A divizionas: „Audra“ Dilgynėje, Šarynskis ir sankcijos (7 turo apžvalga) Visos

SFL A divizione 7–as turas klojosi įdomiai ir rezultatyviai, o baigėsi netikėtu skandalu, apie kurį visi žinote ir skaitėte Vilniaus futbolo feisbuke.

Jeigu trumpai – finansinius įsipareigojimus vėlavusiai padengti Širvintų/VGTU–Vilkų komandai VRFS Drausmės komitetas nurodė padengti skolą, antru atveju rungtynės pirmadienį prieš Ave.Ko. neįvyktų. Taip ir nutiko – VGTU–Vilkų komanda atsiskaityti pavėlavo, tad neįvykusiame 7 turo mače su Ave.Ko. jai buvo įskaitytas techninis pralaimėjimas rezultatu 0:3. Vargu, ar Kalvelių komanda labai džiaugėsi tokia turo atomazga, bet trys taškai vistiek įkrito į jų taupyklę.

Kalbant apie kitas turo rungtynes, ypač solidžiai sužaidė Lentvaris ir Top Kickers, varžovams atseikėję atitinkamai 7 ir 6 įvarčius.

TEC – Viltis B 4:1 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
12' Artūras Bubokas 1:0
27' Valdemar Šaveiko 2:0
51' Vytautas Žičius 3:0
56' Vytautas Žičius 4:0
73' Stanley Uzoigwe 4:1

Pirmame turo mače netikėtumų nebuvo – TEC įveikė Vilties dublerius ir tai padarė gal net lengviau, nei tikėtasi.

„Jie neabejotinai vieni rimčiausių varžovų, prieš kuriuos teko šį sezoną žaisti, – pažymėjo Vilties B atstovas Teodoras Žukas. – Tai solidi komanda, turinti keletą meistriškumu išsiskiriančių žaidėjų. Jie „laiko“ tvarkingą gynybos liniją, kurią sunku pralaužti nepatekus į nuošalę.“

T. Žukas apgailestavo, kad jo komanda vėl bent du įvarčius „atsivežė“ pati, po rizikingų sprendimų atiduodama varžovams kamuolį.

Tuo metu TEC vadovas Aurimas Baubkus teigė prieš rungtynes atsipalaidavimo nejautęs: „Žaidžiant su dublerių komandomis lengva nudegti, nes niekada nežinai, kas jiems atstovaus iš pagrindinės komandos.“

Bet kokiu atveju, TEC pranašumas klausimų nekėlė. Ir pergalę jie šventė tradiciniu stiliumi – įmušdami mažiausiai 3 įvarčius. Šį kartą – 4 ir visus per valandą žaidimo laiko.

„Manau, kad tai kol kas buvo geriausios mūsų rungtynės, – sakė A. Baubkus. – Neturėjome visų pagrindinės sudėties žaidėjų, tačiau pavyko pademonstruoti kokybišką žaidimą. Kontroliavome tempą ir kokias 65–70 minučių judėjimas buvo labai geras.“

Susikrovus solidžią persvarą, vėliau TEC nurimo ir varžovai pelnė garbės įvartį.

Po trečios iš eilės pergalės TEC'ai kyla į antrą poziciją, o pastarųjų trijų jų pergalių įvarčių balansas yra 13:5.

„Dar sunku pasakyti, ar jau esame įsibėgęję. Juk paskutines 2 rungtynes žaidėme su potencialiai silpnesnėmis komandomis (Viesulas ir Viltis B), tad taškų barstyti labai nenorėjome“, – svarstė A. Baubkus.

Tačiau jis sutiko, kad reikalai komandoje tik geryn: „Mikroklimatas tikrai geras. Naujokai irgi jau įsivažiuoja, atranda savo pozicijas aikštėje bei ryšį su kitais komandos draugais.“

O šio mačo išvakarėse TEC'ai sužaidė smagias draugiškas rungtynes su Londono argentiniečiais.

Pagiriai – Lentvaris 3:7 (2:3)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – A. Lotužys.
13' Viačeslav Rodevič 1:0
29' Pavel Rudnev 2:0
31' Andžej Baranovskij 2:1
37' Andžej Baranovskij 2:2
42' Andrej Kostevič 2:3
49' Andžej Baranovskij 2:4
57' Andrej Kostevič 2:5
59' Andžej Baranovskij 2:6
71' Andrej Kostevič 2:7
80' Jurij Mendus 3:7

Principinių varžovų kovoje Dilgynės stadione vyko scenarijus, kuris nepadarytų gėdos net geram ledo ritulio mačui.

