A divizionas: "Aukštesnės jėgos" Nemenčinei padėjo Visos

Sekmadienio Futbolo Lygos A diviziono komandoms likus žaisti nuo 3-ejų iki 5-erių rungtynių, niekas joje neaišku. Šansų tapti čempione turi net šešios komandos, šansų patekti į stipriausiųjų trejetą – net septynios.

Ir vietos nuo pirmos iki šeštos čia keičiasi kas turą.  Nes nėra A divizione stabilių komandų, kurios skintų pergales mače po mačo.

Ir tai yra puiku. Bent jau tiems, kas žiūri į šias pirmenybes iš šono. Nes tokia intriga, kaip SFL A divizione, pasitaiko retai kur.

Kas išliko stabilu po pastarojo turo, tai komandų pavadinimai dviejose aukščiausiose turnyro lentelės vietose: Trakai ir Advoco.

Kita vertus, net negali sakyti, kuri iš šių ekipų yra tikroji diviziono lyderė. Pažiūrėsi į iškovotus taškus – bus Trakai, pažiūrėsi į prarastus – bus Advoco.

Ir toliau – panašiai. Treti – lyg ir širvintiškiai, bet pagal prarastus taškus jie būtų apskritai šešti. Žodžiu – įprastas A divizionui persipynęs mazgas, kuris išsiraizgys, veikiausia, sužaidus tik paskutinįjį pirmenybių turą.

To šiam turnyrui ir linkiu.

O pasakojimus apie rungtynes pradėkime nuo bažnyčioje apsilankiusios Nemenčinės pergalės labai svarbiose rungtynese su Mostiškėmis.

Mostiškės – Nemenčinė 1:4

Vladimiras Pivovaras: „Labas. Matai, - kreipimasis į aukštesnes jėgas padėjo...  – pradėjo  savo laišką Nemenčinės komandos vadovas Vladimiras Pivovaras. Prieš šias rungtynes Nemenčinės komanda žadėjo apsilankyti bažnyčioje. - Bet šiaip laimėjom, manau, "po delu". Ką Mostiškės berašytų, progos prie mūsų vartų atsirado tik tada kai pirmavom 3:0. Natūralu, kad leidom sau atsipalaiduoti.

 Viename tik tikrai palaikysiu Mostiškės - tai pagrindinio teisėjo darbas. Dažnai būna, kad viena ar kita komanda nepatenkinta varžybų teisėjavimu. Tokioje situacijoje dar galima būtų sakyti: „nu bet varžovams teisėjas buvo visai geras...“

Man tada iškyla toks klausimas: o kas būna, kai abi dvi komandos blogai įvertina teisėjo darbą? O gi nieko nebūna. Teisėjui  lygiai taip pat absoliučiai pofig, kaip jie atidirbo ir kaip jie buvo įvertinti...  Atvažiavau, babkes paėmiau ir tiek žinių... Svarbu nepamiršti dar už benzą nutręšti... 

Tai būtent taip buvo ir praeita sekmadienį mūsų rungtynėse. Ir tiek mūsų,  tiek iš Mostiškių nepasitenkinimai liks tik mūsų komandose.. .

Nors pripjauta buvo tiek, kad ne vienam mačui užtektų. 

Tai vat tiek ir tų žinių, iš Nemenčinės parapijos. “

Mostiškių Facebook paskyra mačą aprašė taip: „Pralaimėta lygioje kovoje stipriam varžovui. Nors iš tikrųjų Nemenčinė atrodė tikrai geriau, nepaisant to, kad mes smūgiavome daugiau - visi kamuoliai krito į vartininką arba šalia vartų.

Atskirai verta paminėti rungtynių teisėją. Nors šiaip mes vengiame apie tai kalbėti, bet ši kartą - sulaužytos rungtynės ir šiaip gaila, kad yra teisėjų, kuriems tiesiog nusispjauti į jų darbą, Gaila, kad tokie teisėjai skiriami teisėjauti kovoje dėl medalių, Gaila ir paties teisėjo, kuris nemato ir nesupranta, kas vyksta...”

Prognozuodamas spėjau Nemenčinės pergalę, bet ne tokią užtikrintą – 3:2.

Viesulas – Trakai 1:3

Prognozuodamas šias rungtynes lyderiams Trakams spėjau nesėkmę – lygiąsias 2:2. Trakiškiai nesuklupo, nors galimybių tam ir turėjo. Po pertraukos jiems teko gelbėti situaciją, nes pirmą kėlinį Viesulas laimėjo 1:0. Ir gelbėti ją nebuvo taip lengva, santykį savo naudai trakiškiai persvėrė tik 76-ą rungtynių minutę.

