderių Facebooko paskyra.

O anonsuodamas rungtynes prognozavau įtikinamą Trakų pergalę 3:0...

Advoco – Futbolo Broliai 3:1

Kaip jau rašiau, labiausiai šis turas nusisekė Advoco. Nors rungtynių su Futbolo Broliais pradžioje ta sėkmė neatrodė tokia užtikrinta.

11 minutę praleidę įvartį, Advoco futbolininkai sulygino rezultatą jau gerokai po pertraukos. Vėliau įmušė dar du įvarčius – išspaudė maksimumą, kaip rašo Advoco atstovas Artūras Krasnoložskis: „Iškovojome pergalę, bet žaidžiame labai banguotai. Pradėjome rungtynes labai chaotiškai, gavome greitą įvartį ir šiaip po pirmojo kelinio atrodė, kad šiandien nerasime savo žaidimo ir vėl merksime taškus. Tačiau per pertrauka pakalbėjome, parodėme charakterį ir antrąją rungtynių pusę žaidėme visiškai kitaip. Pradėjome kurti pavojingas atakas, pamatę, kad šiandien gali viskas pavykti ir išspaudėme maksimumą. Varžovai, apart pirmųjų 15 minučių, žaidė taktika „mušk i priekį ir kabinkis už kamuolių“, vėliau, turbūt, pavargo, kuo mes ir pasinaudojome. Esu patenkintas, kad grįžome i kovą dėl medalių, tačiau tai tik pradžia.”

Futbolo Brolių Facebook paskyra: „Per keturis turus iškovojom 1 tašką. Genėtinai prastai renkamės į rungtynes, todėl rezultatai niekuo nestebina. Visi pralaimėjimai - rezultatu 1:3. Rungtynėse būna tikrai gerų atkarpų, tačiau neužtenka jėgų išlaikyti tempą iki galo. Kaip bebūtų keista tai sakyti - kovojam dėl išlikimo divizione.“

Futbolo Broliai užima aštuntąją turnyro lentelės vietą, Advoco šoktelėjo į antrąją.

Prognozėje spėjau lygiąsias 1:1.

Kruša – Mostiškės 0:0

Kaip pirmą ratą, taip ir dabar. Abu šių komandų tarpusavio mačai baigėsi be įvarčių.

“Jeigu tai pasikartotų ateinantį sekmadienį, į aukščiausias vietas besitaikančios Mostiškės, matyt, visus nagus apsigraužtų.

Todėl, kaip ten bebūtų, spėsiu Mostiškių pergalę. 4:0”, - rašiau aš prognozėje.

Hm… Įdomu, kaip ten su Mostiškių futbolininkų nagais?

„Kovingos rungtynes kur labiausiai pasižymėjo gynyba. Sakyčiau, visiškai vienodo pajėgumo komandos, žaidimas vyko iki pirmojo įvarčio, kurio, deja, pelnyti taip ir nepavyko. Tiesą sakant, paskutinę rungtynių minutė mūsų žaidėjas buvo pargriautas Krušos baudos aikštelėje. Pernelyg akivaizdu kad nešvilpti baudinio, tačiau teisejui atrodė. Dėsningesnis rezultatas – lygiosios. Taip ir įvyko“, - apie rungtynes rašo Mostiškių Facebook paskyra.

Po šių lygiųjų Mostiškės turnyro lentelėje yra ketvirtos, Kruša – priešpaskutinė dešimta.

Viltis B – Viesulas 1:0

Ir čia su prognoze nepataikiau. Prognozavau rezultatyvias lygiąsias 2:2, o vyko atkaklios rungtynės su nedaug progų, kurias laimėjo vienintelį įvartį įmušusi Viltis.

Tą patvirtino ir Viesulo komandos vadovas Giedrius Slivinskas, pats tiesa rungtynėse nebuvęs: „Kiek man sakė, rungtynėse nebuvo daug momentų. Visi žaidė kokybiškai, bet įvarčių kiek stigo. Buvo vieno įvarčio rungtynės ir kas įmušė, tas įmušė.“

O Viesulo Facebook paskyra apie susitikimą rašo taip: „Pirmadienio vakaras buvo nesėkmingas ne tik Lietuvos rinktinei, bet ir mums. Žaisdami prieš Vilties B komandą (nors kokia ten B, kai žaidžia II lygos žaidėjai) nesugebėjom pelnyti įvarčio, nors šiokios tokios atakos ir gaudavosi visai neblogai. Kamuolys skriejo dažniausiai už vartų. Kova buvo tikrai ne iš liūdniausių, parodytos 5 geltonos kortelės.

Šiaip bankę jie įmušė tokią mums nelabai linksmą, nes jų žaidėjas sugebėjo gauti pasą tarp mūsų vidurio gynėjų. Paguldė vartininką ir jau įmušė į tuščius vartus.

Nėr ką daug pasakoti, žaidimas vyko gal tik ne pagal mūsų planą, bet nebuvo gi taip jau su juo blogai. Susicementuosim ir tikrai ateis tos pergalės.“

Viltis B, kaip buvo taip ir liko šeštojoje vietoje, Viesulas – devintojoje.

Anonsas

Širvintos – Advoco

09.16 17.00 Širvintų

Vienerios iš dviejų svarbiausių turo rungtynių, kuriose susitiks dvi pirmojo penketo komandos.

Ir Advoco, ir Širvintos yra surinkę po tiek pat taškų. Tik advokatai yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau nei širvintiškiai.

Advoco pirmojo rato tarpusavio susitikimą laimėjo 2:1.

Advokatų komandoje Širvintose negalės žaisti saugas Vilius Bundulas.

Ir iš tiesų yra labai sunku nuspėti šios dvikovos laimėtoją. Nenustebintų nei širvintiškių, nei Advoco pergalė.

Tad spėsiu, kad nelaimės nei vieni, nei kiti. Lygiosios 1:1.

Mostiškės – Trakai

09.16 17.00 Nemenčinė

Dar vienas didžiojo penketo ekipų tarpusavio susitikimas tuo pat metu.

Pirmą šių komandų mačą Trakuose 2:1 laimėjo šeimininkai.

Spėju, kad ir šis mačas baigsis tokiu pat rezultatu. Įtariu vyksiant atkaklias rungtynes, kurių Trakai tiesiog neleis sau pralaimėti antrą kartą paeiliui.

Viesulas – Kruša

09.16 18.15 Senvagės

Pirmą ratą Kruša Viesulą sutriuškino 3:0.

Ir nors dabar dėl kortelių rungtyniauti negalės Viesulo legionierius gynėjas Victoras Aghaunoras Azuka, statysiu ant Viesulo pergalės 2:1.

Ave.Ko – Geležinis Vilkas

09.16 19.00 Kalveliai

Praėjusį turą sensaciją pateikę Ave.Ko futbolininkai dabar žais su turnyro autsaideriu Geležiniu Vilku namie.

Pirmojo rato šių komandų susitikimą Ave.Ko laimėjo 4:1.

Tokią pačią kalveliškių pergalę prognozuoju šioms rungtynėms.

Futbolo Broliai – Viltis B

09.17 20.20 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Per pirmąjį ratą Vilties B komanda laimėjo labai atkaklią dvikovą prieš Futbolo Brolius 4:3.

Nemanau, kad atsakomasis komandų susitikimas bus mažiau atkaklus. Tik prognozuosiu, kad jis baigsis lygiosiomis 1:1.