Digynės stadione buvo karšta visomis prasmėmis. Lentvario komandą palaikė kelios dešimtys aktyvių gerbėjų. Jie nepadarė įspūdžio šeimininkų Pagirių ekipai, tačiau apie tai – vėliau.

7:3 yra įspūdingas rezultatas net mėgėjų futbole, juolab nugalėtojai vienu metu atsiliko 0:2.

„Rungtynių pradžia tokio scenarijaus – kad sumindysime Pagirius – nežadėjo. Puikiai žinojome, kad jie yra kibi komanda ir turi būti arši kova“, – pasakojo Lentvario vadovas Nerijus Varnas.

Mačo pradžioje lentvariškiai bandė perimti iniciatyvą, tačiau jų ketinimus sunkino nelygi ir sausa danga. Tuo metu Pagirių komanda pasinaudojo varžovų netiksliu žaidimu gynyboje ir po Viačeslavo Rodevič bei Pavelo Rudnevo įvarčių pirmavo 2:0.

O tada aikštėje prasidėjo smagumynai. Vos per dešimt minučių Lentvario komanda atsakė trimis įvarčiais, persverdama rezultatą.

Antro kėlinio pradžioje Pagirius ištiko dar viena nelaiminga 10 minučių atkarpa, dar 3 praleisti įvarčiai ir mačo baigtis buvo nulemta.

„Labai gerai, kad vyrai atsilikdami nenuleido galvų ir užsikabino. Persvėrę rezultatą, po pertraukos jie žaidė dar labiau užsivedę, mažiau klydo ir kontroliavo žaidimo ritmą. Žinojome, kad Pagiriai įmuš kažkiek įvarčių. Taip pat žinojome, kad mes vis tiek įmušime daugiau“, – reziumavo N. Varnas.

Andžejus Baranovskij prie saviškių pergalės prisidėjo „pokeriu“, Andžejus Kostevič – „hat tricku“.

Pagirių atstovo P. Rudnevo teigimu, rezultatui pasiekus 4 įvarčių skirtumą, aikštėje nieko įdomaus nebuvo. Tačiau aplinkfutbolinę temą, esą verta aptarti.

„A. Baranovskij po savo įvarčių chamiškai ir necenzūriškai pasisako apie mūsų komandą, pasiūlo pačiulpti „dešros“, rodo nepadorius gestus. Teisėjo elgesys kaip visada, „aš nieko negirdėjau, aš nieko nežinau, nekreipkime dėmesio, žaiskime futbolą“. Manau, jog tokioms „zaruboms“ reikia skirti principingus teisėjus, kurie ryžtingais veiksmais nutrauks norą panašiai elgtis, o DK galės paploninti ne tik klubo, bet ir konkrečių asmenų piniginę. Kai A. Kostevič kreipiasi į teisėją ir kas antrą žodį sako necenzūrine kalba, o teisėjas bando jį gražiai įtikinti, kad jis buvo neteisus epizode, ir lyg atsiprašinėdamas nenoriai skyrė pražangą, tai graudu dėl tokių dalykų“, – piktinosi P. Rudnevas.

Lentvario sirgalių elgesys taip pat neprasprūdo pro Pagirių atstovo akis ir ausis.

„Malonu, kad iš Trakų rajono ir ne tik, atvažiuoja žmonės, su vaikais, su alumi (tikiuosi nealkoholiniu), kuria rungtynių atmosferą – gražu. A lygoje ne visada ir tiek būna sirgalių, bet kaip jie elgiasi... (ne visi, bet apie 10 balsų girdėjosi puikiai). Keiksmai, prasivardžiavimai, rūko, nešvankybės, jokios pagarbos varžovams (kurie irgi atvažiavo su vaikais). Ką tik nuaidėjo rasizmo skandalai, bet necenzūriniai šūkiai yra normalu? Niekas asmeniškai į tai nereaguoja, bet pagalvokime apie vaikus, stadionas šalia gyvenamųjų namų. Tie 10 neišauklėtų žmogeliūkščių nesuvokia, kad būtent pagal jų elgesį sukuriami stereotipai apie visą Lentvario miestelį, apie jų komandą, apie jų nepagarbą. Aš labai tikiuosi, kad DK bus ryžtingesni ir principingesni už rungtynių teisėjus, nes jei sugebam pasakyti „Ne“ rasizmui, tai gal sugebėsime pasakyti „Ne“ ir kitokiai nepagarbai, neadekvačiam elgesiui bei nesantaikos kurstymui“, – teigė P. Rudnevas.

Mostiškės–Tonitra – FC Vova 0:2 (0:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – K. Sidorov.
62' Felipe Prado 0:1
67' Felipe Prado 0:2

Šis pralaimėjimas Mostiškių komandą atkirto nuo pirmo šešetuko narių. Ir žinant kokia konkurencija šiemet A divizione, pavyti tą šešetuką bus ypač sunku.