 „Nors pirmame kėlinyje mūsų Rokas pelnė įvartį, varžovai tik prasidėjus antram kėliniui rezultatą išlygino, - rašo Viesulo Facebook paskyra. - Kovingos rungtynės, tačiau viskas korektiškumo ribose. Pasakyti, kad komandų skirtumas buvo labai didelis negalėčiau, tačiau šiandien geresni buvo Trakai, kurie 76 minutę pelnė antrą įvartį, o paskui, kaipuolėm lyginti, gavom dar vieną baranką. 
Pačių rungtynių atžvilgiu tai teisėjavimas buvo geras, publika kultūringa, o žaidėjai, nors ir pakeiksnodavo vienas kitą, tačiau tai tikrai negadino futbolo grožio.
Žinoma, turėjom dvi realias progas, kai varžovų vartininkas nelabai jau būtų padėjęs, bet čia futbolas ir laimi ne progos, o pelnyti įvarčiai. 
Ačiū varžovams už gerą grajų, na o mums belieka toliau kovoti dėl išlikimo (nors nemanau, kad jau tokie silpni esam).”

Ave.Ko – Advoco 0:2

Ave.Ko patyrė pirmą pralaimėjimą nuo tada, kai šią komandą grįžo treniruoti Sergejus Lajevskis. Kalvelių aikštėję pergalę iškovojo į  diviziono auksą taikantys Advoco.

Pats S. Lajevskis įvardijo Advoco, kaip stipriausią varžovą su kuriuo jo treniruojamai komandai teko žaisti per tas ketverias pastarąsias rungtynes. Visai neblogas įvertinimas, žinant, kad vieni iš tų keturių Ave.Ko varžovų buvo ir šiuo metu pirmaujantys divizione Trakai.

S. Lajevskis: “Susirinkimas buvo geras, kaip ir oras.

Rungtynės buvo sunkios, šį kartą nesugebėjom laimėti. Iš patarų varžovų Advoco buvo stipriausi. Aikštėje vyko apylygė kova. Kiekviena komanda sukūrė daug pavojingų progų, bet varžovui pasisekė daugiau nei mums.

Kiekvienas žaidėjas atidavė visas savo jėgas rungtynėms ir labai ačiūi jiems už tai. Dar norėčiau pasakyti ačiū jaunajam vartininkui Robertui Pilatui už gerą žaidimą ir jo debiutą pagrindinėje komandoje.

Mano nuomonė tokia, jog tą vakarą mes nebuvom silpnesni už priešininkus.

Labai ačiū varžovams už gerą žaidimą. Tai yra gera motyvacija mums toliau tobuleti.”

O Advoco atstovas Artūras Krasnoložskis (kaip ir visi sužaidę Kalveliuose) pagailėjo gero žodžio miniatiūrinei šio miestelio futbolo aikštei: „Pergalė pasiekta stadione, kuriame neturėtų būti žaidžiamas futbolas apskritai. Mano manymu visų pirma futbolas prasideda nuo malonumo, kurį žaidėjas jaučia. žaisdamas šios sporto šakos rungtynes. Tačiau tokioje aikštelėje, kurioje tik gavus kamuolį reikia mušti į priekį ir tiesiog tikėtis varžovų klaidos, nesugebėti padaryti trijų lietimų ne todėl, kad tu to padaryti nemoki, bet todėl, jog tiesiog nėra laisvos erdvės, belieka tiesiog spirti kur papuolė.

Sutinku su nuomone, jog reikia populiarinti futbolą apskrityse, tačiau reikia ieškoti kitų galimų variantų.

 Žaidėme vėlai - 19 val., apšvietimas - tragedija.

Kalbant apie pačias rungtynes, tai varžovai šaunuoliai, pirmajame kėlinyje turėjo dvi mirtinas progas, jeigu būtų įmušę, neaišku kaip rungtynės pasibaigtų. Matosi, kad jų žaidimas dabar yra pakilime. Mes gi turėjome pirma priprasti prie aikštės siurprizų, todėl reikėjo laiko, kol pradėsi kurti pavojingus momentus. Antrajame kėlinyje įsidrąsinome ir po Ave.Ko. gynėjų klaidų įmušėme du įvarčius, vėliau nusileidome į gynybą.

Labai malonu buvo matyti daug žiūrovų, kas prideda žaidimui grožio.

Šioje turnyro stadijoje kiekvienos rungtynės yra aukso vertės. Apibendrinus - tolima išvyka, sunkios rungtynės, svarb9s 3 taškai, gera nuotaika.”

Ir šio mačo nugalėtojus apžvalgininkui pavyko atspėti prognozuojant. Tiesa, rungtynių rezultatas prognozėje buvo 3:2 svečių naudai.

Kruša – Geležinis Vilkas 3:2

Autsaiderių rungtynės buvo ir atkaklios ir rezultatyvios. Krušai pavyko atkeršyti Vilkui už pirmą ratą lygiai tokiu pat rezultatu, kokiu tada pralaimėjo.

„Aikštėje buvo karšta, - kalbėjo Krušos komandos atstovas Valius Bagdonas.  – Geležinis Vilkas – greita komanda. Lekia jie, kaip velniai, į priekį. Priekinėje linijoje jie turi išties labai greitus žaidėjus ir viską stato ant kontratakų. Ir jos jiems tikrai kartais pavyksta. Šių rungtynių pirmą kėlinį jiems pavyko tokia viena, o antrame – kelios. Ir iš jų jie įmušė porą įvarčių. Mes daugiau valdėm kamuolį, buvo daug kampinių, o jie susispaudę gynėsi ir labai greitai išeidavo į kontratakas, panaudodami savo greičio savybes. Turbūt tokia būtų Geležinio Vilko vizitinė kortelė. Ir dar jie turi labai gerą vartininką.“

Savo komandos pergalę V. Bagdonas aiškina žaidėjų susirikimu: „Susirinkom gerai. Keleto žmonių nebuvo, bet visa pagrindinė sudėtis suėjo. Dėl to ir rezultatas – toks. Viskas mėgėjų futbole priklauso nuo to, kaip žaidėjai ateina į rungtynes. Šį kartą galėjome sužaisti, kaip lygūs su lygiais. Jeigu taip rinksimės, gal pavyks ir į viršų kiek palypėt.“

Šito mačo baigties neatspėjau visai. Rašiau anonse, kad jis turėtų pasibaigti lygiosiomis 1:1.

Futbolo Broliai – Širvintos 0:2

Po vienerių lygiųjų ir dviejų pralaimėjimų paeiliui pagaliau laimėjo Širvintos.

Nors ši komanda per prieš tai vykusias trejas rungtynes gerokai apsigadino savo pozicijas kovoje dėl A diviziono medalių, pergalė prieš Futbolo Brolius stipriai atgaivino jos viltis.

Abu įvarčius širvintiškiai įmušė jau pirmą kėlinį, bet tai tikrai dar nebuvo viskas. Antrą kėlinį jiems teko rimtai pakovoti, o ir sėkme šiek tiek pasikliauti.

Bent jau Futbolo Broliai Fortūną ir apkaltino dėl savo nesėkmės.

 “Pirmajame kėlinyje FBR futbolininkai atsilikinėjo 0:2 bei turėjo pora šansų pasižymėti. Tačiau tai nepavyko. Antrame kėlinyje kelis kartus gelbėjo FBR komandos vartininkas, o pasižymėti eilinį karta sutrukdė vartų konstrukcija - 3 štangos, 0 įvarčių. Žaidimo kokybė gerėja, tačiau sėkmė šį sezoną ne mūsų pusėje. Nebent tik - SFL taurės turnyre”, - rašoma Futbolo Brolių Facebook paskyroje.

Anonse ir prognozavau svečių pergalę, įrašydamas rezultatą 4:1 Širvintų naudai.

Anonsas

Visos 19-ojo turo rungtynės bus žaidžiamos sekmadienį.

Širvintos – Viesulas

16.00 Širvintos

Pirmojo rato komandų tarpusavio rungtynėse Viesulas nugalėjo širvintiškius 2:1.

Manau, kad po pergalės prieš Futbolo Brolius Širvintų futbolininkų nuotaika pagerėjo. Ir veikiausiai jie supranta, kad nepaisant aukštos vietos, užimamos turnyro lentelėje, trauktis jiems, sužaidusiems daugiau nei varžovai, jau nėra kur. Todėl manau, kad Širvintos pajėgs atsirevanšuoti Viesului 2:0.

Trakai – Geležinis Vilkas

16.00 Trakų miesto

Trakuose susitiks pirmą ir paskutinę vietas užimančios A diviziono komandos.

Pirmajame rate, kaip lyderiams ir pridera rungtyniaujant su autsaideriu, Trakai laimėjo 3:1.

Manau, kad ir šį kartą trakiškiai nugalės varžovus. Lengvai ir užtikrintai – 7:0.

Viltis B – Ave.Ko

17.30 LFF

Pirmojo rato šių komandų rungtynės Kalveliuose baigėsi lygiosiomis 2:2.

Dabar rungtyniauti negalės Vilties B saugas Teodoras Žukas.

Spėsiu, kad Vilties futbolininkai Vilniuje įveiks Ave.Ko 2:0.

Advoco – Mostiškės

20.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Pirmo rato mačą birželį komandos baigė be įvarčių.

Dvejas rungtynes paeiliui pralaimėjusioms Mostiškėms būtina nugalėti varžovus, kad turėtų šansų tęsti kovą dėl prizinės vietos. Advoco būtina pergalė, norint nepaleisti Trakų kovoje dėl aukso.

Todėl mačas turėtų būti labai atkaklus. O pergalę spėsiu advokatams – iškankintu rezultatu 1:0.

Kruša – Nemenčinė

20.10 Senvagės

Namuose pirmą ratą nemenčiniečiai nelengvai 2:1 nugalėjo Krušą.

Kruša, kad ir plaukioja turnyro lentelės žemumose, kartais parodo dantukus ir lyderiams, tad vargu ar Nemenčinei vertėtų jau dabar skaičiuotis tris taškus sau į kišenę.

Bet jei taip nebus, Nemenčinė (suprantama, su aukštesnių jėgų pagalba) vėl turėtų laimėti - 2:0.