Rungtynių likimas buvo nuspręstas antro kėlinio viduryje, kai vieną po kito du įvarčius pelnė Vovos legionierius Felipe Prado. Abu įvarčiai buvo įmušti labai panašioje situacijoje.

FC Vova tęsia savo gerą seriją. Per mėnesį voviniai sužaidė 5 mačus ir nuskynė net 4 pergales.

Dabar jie yra penkti, bet atsižvelgus į likusį vasaros rato tvarkaraštį, kuriame liko mačai su žemiau esančiomis komandomis, galėtume prognozuoti dar aukštesnes pozicijas šiai komandai.

Tačiau Vovos treneris Ignas Rudzevičius į tokias spekuliacijas nesileido: „Komanda negalvoja apie tai, kaip kilsime aukščiau ar žemiau. Į visas rungtynes einame žaisti maksimaliai susikaupę, nes šiemet A divizione lengvų rungtynių tiesiog nėra, nesvarbu su kuo žaistum.“

Salininkai – Futbolo Broliai–Railana 3:0 (0:0)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – D. Minkovskis.
52' Pavelas Šarynskis 1:0
53' Pavelas Šarynskis 2:0
60' Pavelas Šarynskis 3:0

Lentvario gretose sekmadienį žibėjo du Andžejai – Baranovskis ir Kostevičius, dviese nukalę įspūdingą savo komandos pergalę.

O iš karto po to Dilgynės stadione vykusiame mače aukštumoje pasirodė Salininkų žaidėjas Pavelas Šarynskis, nulėmęs saviškiams pergalę prieš Futbolo Brolius. Vienas pats jis įmušė tris įvarčius per dešimties minučių atkarpą antro kėlinio pradžioje.

Toks galingas proveržis ir palaužė Futbolo Brolius – po šios atakų bangos jie nebeatsitiesė.

P. Šarynskis mušė po įvartį pirmose dvejose pirmenybių rungtynėse, o kitus 4 turus išliko sausas. Salininkų vadovo ir trenerio Prano Janušausko paklausėme, kas lėmė tokį įspūdingą Pavelo proveržį.

Atsakymas nenuvylė: „Velniai žino, ką jis ten Baltarusijoje baliuje gavo. Pastaruosius kelis savaitgalius iš ten ir atvažiuoja į rungtynes. Gal kažkokia bobutė galų gale užkalbėjo, nes jau būtų tekę kažką daryti. Vis tik kažkada jam turėjo „atsirišti“ vartai. Pavelo realizacija šiemet silpna, net nėra ką lyginti su praėjusiais metais. Anksčiau epizodus, kuriuose šiemet nepasižymi, gliaudė kaip saulėgrąžas. Sensta – nieko nepadarysi. Todėl turime jam padėti.“

Ne tik P. Šarynskis sekmadienį galėjo pasižymėti, o ir kiti Salininkų komandos nariai. Bet koją tradiciškai kišo prastoka realizacija.

Tuo metu ant lygios dangos visad įpratusiems žaisti Futbolo Broliams Dilgynėje buvo sunku ir jie ten negalėjo kombinuoti ar regzti ilgesnių pozicinių atakų. O P. Šarynskio fejerverkas antrame kėlinyje visiškai panaikino intrigą.

Į akis krinta tai, kad Salininkai net į šias namų rungtynes susirinko vos su vienu keitimu.

„Gaila, kad pusė komandos žaidėjų nieko nepasakę pasiėmė atostogas. Todėl reikės galvoti, kaip juos bausti“, – sakė P. Janušauskas.

Viesulas – Top Kickers 3:6 (0:4)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – K. Jugas.
5' Jurijus Mamajevas 0:1
19' Deividas Maciulis 0:2
28' Šarūnas Krasauskas 0:3
35' Jurijus Mamajevas 0:4
46' Vytautas Stankūnas 0:5
51' Ibrahim Kabba (iš 11 m) 1:5
60' Ibrahim Kabba (iš 11 m) 2:5
83' Deividas Maciulis 2:6
87' Žilvinas Mockus 3:6

Nedažnai apžvalgininkas pataiko su prognozėmis, bet šį kartą šovė vos ne į dešimtuką, spėdamas Kickersų pergalę 6:2. Nedaug iki to trūko.

Nuprognozuoti tai nebuvo sunku. Po dviejų pastarųjų pralaimėjimų Top Kickers futbolininkai buvo kupini sportinio pykčio, o jų ir Viesulo meistriškumo skirtumas tikrai nemenkas.

„Po kelių nesėkmingų rungtynių mums tiesiog buvo būtina imti pergalę“, – pažymėjo Top Kickers vadovas Mantas Urbonas.

Greitas Jurijaus Mamajevo įvartis labai palengvino Kickersų užduotis, o vėliau pasipylę kiti įvarčiai galutinai nužudė intrigą dar pirmame kėlinyje.

Geriausiu rungtynių žaidėju galima skelbti J. Mamajevą – jo kraityje 2 įvarčiai ir 2 rezultatyvūs perdavimai.

Viesulas gali pasigirti nebent gerėjančiu puolimu – per paskutinius 3 turus ši komanda pasižymėjo 8 kartus.

„Nors Viesulo komanda gana patraukliai atrodė puolime, bet vis tik gynyboje problemų turi ir mūsų puolėjai tai puikiai išnaudojo, – teigė M. Urbonas. – Vis tik mūsų pačių gynyba irgi neblizgėjo – trys praleisti įvarčiai yra tikrai per daug. Gerai, kai patys sumušame 6, bet prieš kitas komandas tokios prabangos galime ir neturėti.“

Aštuntas turas (birželio 15–17 d.)

Lentvaris – Salininkai. Šeštadienis, 19.00, Trakų naujas stadionas. Lentvaris ir Salininkai yra puikiai pažįstami varžovai, tačiau paskutinį kartą susitiko vos prieš trejus metus. Todėl, kad Lentvaris pastaruosius du sezonus buvo „pasislėpęs“ žemesniuose divizionuose. Paskutinė komandų akistata vyko 2016–ųjų spalį ir Lentvaris iškovojo įspūdingą pergalę 6:4. Spėkit, kas tuomet Salininkams pelnė „hat–tricką“? Taip, Pavelas Šarynskis. Jeigu Pavelas ir šį savaitgalį bus „karštas“, salininkiečiai gali atimti taškų iš lyderių. Prognozė: bus įvarčių, 3:2.

FC Vova – Viesulas. Sekmadienis, 15.00, Senvagės stadionas. Viesulo pralaimėjimai amžinai nesitęs ir kažkada jie pradės rinkti taškus. Atrodytų, dabar būtų palanki proga, tačiau Vova pastaruoju metu yra įspūdingos sportinės formos. Neabejoju, kad Viesulas priešinsis ir kovos lygiai. Klausimas – kiek ilgai jiems užteks jėgų? Prognozė: 2:1.

Viltis B – Top Kickers. Sekmadienis, 16.00, LFF stadionas. Aukščiau išsakyta mintis puikiai tinka ir Vilties dublerių komandai. Daugelis prisibijo rungtynių prieš dublerines ekipas dėl jų sudėties nenuspėjamumo. Panašiai dabar mąsto ir Top Kickers vadovas Mantas Urbonas: „Vilties dubleriai kol kas čempionate neblizga. Bet vaikinams minėjau, kad tai komanda, kuri bet kada gali iššauti. Telieka tikėtis, kad iššaus tik po mūsų rungtynių.“ Prognozė: overis, 4:2.

Ave.Ko. – TEC. Sekmadienis, 18.00, Kalvelių stadionas. Praėjusiame ture gerai pailsėję ir pasiilgę futbolo, Ave.Ko. vyrai namie priima TEC komandą. Ją paskutinėje tarpusavio dvikovoje užpernai nukalė 6:1. Tiesa, tai buvo Nemenčinėje, o dabar teks žaisti Kalveliuose. Dėl vietos aikštės specifikos pamatysime, kiek TEC'ai pasiruošę neįprastiems iššūkiams. Prognozė: 3:3.

Mostiškės–Tonitra – Pagiriai. Sekmadienis, 18.00, Nemenčinės stadionas. Abi komandos „apšilo“ atidarydamos SFL taurės turnyrą balandžio viduryje. Tąkart po 11 m baudinių serijos triumfavo Pagiriai. A divizione geriau sekasi Mostiškėms, kurios surinko 4 taškais daugiau. Pagiriams yra proga sumažinti atsilikimą iki minimumo, tačiau neaišku, kokios nuotaikos komandoje po 3 pralaimėjimų serijos ir per ją praleistų 16 įvarčių. Prognozė: 1:1.

Futbolo Broliai–Railana – Širvintos/VGTU–Vilkai. Pirmadienis, 20.15, Fabijoniškės. Atrodytų, kad techninis pralaimėjimas nepaveikė VGTU–Vilkų: jie šią savaitę SFL taurės šešioliktfinalyje 2:1 eliminavo TEC. Futbolo Broliai – ne TEC ir ginasi jie mažiau patikimai. Tad Vilkų laukia nesunkus grobis. Prognozė: 1:4.